Finalul partidei. FC Brașov - Săgeata 1-1
  • 90+3 | Cartonaşe Roşii
    N'Doye vede direct cartonașul roșu pentru o intrare foarte dură la Fonseca
  • 90 | Goluri
    GOOOL FC BRAȘOV! Cristi Ionescu bate excelent o lovitură liberă, fără nicio șansă pentru portarul advers

• 76 | Goluri

GOOOL SĂGEATA! Dinu centrează în careu, iar balonul îl lovește involuntar pe Chițu, balonul ajungând apoi în poarta Brașovului

• 65 | OcaziiFC Brașov
    Pasă spre Păun, acesta are o șansă imensă să înscrie, dar Peteleu este pe fază și intervine excelent
  • 61 | OcaziiFC Brașov
    Ocazie mare pentru Săgeata! Chițu este aproape de gol, însă nu reușește să tragă spre poartă din poziție excelentă, după o eroare în defensiva Brașovului
  • 61 | Schimbări
    Schimbare Săgeata: Iese Tigoianu, intră Iordache
  • 60 | Faze meci
    Pauză de hidratare la Brașov
  • 55 | OcaziiFC Brașov

Păun preia cu dreptul și trage apoi cu stângul, de la marginea careului, puțin peste poartă

• 25 | Faze meciFC Brașov
    Dinu are și el o intrare dură la Marinescu, dar scapă inexplicabil de cartonașul galben
  • 12 | Faze meci
    Partida are de suferit din pricina caniculei, temperatura la Brașov fiind de 36 de grade

VIDEO FC Brașov - Săgeata 1-1. Gazdele au egalat în prelungirile meciului

FC Brașov a smuls în ultimul moment un egal în fața nou-promovatei Săgeata Năvodari, scor 1-1. Pe o caldură sufocantă și după o primă repriză lipsită de ocazii mari, oaspeții au fost aproape de a doua victorie consecutivă în Liga I.

Deși ardelenii au avut mai mult posesia, cei de la Săgeata nu au avut mari emoții, reușind să oprească cu mult calm toate atacurile echipei lui Szabo. După ce a fost aproape să înscrie în minutul 61, Chițu a dat lovitura în minutul 76, când a reușit un gol bizar, mingea lovindu-se involuntar de el, după centrarea lui Dinu.

FC Brașov a forțat golul de 1-1, pe care l-a reușit în cele din urmă, în prelungirile partidei. Introdus de Adrian Szabo în minutul 85, fostul rapidist Cristi Ionescu a izbutit să marcheze un gol superb, din lovitură liberă.

Ousmane N'Doye a fost eliminat pe final pentru o intrare extrem de dură, iar FC Brașov - Săgeata Năvodari s-a încheiat 1-1. Gazdele au câștigat primul punct după înfrângerea cu Pandurii, în timp ce nou-promovata lui Selymeș are motive să fie optimistă, după începutul bun de campionat.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român