Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs Juventus FC, Cagliari, Italy - 19 Apr 2024
Video Cagliari - Juventus 2-2. Torinezii au obținut un punct pe final, după ce gazdele au avut 2-0
mbappe
PSG, soluție de avarie pentru înlocuirea lui Kylian Mbappe! Cine este așteptat pe Parc de Princes
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+2 | Final repriza 2
    Final de meci la Cagliari. Juventus se impune cu 3-1 și va rămâne lider în Italia și după această etapă, indiferent de rezultatul derby-ului dintre AS Roma și AC Milan, dispută transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport 1, sâmbătă de la ora 21:45
  • 89 | Faze meci
    De la margine se arată două minute de prelungire
  • 87 | Ocazii
    Avelar a fost angajat excelent în careu, a preluat bine de lângă un adversar, dar șutul său din unghi n-a nimerit poarta campioanei Italiei
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare în echipa lui Allegri. Tevez îi lasă locul pe teren lui Giovinco
  • 86 | Ocazii
    Intrat pe teren în repriza secundă, spaniolul Morata a fost aproape de a înscrie. Lasant excelent în adâncime, ibericul a sprintat printre fundașii lui Cagliari și a încercat un lob peste Cragno. Mingea s-a dus însă pe lângă poartă
  • 80 | Schimbări
    Modificare la oaspeți. Padoin intră în locul lui Pereyra
  • 77 | Ocazii
    Juventus putea reface diferența de 3 goluri pe tabelă. Lichtsteiner a așezat o minge pentru șutul lui Pereyra dar șutul acestuia a fost respins în corner de goalkeeperul gazdelor
  • 73 | Schimbări
    Prima modificare la oaspeți. Llorente este înlocuit cu Morata
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOL CAGLIARI! GOOOL ROSSETTINI! Gazdele reduc din handicap în urma unei faze fixe. Cossu a centrat la marginea careului de 6 metri, Rossettini s-a desprins din marcaj și a trimis cu capul în plasa porții lui Buffon
  • 62 | Faze meci
    Llorente reia cu capul însă mingea ajunge fără prea mari probleme în brațele portarului Cragno
  • 61 | Faze meci
    Cossu este lansat în flancul drept, driblează către centrul terenului însă finalizează slab, pe lângă poartă
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL JUVENTUS! GOOOOL LLORENTE! Scorul ia proporții în meciul de la Cagliari. Llorente își trece și el numele pe lista marcatorilor. Atacantul basc a marcat cu un șut din întoarcere
    A început repriza secundă a meciului dintre Cagliari și Juventus
    Prima modificare a partidei. Donsah a intrat în locul lui Benedetti
    Pauza la Cagliari. Juventus conduce cu 2-0 prin golurile reușite de Tevez și Vidal
  • 42 | Ocazii
    Gazdele forțează în atac în finalul reprizei. Avelar trimite un șut de la marginea careului mare însă balonul trece pe lângă poarta lui Buffon
  • 37 | Faze meci
    Cagliari încearcă timid să atace poarta lui Buffon. Cossu trimite un șut centrare din flancul stâng al ofensivei gazdelor însă Buffon respinge fără prea mari probleme
  • 34 | Ocazii
    Pirlo trage puternic dintr-o lovitură liberă de la peste 30 de metri însă mingea nu găsește spațiul porții gazdelor
  • 25 | Faze meci
    După un început fulminant de partidă lucrurile s-au mai liniștit pe arena din Cagliari. Juventus domină partida dar nu și-a mai creat nicio ocazie importantă în ultimul sfert de oră
  • 15 | Goluri
    GOOOOOL JUVENTUS! GOOOL VIDAL! Campioana Italiei își majorează avantajul după doar un sfert de oră de joc. Vidal a finalizat cu un șut superb, de la 16 metri, în vinclu
  • 9 | Ocazii
    Ocazie Cagliari! Buffon bifează prima intervenție în această dispută. Căpitanul lui Juventus a respins în lateral o minge trimisă de Ekdal cu capul după o centrare venită de la Ibarbo
  • 3 | Goluri
    GOOOOOL JUVENTUS! GOOOL TEVEZ! Început perfect de meci pentru campioana Italiei. Tevez reia în plasă, dintr-o poziție suspectă de ofsaid, de la marginea careului de 6 metri, o minge respinsă în fața de portarul gazdelor după o reluare a lui Chielini.
  • 3 | Ocazii
    Prima ocazie la poarta gazdelor. Llorente a reluat puternic cu capul de la 11 metri, Cragno s-a întins și a respins în corner
M. AllegriJuventus

VIDEO Cagliari - Juventus 1-3. Victorie facilă pentru Allegri. Tevez, gol controversat

Juventus va termina anul 2014 pe primul loc în Serie A, după victoria obținută în etapa a XVI-a, pe terenul lui Cagliari. Fara victorie în ultimele 3 meciuri, trupa lui Allegri a început în forță și Llorente a fost aproape de deschiderea scorului cu o lovitură de cap în minutul 3.

Câteva secunde mai târziu, Tevez a marcat de la marginea careului mic, dintr-o poziție suspectă de ofsaid. A fost cel de-al zecelea gol înscris în acest sezon de atacantul argentinian.

Ekdal a căutat egalarea cu o lovitură de cap în minutul 8, înainte ca Vidal sa dubleze avantajul oaspetilor cu o execuție superbă din afara careului de 16 metri. La 5 minute dupa pauza, Llorente a dus scorul la 0-3, după o pasă primită de la Pirlo. Gazdele au înscris golul de onoare în minutul 65, prin Rossettini, care a reluat cu capul o centrare a lui Cossu din lovitură liberă.

Juventus a încercat să refacă diferența de 3 goluri, dar Pereyra nu l-a putut invinge pe Cragno în minutul 77, iar lobul lui Morata din minutul 86 a trecut pe lângă poarta.

Dupa cea de-a cincea victorie consecutivă pe terenul lui Cagliari, echipa lui Allegri se desprinde la 4 puncte de Roma, care joacă derby-ul etapei cu AC Milan, sâmbătă, de la ora 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...