La 34 de ani, poate fi marea surpriză a României la EURO 2024: ”Cred că va fi luat în calcul”

Barcelona Barcelona
  • 90+2 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 89 | OcaziiEspanyol
    Messi şutează din lovitură liberă de la 30 de metri, dar mingea ocoleşte spaţiul porţii.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Diop este avertizat.
  • 79 | Schimbări
    Abraham intră în locul lui Jordan.
  • 76 | OcaziiEspanyol
    Neymar a reluat spectaculos, din foarfecă laterală, de la 14 metri, dar execuţia nu a fost prea puternică şi Pau a prins.
  • 71 | Schimbări
    Roberto intră în locul lui Rakitic.
  • 64 | OcaziiEspanyol
    Messi şutează de la marginea careului, dar mingea se duce pe centrul porţii şi Pau reţine fără probleme.
  • 60 | Schimbări
    Moreno intră în locul lui Burgui.
  • 55 | OcaziiEspanyol
    Încă o bară pentru Barcelona: Suarez primeşte o minge peste apărarea gazdelor, driblează portarul, dar şutul său din unghi loveşte stâlpul stâng al porţii lui Espanyol.
  • 52 | OcaziiEspanyol
    Perez accelerează printre Busquets şi Iniesta, dar şutul său din interiorul careului, la colţul lung, nu prinde cadrul porţii lui Bravo.
  • 48 | OcaziiEspanyol
    Suarez a pătruns pe partea stângă, mingea a ajuns în apropierea porţii, dar şutul lui Neymar a fost blocat de apărarea gazdelor.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 44 | OcaziiEspanyol
    Iniesta şutează puternic cu stângul de la marginea careului, dar nu prinde poarta lui Espanyol.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Jordan este avertizat.
  • 36 | OcaziiEspanyol
    Messi a executat o lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea a lovit transversala porţii lui Espanyol.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Lopez este avertizat.
  • 25 | OcaziiEspanyol
    Gonzalez deviază pe spate o minge, dar Bravo respinge greu şi Barcelona îndepărtează pericolul.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Mascherano este avertizat.
    Gonzalez este avertizat.
  • 9 | OcaziiEspanyol
    Suarez centrează pe bara a doua şi Jordi Alba, complet liber la 8 metri, reia greşit şi trimite pe lângă poartă.

VIDEO Espanyol - Barcelona 0-0. Punct mare scos de echipa lui Gâlcă

Costel Gâlcă a blocat cea mai bună echipă din lume - Espanyol a terminat la egalitate cu Barcelona, 0-0, şi rămâne neînvinsă pe Cornella El Prat sub conducerea românului.

Echipa lui Luis Enrique a avut emotii în minutul 25, atunci când Alvaro Gonzalez a deviat cu capul în urma unui corner, însă Bravo a intervenit.

Barca a replicat prin Messi, care a lovit bara din lovitura liberă în minutul 36. Espanyol a avut o şansă bună în debutul reprizei secunde, dar Perez a trimis pe lângă.

Suarez a oferit ratarea meciului în minutul 55, iar Barcelona a ajuns astfel la 16 bare în acest sezon. După momentele de magie din jocul cu Betis, Neymar a încercat să înscrie cu o execuţie spectaculoasă.

Cele două echipe se vor confrunta din nou miercuri, în manşa tur din optimile de finală ale Cupei Regelui, în direct pe Digi Sport 1 de la 21:30. Cele mai importante faze VIDEO vor fi în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...