Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”
Screenshot 2024-01-21 173239
Video Ce a spus Bogdan Andone, după ce a învins-o pe Dinamo cu un gol marcat în prelungiri
Arnel Jakupovic of Maribor shoots a penalty during the UEFA Europa Conference League 3rd qualifying round second leg match between Maribor and Fenerbahce at Ljudski Vrt Stadium. Final score; Maribor 0:3 Fenerbahce.
”Clubul are nevoie de bani”. Cât trebuie să plătească FCSB pentru transferul atacantului cu 16 goluri în acest sezon

Dinamo Dinamo
    Final de meci! FC Botoşani termină la egalitate cu Dinamo, scor 1-1. Este al treilea meci la rând fără victorie în Liga 1 pentru echipa lui Mircea Rednic.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Marc, după o intervenţie de la spate asupra lui Hadnagy.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Patache a fost avertizat, după un fault asupra lui Rotariu.
  • 77 | Schimbări
    A treia modificare şi la Botoşani. Brata a intrat în locul lui Martinus.
  • 68 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Gavrilă i-a lăsat locul lui Patrick Petre.
  • 63 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Dinamo! Intervenţie excelentă a lui Iliev la lovitura de cap a lui Puljic, în urma unui corner de pe partea stângă. L afaza imediat următoare, gazdele au ameninţat la rândul lor poarta, dar Martinus a ratat ţinta.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la gazde. A ieşit Fulop şi a intrat Hadnagy.
  • 52 | Schimbări
    O nouă modificare la Dinamo. Moldoveanu i-a luat locul lui Ionuţ Şerban.
  • 49 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Dinamo! Contraatac foarte bun al oaspeţilor, dar Gavrilă, excelent găsit de Şerban, a fost blocat cu piciorul de Iliev.
    Schimbare la Dinamo. Puljic a intrat în locul lui Essombe.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Botoşani! Cele două echipe sunt la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de Cabrera şi Essombe.
  • 45+2 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL Dinamo, 1-1! Essombe a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize, cu un şut bine plasat din interiorul careului, după o acţiune rapidă a oaspeţilor.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Raul Costin, după un duel cu Ionuş Şerban.
  • 37 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Dinamo! Essombe a pătruns în forţă şi ar fi putut egala, dar atacantul dinamovist a fost blocat în ultimul moment de Iliev.
  • 34 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului. Cordoş, accidentat, este înlocuit de Raul Costin.
  • 33 | Faze meciFC Botoșani
    Martinus a avut o acţiune frumoasă, dar finalizarea a lăsat de dorit, iar Cerniauskas a prins fără probleme.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Botoşani! Cabrera a deschis scorul cu un şut din interiorul careului, după ce l-a driblat frumos pe Fai.
  • 20 | Faze meciFC Botoșani
    Anton a încercat un şut de la distanţă, dar mingea nu a prins spaţiul porţii lui Iliev.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ionuţ Şerban.
  • 15 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Dinamo! Plecat pe contraatac, Rotariu a fost aproape de deschiderea scorului, dar şutul său de la 17 metri a lovit bara transversală.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Fulop după un duel cu Ionuţ Şerban.
Mircea RednicDinamo

VIDEO FC Botoșani - Dinamo 1-1. Al treilea meci la rând fără victorie în Liga 1 pentru echipa lui Rednic

Dinamo a plecat cu un punct de la Botoşani. A fost 1-1, a şasea remiză consecutivă în deplasare şi al treilea meci la rând fără victorie în Liga 1 pentru echipa lui Mircea Rednic.

Cu antrenorul în tribună, suspendat, Dinamo a început în forţă meciul de la Botoşani. Rotariu a luat o fază pe cont propriu şi a finalizat excelent, dar mingea a lovit transversala.

În ciuda jocului bun al alb-roşiilor, gazdele au deschis scorul în minutul 27, prin Cabrera, care l-a driblat uşor pe Fai înainte de a trimite pe lângă Cernaiuskas.

Replica oaspeţilor a venit de la Essombe, dar camerunezul a fost blocat în ultimul moment de Iliev.

Portarul gazdelor nu a mai avut replică în prelungirile primei reprize, când atacantul a egalat cu al treilea său gol în Liga 1.

Elevii lui Mircea Rednic au început foarte bine repriza a doua. Gavrilă a ratat şansa să-şi aducă echipa în avantaj, după o pasă bună primită de la Şerban.

Gazdele au scăpat şi la lovitura de cap a lui Puljic, astfel că s-a terminat 1-1, al şaselea meci la rând în toate competiţiile în care moldovenii nu reuşesc să câştige.

Pentru Dinamo urmează meciul din Cupa României, de la Brăila, cu Dacia Unirea, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, joi, de la ora 16:30.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar