FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (26.11.2023)

Lokomotiv Plovdiv Lokomotiv Plovdiv
  • 90 | Final repriza 2
    Finalul meciului
  • 90 | Goluri
    GOOOL LOKOMOTIV !!! Kamburov înscrie din penalty după ce tot el scoate lovitura de pedeapsă
  • 87 | OcaziiDinamo
    O șansă mare și pentru Țucudean, care nu poate să înscrie singur cu portarul Akalski
  • 85 | OcaziiDinamo
    Velici trimite din cădere după pasa lui Elton, dar portarul Akalski reușește să evite un nou gol
  • 75 | Goluri
    GOOOL DINAMO !!! Rotariu scapă spre poartă și marchează golul cu numărul 6 pentru echipa sa
  • 73 | Goluri
    GOOOL DINAMO !!! Ionuț Șerban înscrie un gol superb cu o execuție excelentă din afara careului
  • 72 | SchimbăriDinamo
    Schimbare Dinamo: Iese Cioinac, intră Velici
  • 64 | SchimbăriDinamo
    Alte două schimbări la Dinamo: Intră Nedelcearu și Radu, ies Thicot și Filip
  • 60 | Goluri
    GOOOL DINAMO !!! Rotariu reușește dubla după ce înscrie printr-o lovitură excelentă de cap, din careu
  • 59 | SchimbăriDinamo
    Dinamo schimbă și portarul: iese Bălgrădean, intră Samoilă
  • 54 | Goluri
    GOOOL DINAMO !!! Cosmin Matei pătrunde spre poartă și trimite perfect pentru Rotariu, care înscrie după ce îndeplinește o simplă formalitate
  • 54 | OcaziiDinamo
    Țucudean trage pe lângă poartă din poziție favorabilă, încă o șansă de gol pentru Dinamo
  • 51 | OcaziiDinamo
    Matei ajunge în fața porții, dar bulgarii reușeșc să respingă în ultimul moment
  • 46 | SchimbăriDinamo
    Flavius Stoican face mai multe schimbări la pauză. Pe teren intră Steliano Filip, Elton, Rus, Cosmin Matei, Ţucudean, Ionuţ Şerban, Cioinac, Asanovic, Rotariu
    Începe repriza secundă
  • 45 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45 | OcaziiDinamo
    A doua ocazie pentru Mendes, Bălgrădean este atent și de această dată și intervine cu piciorul la ocazia lui Lokomotiv
  • 41 | OcaziiDinamo
    Prima ocazie și pentru Lokomotiv! Mendes trage pe jos din afara careului, plasat, dar Bălgrădean se întinde și respinge balonul
  • 32 | Faze meci
    Dinamo domină clar și reușește să se închidă bine și în defensivă, iar bulgarii nu pot să se apropie de poarta lui Bălgrădean
  • 26 | Goluri
    GOOOL DINAMO !!! Joel Thomas pătrunde în careu de pe partea dreaptă, îl fentează pe fundașul Georgiev, iar apoi înscrie cu un șut superb, sub transversală
  • 23 | Goluri
    GOOOL DINAMO !!! Lazăr îi pasează în careu lui Bilinski, vârful lui Dinamo preia și îl învinge apoi fără emoții pe Akalski
  • 12 | OcaziiDinamo
    Bilinski reia din careu printr-o lovitură de cap, puțin pe lângă buturile lui Akalski. Prima mare ocazie a meciului!
Aleksandar StankovLokomotiv Plovdiv

VIDEO Dinamo - Lokomotiv Plovdiv 6-1. Roș-albii au făcut spectacol în ultimul meci amical din Spania

În direct la Digi Sport 1, Dinamo a încheiat cu dreptul stagiul de pregătire din Spania, 6-1 cu Lokomotiv Plovdiv. "Câinii" se întorc acasă cu patru victorii şi un trofeu câştigat la turneul amical din Marbella.

Ultimul succes al oamenilor lui Flavius Stoican a fost cu locul 5 din Bulgaria, Lokomotiv Plovdiv. Nou-venitul Kamil Bilinski a deschis scorul în minutul 23. Trei minute mai târziu, acelaşi polonez l-a ajutat pe Joel Thomas să puncteze pentru 2-0.

Dorin Rotariu a reuşit hatrick-ul după pauză: a marcat primele două goluri la şase minute diferenţă, în min 54, respectiv 60. Ionuţ Şerban i-a urmat exemplul şi a punctat pentru 5-0, pentru ca Rotariu să mai marcheze o dată, în minutul 75.

Bulgarii au închis tabela în ultimele secunde de joc după un penalty executat de Kamburov. 6-1 a fost scorul ultimului amical disputat de dinamovişti în această iarnă, care vor reveni în ţară duminică noapte.

ECHIPA DE START A LUI DINAMO:

Bălgrădean - Bărboianu, Dr. Grigore, Thicot, Grecu - V. Lazăr, Boubacar, Elton, Cherchez - Joel, Bilinski

AMICALE DINAMO

Dinamo – Cernomorets Odessa 1-1 VIDEO

Dinamo – Korona Kielce 2-1 VIDEO

Dinamo – Dinamo Kiev 1-3 VIDEO

Dinamo – Guangzhou 2-0 VIDEO

Dinamo – IFK Goteborg 2-0 VIDEO

Presa din Ucraina, reacție dură! Ce a...

Video Ucraina - România, marcat de un moment...

ucraina

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...

sucu

Video CFR Cluj - FCSB 0-1. ”Roș-albaștrii”...

profimedia-0712984186

Presa din Ucraina, reacție dură! Ce a scris, după înfrângerea în fața României din Billie Jean King Cup

Exclusiv Brutal: primul verdict al medicilor în cazul lui Luca Mihai! Autoritățile vor fi sesizate

FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

Alex Pițurcă, filmat în parc cu o tânără! Cristina Ich a reacționat imediat și a făcut anunțul