Carvajal este avertizat după un fault în jumătatea de teren a gazdelor
    Godin este avertizat după un fault la Ronaldo, la mijlocul terenului
  • 83 | Schimbări
    Arbeloa este schimbat cu Carvajal
  • 82 | Faze meciAtletico Madrid
    Golul lui Gimenez este al doilea din acest sezon în toate competiţiile marcat de fundaşul lui Atletico
  • 79 | Faze meciAtletico Madrid
    Arbeloa scapă de eliminare după o intrare cu talpa sus la Gabi
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOL Atletico. Gimenez marchează cu capul, după un corner şi este 2-0 pentru Atletico
  • 72 | Faze meciAtletico Madrid
    Golul lui Garcia este al şaselea marcat de mijlocaş în toate competiţiile în acest sezon

• 52 | OcaziiAtletico Madrid
    Bale a reluat din voleu, în diagonală, de la opt metri de poarta lui Oblak, după centrarea perfectă a lui Marcelo, dar mingea s-a scurs pe lângă stâlpul drept
  • 50 | Faze meciAtletico Madrid
    Griezmann trage pe lângă poarta lui Navas de la 20 de metri
  • 48 | Faze meciAtletico Madrid

Meciul cu Real este al doilea din acest sezon în toate competiţiile în care Atletico nu are niciun şut pe spaţiul porţii în prima repriză

• 47 | Faze meciAtletico Madrid
    James este blocat în careul gazdelor de Lucas
    A început repriza a doua
    Finalul primei reprize
  • 44 | Faze meciAtletico Madrid
    Martin Odegaard, puştiul minune dorit de Real Madrid, se află pe "Vicente Calderon"
  • 38 | OcaziiAtletico Madrid
    Benzema îşi încearcă norocul cu un şut de la 22 de metri, dar Oblak prinde fără probleme
  • 36 | Faze meciAtletico Madrid
    Khedira reia cu capul de la zece metri, după centrarea lui Arbeloa, dar mingea trece peste poarta gazdelor
  • 33 | OcaziiAtletico Madrid
    Raul Garcia expediază un şut spre poarta lui Navas, dar Marcelo se interpune şi pericolul este îndepărtat de Ramos
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Khedira primeşte un cartonaş galben, după o lovitură aplicată lui Torres
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Marcelo este avertizat după un fault făcut asupra lui Gamez
  • 26 | Faze meciAtletico Madrid

2014 a fost anul cu cele mai multe derby-uri Atletico-Real. Cele două s-au întâlnit în şapte rânduri

• 21 | Faze meciAtletico Madrid
    Rafael Varane l-a blocat senzaţional pe conaţionalul său, Griezmann, după un contraatac al gazdelor
  • 20 | Faze meciAtletico Madrid
    Clos Gomez este arbitrul care a condus finala ediţiei din 2013 a Cupei Spaniei, în care s-au întâlnit Real şi Atletico. Trupa lui Simeone s-a impus cu 2-1
  • 14 | OcaziiAtletico Madrid
    Atletico iese pe contraatac, dar şutul lui Griezmann de la marginea careului, la colţul scurt, este respins în corner de Navas
  • 13 | OcaziiAtletico Madrid
    Bale marchează cu o lovitură de cap, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid
  • 10 | Faze meciAtletico Madrid
    Opt meciuri s-au disputat între cele două echipe, de când Ancelotti a venit la Real. Fiecare trupă şi-a adjudecat trei victorii, în timp ce două meciuri s-au terminat la egalitate
  • 6 | Faze meciAtletico Madrid
    Fernando Torres a disputat 678 de meciuri în carieră, pentru echipele de club şi cea naţională, şi a marcat 256 de goluri
  • 2 | Faze meciAtletico Madrid
    Atletico foloseşte o echipă cu şapte jucători noi faţă de primul meci al anului, cu Levante, încheiat cu scorul de 3-1 pentru madrileni
  • 1 | OcaziiAtletico Madrid
    Ramos semnează prima mare ocazie a partidei, cu o lovitură de cap, după un corner bătut de James, dar Oblak respinge senzaţional
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Cupa Spaniei: Atletico - Real 2-0. Gazdele, favorite la calificare. Debut cu noroc pentru Torres

Atletico Madrid a ajuns la trei succese consecutive în derby-ul cu Real după prima manşă din "optimile" Cupei Regelui. Revenit acasă după mai bine de şapte ani, Fernando Torres a fost titular pe "Vicente Calderon", dar Realul a avut prima ocazie chiar în primul minut, când Jan Oblak a parat lovitura de cap a lui Sergio Ramos.

Atletico a ripostat după un sfert de oră: după un gol anulat al lui Gareth Bale pentru ofsaid, Griezmann a scăpat pe contraatac, dar şutul său a fost respins de Keylor Navas. În minutul 21, acelaşi atacant francez a fost blocat excelent de Varane.

Campioana Spaniei a deschis scorul în minutul 58, dintr-un penalty acordat pentru un fault comis de Ramos asupra lui Raul Garcia, care a şi transformat lovitura de pedeapsă. Lovitura de graţie a lui Atleti a fost dată de fundaşul uruguayan Jose Maria Gimenez, în minutul 76.

Atletico este acum favorită la calificarea în sferturi, înainte de returul de pe "Santiago Bernabeu" de joia viitoare, care va fi transmis în direct pe Digi Sport 1. Până atunci, echipa lui Simeone joacă împotriva Barcelonei, în La Liga, duminică, de la ora 22:00, în direct pe Digi Sport 1.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano