otele
CFR Cluj, reacție categorică despre interesul lui Brighton pentru Otele: ”Nu suntem fericiți”
Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)
Total neașteptat! Ce se întâmplă cu jucătorul FCSB-ului care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"

Start a doua repriza
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Cartonaşe Roşii
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci. Dinamo, la prima înfrângere a sezonului!
  • 88 | Cartonaşe Roşii
    Cosmin Matei vede și el cartonașul roșu, după ce l-ar fi scuipat pe Alexandru Păun. Dinamo termină în genunchi meciul cu CFR, cu doar șapte jucători de câmp.
  • 84 | OcaziiDinamo
    Încă o ocazie foarte bună a clujenilor. Păun trimite un șut perfect de la distanță, scos cu un ultim efort de Cerniauskas de sub bară!
  • 78 | Schimbări
    Francezul Nouvier a intrat în locul lui Jakolis, la CFR.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOL!! Claudiu Voiculeț trimite o torpilă de la mare distanță, aproape de vinclul porții lui Cerniauskas, care nu se poate opune golului!
  • 70 | OcaziiDinamo
    Șut periculos al lui Petrucci, Cerniauskas, puțin ieșit, respinge în corner.
  • 69 | OcaziiDinamo
    Marc șutează prost peste poarta celuilalt Marc, după o greșeală a lui Jakolis.
  • 68 | OcaziiDinamo
    Cerniauskas l-a blocat pe Voiculeț, dar mingea ajunge la Beleck, care trimite spre poartă. Noroc cu Mevlja, care s-a repliat repede și a respins mingea.
  • 66 | Schimbări
    A intrat Voiculeț în locul spaniolului Cristian Lopez.
  • 63 | Faze meciDinamo
    Încă un șut al lui Jakolis, dar mingea trece peste poartă.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. A intrat Dorin Rotariu, a ieșit Palic.
  • 59 | Faze meciDinamo
    Jakolis șutează periculos, dar Cerniauskas e din nou la post.
  • 55 | OcaziiDinamo
    Petrucci trimite bine din lovitură liber, pe spațiul porții, dar Cerniauskas reține în doi timpi.
  • 54 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Steliano Filip vede și el al doilea galben și, implicit, pe cel roșu, fiind eliminat. Dinamo rămâne în 9 oameni!
  • 53 | Faze meciDinamo
    Essombe șutează, dar mingea este deviată în corner.
  • 48 | Schimbări
    Tînc intră în locul lui Goian.
    A început partea a doua a meciului. Mircea Rednic a fost trimis în tribună de arbitrul Radu Petrescu, pentru proteste.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Final de repriză.
  • 45 | OcaziiDinamo
    Gnohere ratează o șansă uriașă, față în față doar cu Marc, șutând în goalkeeperul clujenilor. După aceea, Essombe trimite și el în portarul
  • 44 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Iese căpitanul Vojnovic, intră Puljic!
  • 40 | Goluri
    GOOOOOOOOOL!! Cristian Lopez execută de la 11 metri și înscrie fără probleme! Al cincilea gol pentru spaniol!
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Steliano Filip!
  • 39 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Feussi vede al doilea galben și este eliminat!
  • 39 | Penalty-uriDinamo
    Vojnovic pierde o minge în fața lui Jakolis, mingea ajunge la Alexandru Păun, care, în momentul lovirii mingii cu capul, este lovit cu piciorul de Feussi!
  • 38 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare! Cosmin Matei trimite din corner în careu, mingea ajunge la Gnohere, care trimite, din alunecare pe lângă poartă!
  • 31 | Faze meciDinamo
    Un șut puternic al lui Essombe, din afara careului, dar mingea trece mult peste poartă!
  • 29 | Faze meciDinamo
    Gnohere cade în careul lui CFR Cluj și cere penalty, dar arbitrul Radu Petrescu nu acordă nimic.
  • 26 | Faze meciDinamo
    Corner pentru Dinamo. Mingea trimisă de Matei în careu, dar resping fără probleme fundașii feroviari.
  • 23 | OcaziiDinamo
    Jakolis centrează în careu, pentru Beleck, dar Mevlja intervine și e la un pas să trimită în propria poartă!
  • 20 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare pentru Dinamo! Steliano Filip centrează perfect în careu, spre Gnohere, care trimite cu capul puțin pe lângă poartă!
  • 9 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare a lui Beleck, care scapă singur, dar nu-și calculează bine pașii și trage slab, în Cerniauskas!
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Lucian Goian, pentru un fault asupra lui Essombe.
  • 3 | Faze meciDinamo
    Șut al lui Jakolis, dar destul de slab, pe lângă poarta lui Cerniauskas.
  • 2 | Cartonaşe Galbene
    Feussi vede cartonașul galben, după un fault asupra lui Păun.
    A început meciul din Ștefan cel Mare, după un moment de reculegere în memoria lui Florin Ganea, fostul jucător băcăuan decedat zilele trecute. Selecționerul Anghel Iordănescu e în tribune. Clujenii au avut lovitura de începere.

VIDEO Dinamo - CFR Cluj 0-2. Primul eșec al sezonului

Dinamo a ratat şansa să urce pe primul loc în campionat - a pierdut primul meci al sezonului, 0-2 pe Ştefan cel Mare, cu CFR Cluj. Centralul Radu Petrescu l-a trimis pe Rednic în tribună şi a eliminat alţi trei dinamovişti, pe Feussi, Filip şi Cosmin Matei.

Alb-roșiii au ratat șansa să urce pe primul loc în campionat după primul eşec al sezonului, meci pe care l-a terminat cu trei oameni mai puţini în teren. CFR a ratat prima. Beleck (9), scăpat singur cu portarul, dar a şutat slab în Cerniauskas. În replică, Gnohere a trimis puţin pe lângă poartă (20).

În minutul 39, Păun a fost lovit în careu de Feussi, iar camerunezul a văzut al doilea galben şi a fost eliminat. Golgheterul CFR-ului, Cristian Lopez, a transformat şi a bifat a cincea reuşită în Liga 1 (40). Dinamoviştii au fost la un pas de 1-1 înainte de pauză. Traian Marc s-a opus la execuţia lui Gnohere (45).

Înainte de debutul reprizei secunde, Mircea Rednic a fost trimis în tribună de centralul Radu Petrescu.

În minutul 54, Steliano Filip a vazut şi el al doilea galben şi a fost eliminat. Francisc Dican a mutat inspirat. Intrat în locul lui Lopez, Voiculeţ a reuşit să-l învingă pe Cerniauskas de la distanţă (77). Cu trei minute înainte de final (87), Cosmin Matei a devenit al treilea dinamovist eliminat. Prins la mijloc de jocul de pase al jucătorilor CFR-ului, căpitanul câinilor l-a înjurat şi scuipat pe Păun.

Dinamo rămâne fără victorie în faţa CFR-ului din aprilie 2013 și ratează șansa de a profita de înfrângerea Astrei și a deveni lider.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...