Ioan Varga vrea la CFR Cluj un fotbalist de la FCSB. Dan Petrescu și-ar fi dat acordul
dan-petrescu
OUT de la CFR Cluj! Cei doi fotbaliști ”grei” de care Dan Petrescu vrea să scape
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (16.03.2024)
Live Video&Text Univ. Craiova - CFR Cluj 0-1, ACUM pe DGS 1. Ratare uriașă a oltenilor

• 90+6 | Final repriza 2
    FINAL. CSMS Iași - CFR CLUJ 0-1. Ardelenii s-au calificat în faza următoare a Cupei Ligii.
  • 78 | OcaziiCSMS Iași
    BARĂ CSMS IAȘI. Viveiros, după o pasă a lui Grigorie, a centrat în fața porții, mingea a lovit transversala, după care a fost deviată de pe linia porții în lateral.
  • 75 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CFR CLUJ. A ieșit Negruț, a intrat VOICULEȚ
  • 74 | Faze meciCSMS Iași
    Mihalache și-a încercat șansa cu un șut de la distanță, dar balonul a trecut prin stânga porții lui Marc.
  • 72 | OcaziiCSMS Iași
    Boiciuc a șutat din interiorul careului, lateral stânga, dar Marc, atent, a reținut.
  • 71 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CFR CLUJ. A ieșit Nouvier, a intrat BELECK
  • 62 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CSMS IAȘI. A ieșit Ganea, a intrat BOICIUC
    PRIMA SCHIMBARE CSMS IAȘI. A ieșit Bădic, a intrat GRIGORIE
  • 58 | OcaziiCSMS Iași
    Contraatac al celor de la CFR, care erau și în superioritate numerică, Nouvier l-a deschis bine pe Negruț, care apoi a căutat vinclul pe colțul scurt, dar Caparco a scos impecabil.
  • 55 | Faze meciCSMS Iași
    Golubovic, din interiorul careului, nu a găsit drumul spre gol. Șutul său a fost blocat de Marc, aflat la pământ.
  • 51 | OcaziiCSMS Iași
    Negruț a luat o fază pe cont propriu, pe stânga, a intrat în careu după care i-a pasat în față lui Lopez. Caparco a respins în primă fază, Lopez a încercat să profite, dar portarul moldovenilor a revenit și a reținut.
    PAUZĂ
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ: 0-1, CRSTIAN LOPEZ. Atacantul clujenilor a finalizat din interiorul careului, după o pasă foarte bună a lui Nouvier.
  • 37 | Faze meciCSMS Iași
    Cristian Lopez a reluat dezamăgitor cu capul, deși se afla în careu singur cu Caparco, după o centrare de pe dreapta a lui Larie.
  • 27 | Faze meciCSMS Iași
    Ganea a reluat din prima, puțin peste transversală, o minge care i-a fost pusă cu pieptul de Golubovic
  • 20 | Faze meciCSMS Iași
    Viveiros, bine deschis în careu de Ganea, a căzut după un duel cu Goian, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.
  • 1 | OcaziiCSMS Iași
    OCAZIE CFR! Nouvier (20 de ani) a șutat din interiorul careului, dar Caparco a respins de sub transversală în fața porții. Fundașii ieșenilor au îndepărtat pericolul.
Francisc DicanCFR Cluj

VIDEO CSMS Iași - CFR Cluj 0-1. Ardelenii s-au calificat la pas în sferturile Cupei Ligii

CFR Cluj s-a calificat la pas în sferturile Cupei Ligii, după victoria de la Iași. La pas, pentru că elevii lui Francisc Dican au atacat exact cât a fost nevoie pentru a-și asigura prezența pe mai departe în această a doua competiție internă.

Partida de la Iași nu a fost deloc una spectaculoasă, săracă în ocazii clare de gol. Spre exemplu, prima repriză, a avut parte doar de două momente interesante, în deschidere și în închidere. În minutul 1, la chiar prima acțiune de atac a partidei, nou-venitul la CFR, Nouvier, a șutat din unghi, dar Caparco a respins de sub transversală.

Portarul moldovenilor n-a mai avut însă ce face la golul lui Cristian Lopez, din minutul 44, care a finalizat, din interiorul careului, din pasa aceluiași Nouvier.
Lopez, cel care a izbutit un hat-trick etapa trecută, cu Botoșani, a avut șansa ”dublei” în minutul 51, dar Caparco a avut câștig de cauză.

Italianul din poarta moldovenilor şi-a salvat echipa şi la şutul lui Negruţ (58). Gazdele puteau egala pe final (78) prin Viveiros dar s-a opus bara, iar moldovenii au rămas cu doar un gol înscris în ultimele cinci meciuri oficiale.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar