Denis Drăguș are preț! Belgienii au anunțat câte milioane de euro vrea Standard Liege

06.12.2013, ora 20:30
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
  • 90+4 | Final repriza 2Concordia Chiajna
    Fluier final, Concordia câștigă cu 2-1, după un meci în care oaspeții ar fi trebuit să primească cel puțin un penalty
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Nuno Claro primește galben pentru proteste
    Popovici primește galben pentru simulare la o fază la care timișoreanul a fost faultat în careu de Savin!
  • 90+1 | Ocazii
    Ocazie mare pentru gazde! Mihai Savin scapă singur după o pasă de la Wellington, dar trimite direct în Nuno Claro!
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare a meciului: iese Gorobsov și intră Trandu
  • 85 | Goluri

GOOOL CONCORDIA, 2-1! Wellington urmărește o minge înaltă și profită de indecizia lui Scutaru, trimițând și pe lângă Nuno Claro!

• 81 | Schimbări
    Liviu Ganea intră în locul lui Purece
  • 77 | Ocazii
    Ocazie mare pentru Timișoara, după ce Szekely reia din marginea careului puțin peste vinclu
  • 64 | Faze meciConcordia Chiajna

Ilfovenii solicită un penalty după ce mingea îl lovește pe Scutaru în mână după un șut de la distanță!

• 60 | Cartonaşe Galbene
    Avertisment pentru Leca
  • 57 | Ocazii

Roșu trimite pe lângă poartă după o fază prelungită de atac a gazdelor în careul lui Poli

• 55 | Goluri

GOOOL TIMIȘOARA, 1-1! Gorobsov a executat excelent o lovitură liberă din afara careului, lângă bara din dreapta lui Râmniceanu!

• 51 | Ocazii
    Dima reia foarte puternic spre poarta oaspeților, dar Nuno Claro reține
  • 37 | Ocazii

Poparadu reia extrem de puternic pe lângă poarta gazdelor! Ocazie mare pentru timișoreni

• 34 | Ocazii
    Oaspeții cer penalty după un atac al lui Bambara asupra lui Keita!
  • 33 | Ocazii
    Onduku are 2-0 în picior, dar șutează direct în Nuno Claro din partea dreaptă
  • 30 | Goluri
    GOOOL CONCORDIA, 1-0: Purece transformă impecabil lovitura de la 11 metri
  • 29 | Faze meciConcordia Chiajna
    Teo Crăciunescu acordă un penalty pentru ilfoveni după un fault comis de Scutaru
  • 27 | Ocazii
    O nouă oportunitate pentru Concordia prin omniprezentul Purece, care trimite pe lângă poartă din interiorul careului
  • 24 | Ocazii
    Ocazie mare pentru gazde! Mai întâi Onduku trimite în transversală, mingea sare la Roșu, care caută vinclul pe colțul lung!
  • 19 | Ocazii
    Execuție foarte frumoasă a lui Purece, care trage din unghi, din partea dreaptă, dar Nuno Claro respinge în corner
  • 16 | Ocazii

Nanu șutează din afara careului pe lângă poarta lui Râmniceanu

• 9 | Ocazii
    Ocazie mare pentru bănățeni, dar Szekely își face mingea prea lungă și fundașii Concordiei acordă corner!
  • 6 | Ocazii
    Gazdele au prima ocazie a meciului, după ce Purece trimite pe poartă din partea dreaptă, dar Nuno Claro reține

VIDEO Chiajna - ACS Poli 2-1. Wellington a adus victoria gazdelor în minutul 85

Concordia Chiajna își continuă parcursul excelent din ultimul timp, iar ilfovenii au bifat o nouă victorie, de data aceasta contra celor de la Poli Timișoara.

Meciul a fost unul extrem de spectaculos, cu multe faze la ambele porți, dar vor exista multe discuții pe marginea arbitrajului prestat de Teodeor Crăciunescu, arbitru care, cel puțin în două, dacă nu chiar în trei rânduri, nu a acordat lovituri de la 11 metri.

Oricum, Concordia îşi continuă seria excelentă: a adunat a treia victorie din ultimele patru etape, după 2-1 cu ACS Poli Timișoara.

Trupa lui Aurel Șunda a avut prima ocazie prin Szekely, care a depăşit de unul singur apărarea gazdelor, dar a tras slab. În minutul 24, ilfovenii au fost aproape de gol la un atac prelungit, dar Onduku a tras în bară, iar Neluţ Roşu s-a trezit cu mingea la picior, dar a trimis pe lângă. După o jumătate de oră de joc, Scutaru l-a agăţat pe Bucurică în careu, iar Purece a transformat de la 11 metri.

În minutul 56, argentinianul Nicolas Gorobsov a egalat pentru bănăţeni cu un şut plasat. Imediat, Neluţ Roşu putea să înscrie, dar a reluat imprecis.

În minutul 85, Wellington a insistat în atac şi a înscris al cincilea său gol din acest sezon. Nuno Claro a avut o intervenţie salvatoare pe final în faţa lui Savin, când l-a blocat pe acesta în minutele de prelungiri.

La ceea ce avea să fie practic ultima fază, a avut loc cel mai controversat moment al partidei. Savin l-a busculat în propriul careu pe Popovici, care a cerut penalty, dar a primit din partea centralului Teodor Crăciunescu doar cartonaş galben, pentru simulare.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano