Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Lucescu să plece din timpul interviului: ”Vedeți-vă de treabă, mă”
Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani

01.02.2014
Dinamo Dinamo
Dinamo Kiev Dinamo Kiev
  • 90 | Final repriza 2
    Final de partidă. Dinamo Kiev s-a impus cu 3-1 după două goluri făcute cadou de Grecu
  • 82 | Faze meciDinamo
    Krausz intră și el pentru ultimele minute ale partidei. Jucătorul de la Dinamo II i-a luat locul lui Lazăr
  • 81 | Goluri
    GOOOOL DINAMO! Echipa lui Stoican reduce din diferență prin Grigore. Fundașul a transformat fără probleme penalty-ul obținut de Țucudean
  • 80 | Penalty-uri
    Țucudean e faultat în careu de portarul Koval și centralul arată punctul cu var
  • 79 | Ocazii
    Lazăr centrează pentru Țucudean dar vârful dinamovist trimite cu capul puțin pe lângă vinclul porții lui Dinamo Kiev
  • 78 | Faze meciDinamo
    Grecu este schimbat cu Radu
  • 78 | Goluri
    GOOOL DINAMO KIEV! Scorul capătă proporții. Lens înscrie după un șut al lui Sydorchuk respins în față de Samoilă
  • 63 | Faze meciDinamo
    Bălgrădean îi lasă locul între buturile porții dinamoviste lui Samoilă
  • 62 | Ocazii
    Thicot semnează cea mai mare ocazie a echipei lui Stoican. Francezul trimite în bară după un corner
  • 61 | Ocazii
    Intrat pe teren în repreiza secundă, Thomas scapă spre poarta lui Dinamo Kiev, șutează de la marginea careului de 16 metri dar portarul ucrainenilor respinge în corner
  • 58 | Goluri
    GOOOL DINAMO KIEV! Ucrainenenii majorează diferența prin Mbokani, care a reluat în plasă cu capul, din 6 metri, o centrare din flancul stâng
  • 56 | Faze meciDinamo
    Încă o modificare la Dinamo. Cioinac a intrat în locul lui Șerban
  • 48 | Goluri
    GOOOL DINAMO KIEV! Garmach deschide scorul cu un șut din marginea careului de 6 metri după o greșeală a lui Grecu
  • 46 | Faze meci
    Ambele formații au efectuat modificări la pauză. La Dinamo Kiev au intrat Makarenko și Koval și au ieșit Tzurikov și Shovkovskiy. În echipa lui Stoican a intrat Grecu în locul lui Matei și Țucudean în locul lui Bilinski
    A început repriza a doua a partidei dintre Dinamo București și Dinamo Kiev
    Final de repriză. Cele două echipe intră la egalitate la cabine, 0-0
  • 42 | Ocazii
    Centrarea lui Miguel din lovitură liberă nu poate fi deviată în plasa porții lui Bălgrădean de jucătorii lui Dinamo Kiev
  • 40 | Ocazii
    Kravets trimite un șut de la 25 de metri însă mingea nu prinde cadrul porții lui Bălgrădean
  • 38 | Faze meci
    Rus centrează din flancul drept al atacului dinamovist, Shovkovskiy ajunge la minge înaintea lui Bilinski
  • 35 | Ocazii
    Cosmin Matei reia defectuos din 10 metri o centrare venită din flancul stâng al atacului dinamovist. Mingea e reținută fără probleme de portarul lui Dinamo Kiev
  • 32 | Faze meci
    Filip se resimte după o lovitură în plină figură primită de la Kravets
  • 21 | Faze meci
    Bilinski este lansat excelent de Boubacar, Shovkovskiy iese la marginea careului de 16 metri și respinge înainte ca atacantul lui Dinamo să ajungă la balon
  • 16 | Ocazii
    Ionuț Șerban trimite către colțul lung al porții apărate de Shovkovskiy însă balonul nu prinde spațiul porții
  • 6 | Ocazii
    Garmash înscrie cu un șut din prima de la 11 metri, după o pasă a lui Yarmolenko însă golul este anulat pentru offside
  • 2 | Faze meci
    Bărboianu este lovit cu cotul de Yarmolenko dar centralul nu scoate din buzunar nici un cartonaș
    A început partida dintre Dinamo București și Dinamo Kiev. Formația lui Stoican a avut lovitura de start

VIDEO Dinamo București - Dinamo Kiev 1-3. Gafele lui Grecu au decis rezultatul

Dinamo a fost învinsă cu 3-1 de Dinamo Kiev, în cel de-al doilea amical din Spania. Dacă Steaua a bifat o remiză albă cu ucrainenii conduși de Oleg Blokhin, echipa din Ştefan cel Mare n-a mişcat în front în faţa omoloagei sale de la Kiev.

Ucrainenii au avut un gol anulat pentru offside în minutul 6 însă n-au mai pus în pericol poarta lui Bălgrădean până la pauză. La reluare, Garmach şi-a adus echipa în avantaj după o gafă a lui Grecu.

Mbokani a majorat diferenţa 10 minute mai târziu când a trimis cu capul în plasa porții lui Bălgrădean din 6 metri. Scorul a luat proporții în minutul 78 când Lens a marcat pentru 3-0 după încă o gerșeală a lui Grecu care a și fost schimbat de Stoican imediat după gol.

Ultimele minute au aparținut fotbaliștilor din Ștefan cel Mare. Grigore a semnat golul de onoare pentru echipa lui Flavius Stoican. Acesta a punctat în minutul 81 când a transformat perfect un penalty obţinut de Ţucudean.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!