Fluier final. Corona - Pandurii se încheie cu scorul de 1-1
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Adrovic
  • 90+2 | OcaziiCorona Brașov
    Bară pentru Pandurii! Eric de Oliveira a primit o minge în centrul careului și a șutat cu stângul, dar s-a lăsat prea mult pe spate și mingea a izbit bara transversală, înainte de a ieși în aut de poartă
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată cinci minute de prelungire
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Horia Popa primește și el un avertisment
    Cartonaș galben pentru portarul Răzvan Stanca
  • 89 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie imensă pentru Corona! Chirciu e aproape să marcheze la primele sale atingeri, dar nu reușește să îl învingă pe portarul Stanca. Goalkeeper-ul a stat foarte bine pe picioare în fața noului intrat, care a fost bine talonat de Paraskevas. Se iscă o altercație între jucători, în zona careului oaspeților
  • 88 | Schimbări
    Schimbare la Corona: iese Jaime Braganca - accidentat  - și intră Chirciu
  • 88 | Faze meci
    Braganca este faultat la mijlocul terenului și cade inert, având nevoie să fie scos de pe teren. În doar câteva minute, portughezul este transportat la spital
  • 82 | Faze meciCorona Brașov
    Oaspeții cer penalty, pentru o intervenție prin alunecare a lui Damian, însă apărătorul a luat doar mingea, iar arbitrul lasă jocul să continue
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nicandro Breeveld, pentru un fault comis în marginea propriului careu
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii: iese Alex dos Santos (atacant) și intră Elton da Silva, care îi va lua locul eliminatului Anton în linia de mijloc
  • 67 | Faze meciCorona Brașov
    Neacșa șutează direct pe poartă din lovitura liberă rezultată la faza precedentă, dar portarul Stanca prinde cu siguranță
  • 66 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la Pandurii! Paul Anton primește al doilea cartonaș galben și este automat eliminat de arbitrul Sebastian Colțescu, după un fault comis asupra lui Braganca
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Paul Anton
  • 58 | OcaziiCorona Brașov
    Șansă de gol și pentru Corona! Acțiune superbă a brașovenilor, care au ajuns în careu prin Buș și Neacșa, dar pasa trimisă în fața porții de cel din urmă a fost rezolvată, nu fără probleme, de apărarea oaspeților
  • 56 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie pentru Pandurii! Alex Dos Santos a primit mingea în dreapta careului și a șutat puternic, dar portarul Marc s-a opus excelent
  • 50 | Faze meciCorona Brașov
    Breeveld reușește să introducă din nou mingea în poartă, cu un lob frumos peste Marc, dar golul nu este validat, din cauza unei poziții de offside în care se afla olandezul în momentul pasei
    Începutul reprizei secunde
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Brașov, acolo unde Corona și Pandurii Târgu Jiu sunt la egalitate, scor 1-1
  • 45+1 | OcaziiCorona Brașov
    Ocazie pentru Pandurii! Dos Santos e lansat și el în spatele apărării adverse, preia larg și îl depășește pe portarul Marc, însă reușește să trimită în plasă, din apropierea liniei de fund, mingea trecând prin fața porții
  • 45 | Faze meci
    De la margine se arată două minute de prelungire
  • 44 | Faze meciCorona Brașov
    Eric ratează o execuție pretențioasă din careu, după o centrare de pe stânga. Se putea acorda o lovitură liberă indirectă, pentru un joc periculos al lui Damian, care a intervenit cu talpa sus asupra decarului vicecampioanei
  • 42 | OcaziiCorona Brașov
    Nicoară primește o pasă frumoasă de la Eric, în spatele apărării brașovene, dar șutul său este blocat în marginea careului de portarul Marc, ieșit în întâmpinare
  • 40 | Faze meci
    Joc bun de ambele părți pe acest final de repriză, însă și cele două apărări sunt exacte, oprind acțiunile adversarilor la 25 de metri
  • 37 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului este efectuată rapid de Pandurii: iese Sipoto Bohale și intră Momcilovic
  • 35 | Faze meciCorona Brașov
    Șut de la distanță trimis de Dâlbea, care prinde și pământul, dar Stanca prinde fără probleme mingea venită pe direcția sa
  • 30 | Faze meciCorona Brașov
    Portarul Stanca prinde o minge trimisă cu capul de Vranjkovic
  • 27 | Faze meciCorona Brașov
    Brata reia din prima, cu stângul, o centrare venită dintr-o lovitură liberă de pe stânga, dar mingea trimisă din marginea careului nu prinde spațiul porții
  • 23 | Cartonaşe GalbeneCorona Brașov
    Sipoto Bohale încasează un cartonaș galben, pentru un fault cu care a oprit un contraatac brașovean, încă din jumătatea de teren a gazdelor
  • 18 | GoluriCorona Brașov
    GOOOOL Pandurii! Feiz Shamsin readuce egalitatea pe tabela de marcaj, împingând în poartă o minge care l-a depășit pe portarul Marc, ieșit total greșit pe centrare
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Dâlbea încasează un cartonaș galben, pentru un fault în atac
  • 12 | Faze meciCorona Brașov
    Apărarea Pandurilor a bâlbâit o minge ajunsă în careu după o lovitură liberă de pe stânga, iar mingea a ajuns la Neacșa, în marginea careului. Șutul acestuia a trecut peste poartă
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Neacșa încasează primul cartonaș galben al partidei, după un fault din spate asupra lui Nicoară, oprind aproape de propriul careu un contraatac al oaspeților
  • 4 | Gol din Penalty
    GOOOOL Corona Brașov! Sergiu Buș șutează puternic din lovitura de la 11 metri și transformă penalty-ul
  • 3 | Penalty-uriCorona Brașov

Penalty pentru Corona Brașov! Brata a pătruns în careu pe stânga și a fost faultat în careu, Arbitrul Sebastian Colțescu indică fără dubii punctul cu var

• 2 | OcaziiCorona Brașov
    Pandurii pun pericol la poarta brașovenilor încă de la începutul meciului. Bohale urcă pe stânga și ajunge în poziție de finalizare, însă șutul său din unghi este respins în corner
    Fluier de start al meciului dintre Corona Brașov și Pandurii Târgu Jiu, din etapa a 16-a a Ligii 1

VIDEO Corona - Pandurii 1-1. O nouă piedică pentru vicecampioni

Duminică, pe terenul Coronei Brașov, vicecampioana Pandurii Târgu Jiu a înregistrat al doilea rezultat consecutiv de 1-1 în Liga 1. În runda precedentă, gorjenii remizau cu același scor în compania campioanei Steaua (VIDEO și DETALII AICI).

Pentru gazde a marcat Sergiu Buș, chiar în al patrulea minut de joc, transformând cu siguranță un penalty obținut de Brata. Feiz Shamsin avea să readucă egalitatea pe tabela de marcaj peste un sfert de oră și devenea primul libanez care marchează în Liga 1 (VIDEO și DETALII AICI).

Jocul a continuat alert, chiar dacă nu s-a mai marcat, cele două apărări jucând exact și simplu. La păstrarea scorului au contribuit și paradele portarului Marc, în fața lui Nicoară (42) și Dos Santos (56), dar și ratările precum cea a aceluiași Alex Dos Santos (45+1). Au trecut și gazdele pe lângă gol, în repriza secundă (58), apoi gorjenii au rămas inferioritate numerică. Paul Anton a primit două cartonașe galbene în doar șapte minute (59, 66) și a fost eliminat, iar oaspeții au terminat în 10 oameni.

Jaime Braganca s-a accidentat destul de serios și a fost transportat la spital (88). În locul lui a intrat Chirciu, care a avut ocazia de a aduce toate cele trei puncte în dreptul Coronei, dar a fost blocat excelent de Stanca (89). Emoțiile nu se terminaseră, pentru că, în prelungiri, Eric a trimis un șut în bară, din centrul careului, irosind ultima mare șansă de gol a partidei.

A fost cel de-al patrulea rezultat de egalitate al formației din Târgu Jiu în acest sezon.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano