Fluier final, Oțelul pornește în noul sezon cu o victorie!
    Neagu iese și intră Adăscăliței la oaspeți
    Neagu este avertizat
  • 85 | Schimbări
    Coman este înlocuit de Manea
  • 73 | Goluri
    Marquinhos transformă lovitura de la 11 metri, mingea intrând în poartă după ce lovește bara!
  • 71 | Cartonaşe Roşii
    Arbitrul Găman acordă un penalty după o fază de atac susținut al gălățenilor! Olariu este eliminat
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Astafei
  • 59 | Schimbări
    Stere i-a lăsat locul pe gazon lui Rafael Stănescu
  • 53 | OcaziiCorona Brașov
    Neagu intră în careu după o pasă de la Marquinhos, trimite spre poartă, însă Marc reține în doi timpi. Șansă mare de gol pentru Oțelul!
  • 47 | OcaziiCorona Brașov

Coman preia excelent pe partea stângă și trimite puternic peste poartă! Ocazie mare pentru Corona!

Florin Stângă i-a luat locul lui Buș la gazde
  • 46 | Start a doua reprizaCorona Brașov
    S-a reluat jocul
  • 45+1 | Final repriza 1Corona Brașov
    Final de repriză la Brașov, Corona - Oțelul 0-0
  • 42 | OcaziiCorona Brașov
    Replica Oțelului vine imediat, iar Marquinhos trimite plasat pe colțul lung din stânga, dar mingea se scurge pe lângă poarta gazdelor
  • 41 | OcaziiCorona Brașov
    Coman are prima mare ocazie a meciului, însă a reluat pe lângă poartă cu stângul din 8 metri!
  • 23 | OcaziiCorona Brașov
    Astafei trimite pe lângă poartă din situație iminentă de gol, dar s-a semnalizat ofsaid
  • 19 | OcaziiCorona Brașov
    Prima fază de poartă aparține gazdelor, dar Coman trimite pe lângă poartă după o lovitură de cap
Ionuț BadeaOțelul

**VIDEO** Corona - Oțelul 0-1. Ionuț Badea a debutat cu o victorie pe banca gălățenilor. Gazdele au terminat în 9

Campionatul a început bine pentru Oţelul, care a câştigat la limită, cu scorul de 1-0, în deplasare, la nou-promovata Corona Braşov.

Atacantul gazdelor Cornel Coman a fost omul cel mai periculos din prima repriză, dar nu a reuşit să deschidă scorul nici în minutul 19, nici 20 de minute mai târziu, când a trimis peste poartă din 8 metri. Replica Oţelului a venit imediat, de la Marquinhos, însă nici acesta nu a nimerit spaţiul porţii.

După pauză, ambele echipe au intrat mult mai incisive pe teren, dar acelaşi Coman a ratat din nou, spre disperarea lui Nicolae Manea. Braşovenii au avut apoi emoţii la şutul lui Neagu, prins cu greu de goalkeeper-ul Marc, dar şi la tripla ocazie din minutul 72, când gălăţenii au avut ratat din toate poziţiile.

Oţelul a avut până la urma de câştigat din bâlbâiala creată - arbitrul le-a acordat penalty pentru o lovitură a lui Olăroriu asupra lui Sîrghi, pentru care a fost şi eliminat, iar Marquinhos a transformat cu ceva emoţii. Pe final, braşovenii au rămas în nouă oameni, după ce Marius Burlacu a primit al doilea galben şi a fost trimis la vestiare, iar până la urmă Oţelul s-a impus cu 1-0.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...