hagibecali
Gică Hagi și Gigi Becali, în cursă pentru același jucător! "Regele" a făcut anunțul în direct
48
Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni
gigi becali
Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

• 79 | OcaziiFiorentina
    Ilicic mai ratează o ocazie imensă de gol: scapă singur cu portarul, pe partea stângă, dar Rico are un reflex la şutul slovenului şi prinde mingea.
  • 67 | Ratare Penalty-uri
    Ilicic şutează foarte slab şi mingea trece mult peste poarta lui Rico.
  • 66 | Penalty-uriFiorentina
    Penalty pentru Fiorentina, după un duel între Pizarro şi Krychowiak
  • 63 | Faze meciFiorentina
    Pizarro primeşte o minge la 25 de metri de poartă, dar şutul său trece pe lângă poartă.
  • 55 | Schimbări
    Iborra intră în locul lui Banega.
  • 52 | OcaziiFiorentina
    Salah şutează de la marginea careului, Rico respinge greu, mingea ajunge la Ilicic, dar portarul oaspeţilor blochează şi şutul slovenului, din careul mic.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Valero este avertizat.
  • 46 | OcaziiFiorentina
    Gazdele au prima ocazie a reprizei secundă: Fernandez centrează din lovitură liberă, Valero reia cu capul, dar mingea îl loveşte pe Bacca şi trece puţin peste poartă.
    A început actul secund.
  • 46 | Schimbări
    Pasqual intră în locul lui Basanta.
  • 45+1 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | Faze meciFiorentina
    Ilicic execută o lovitură liberă de la 22 de metri, dar execuţia slovenului trece peste poarta lui Rico.
  • 42 | OcaziiFiorentina
    Salah e aproape de gol, dar şutul său cu efect trece pe lângă poartă. Meciul continuă să fie unul spectaculos.
  • 38 | OcaziiFiorentina
    Vitolo prelungeşte pe spate în careul gazdelor, de unde Coke, apărut surprinzător în acea zonă, a şutat din voleu, peste poartă.
  • 37 | OcaziiFiorentina
    Fernandez a pătruns pe partea stângă, a depăşit un adversar, dar şutul său din unghi trece peste poarta lui Rico.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Banega este avertizat.
  • 32 | Faze meciFiorentina
    Bacca a marcat 26 de goluri în acest sezon pentru Sevilla şi toate au fost înscrise din careul de 16 metri.
  • 29 | OcaziiFiorentina
    Pizarro înaintează fără marcaj şi şutează puternic, dar Rico respinge de sub bară, în corner.
  • 27 | Goluri
    GOOOOL SEVILLA!!!! GOOOOL CARRICO!!! Banega recentrează perfect în faţa porţii, de unde fundaşul andaluzilor a marcat cu poarta goală.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Savic este avertizat.
  • 22 | Goluri
    GOOOOOL SEVILLA!!!!! GOOOOL BACCA!!! Banega execută o lovitură liberă de pe partea dreaptă, mingea ajunge la columbian, care înscrie din câţiva metri cu un şut sub bară.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Pizarro este avertizat.
  • 16 | OcaziiFiorentina
    OCAZIE MARE DE GOL A GAZDELOR: Rodriguez reia periculos cu capul, după un corner, dar Rico are o intervenţie excelentă şi Fiorentina are o nouă lovitură de colţ.
  • 14 | Faze meciFiorentina

Ilicic pătrunde în centru şi şutează puternic de la 22 de metri, dar mingea a trecut peste poarta oaspeţilor.

• 10 | Faze meciFiorentina
    Fiorentina a disputatat 6 duble eliminatorii în semifinale europene şi a câştigat 4 dintre ele.
  • 5 | Faze meci
    O singură echipă a reuşit să remonteze un rezultat de 0-3, în Europa League. Valencia pierdea cu acest scor la Basel, în 2013, dar se impunea pe Mestalla, cu 5-0.
  • 1 | OcaziiFiorentina
    Oaspeţii încep meciul în forţă: Coke s-a trezit cu mingea la picior în careul gazdelor, a centrat din unghi, dar Neto a deviat şi apărarea Fiorentinei a respins în corner.
Unai EmerySevilla

VIDEO Fiorentina - Sevilla 0-2. Andaluzii s-au calificat pentru a patra oară în finala UEL

Sevilla s-a calificat în finala UEFA Europa League de la Varşovia. Câştigătoare cu 3-0 în tur, deţinătoarea trofeului s-a impus şi pe terenul Fiorentinei.

Gazdele au ratat şansa de a reintra în cărţile calificării în minutul 17, la lovitura de cap a lui Gonzalo Rodriguez, respinsă miraculos în corner de Sergio Rico.
Cinci minute mai târziu, Sevilla a deschis scorul. Ever Banega a centrat din lovitură liberă, iar Carlos Bacca a marcat din marginea careului mic. A fost cel de-al 26-lea gol marcat de columbian în acest sezon.

Andaluzii şi-au dublat avantajul în minutul 27, tot în urma unei faze fixe. Carrico a făcut 2-0, după pasa lui Banega, deviată de Basanta.

La jumătatea reprizei secunde, Fiorentina a obţinut un penalty, după faultul lui Krychowiak asupra lui Pizarro. Ilicic a irosit şansa golului consolării, cu un şut peste poartă. Slovenul a mai ratat o ocazie în ultimul sfert de oră. Scăpat singur cu Sergio Rico, atacantul Fiorentinei a fost blocat de portarul oaspeţilor.

Cu scorul general de 5-0, Sevilla se califică în finală şi poate deveni prima echipă cu 4 trofee UEFA Europa League, după cele cucerite în 2006, 2007 şi 2014.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...