Live Video&Score Oțelul - ”U” Cluj 1-0, ACUM, DGS 1. Gălățenii deschid scorul rapid

• 90+4 | Start a doua repriza
    Final de meci la Mediaş! ASA Tg. Mureş pierde pentru prima oară în retur, 0-1 cu Gaz Metan, şi riscă să fie detronată de pe prima poziţie a Ligii 1.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Manolov.
    Galben pentru Gorobsov.
    Galben pentru Vitinho.
    Galben pentru Munteanu.
  • 90+3 | Faze meci
    Nervii cedează la Mediaş, iar jucătorii celor două echipe sunt la un pas de încăierare. Haţegan a calmat cu greu spiritele şi a acordat mai multe cartonaşe galbene.
  • 90 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Gaz Metan! Băjenaru a deschis scorul pentru gazde, cu un şut din afara careului, după o fază creată de Vitinho.
  • 90 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Dan Roman, din nou aproape de gol. Şutul său a fost însă prins uşor de Stăncioiu.
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan. A ieşit Lullaku, a intrat Vitinho
  • 80 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie Gaz Metan! Dan Roman, aproape de deschiderea scorului. Şutul atacantului gazdelor a fost respins în corner de Stăncioiu.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Avram a intrat în locul lui Figliomeni.
  • 73 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie Gaz Metan! Muth a fost aproape de deschiderea scorului, dar lovitura sa de cap din apropiere nu a prins spaţiul porţii.
  • 72 | Schimbări
    O nouă modificare la ASA. Hanca i-a luat locul lui S.Ilie.
  • 69 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie Gaz Metan! O greşeală a lui Hora le-a permis gazdelor să fie periculoase şi să aibă şansa de a marca, dar centrarea lui Llullaku nu a ajuns la Dan Roman.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la ASA. A ieşit Zicu şi a intrat Goga.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Buzean.
  • 58 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Contraatac al oaspeţilor care l-a adus pe Manolov în situaţie de finalizare, însă atacantul liderului a fost blocat.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la ASA. Axente a fost înlocuit de Manolov.
  • 54 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Munteanu a încercat să-l surprindă pe Stăncioiu cu un şut din afara careului, însă mingea a trecut peste poartă.
  • 50 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Gabi Mureşan a executat o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Tahar.
    Schimbare la gazde. Băjenaru i-a luat locul lui Elton.
    Pauză la Mediaş! Gaz Metan şi ASA sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care oaspeţii au avut marile ocazii, inclusiv o bară.
  • 40 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Gaz Metan contraatacă periculos, dar medieşenii greşesc de fiecare dată ultima pasă, iar Stăncioiu scapă fără emoţii.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Creţu.
  • 30 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie ASA! Şansă uriaşă pentru oaspeţi. Hora, blocat de Pleşca. şi Zicu, şut în bară, au ratat deschiderea scorului la aceeaşi fază.
  • 22 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie ASA! Hora a ratat incredibil deschiderea scorului. Scăpat singur cu Pleşca, după un contraatac superb, jucătorul liderului din Liga 1 a trimis pe lângă poartă.
  • 15 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    #ASA este neînvinsă în deplasare din noiembrie 2014, când pierdea cu 2-0 la Ploieşti, în faţa Petrolului. De atunci, au urmat cinci victorii şi două remize.
  • 10 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    #Gaz Metan nu a câştigat niciun meci pe teren propriu în 2015. Ultimul succes acasă pentru medieşeni a fost obţinut pe 5 decembrie anul trecut, 2-1 cu FC Braşov.
Liviu CiobotariuASA Tg. Mureș

VIDEO Gaz Metan - ASA Tg. Mureș 1-0. Prima înfrângere din retur pentru liderul Ligii 1

Înfrângere surprinzătoare pentru ASA Târgu Mureş! A pierdut cu Gaz Metan Mediaş, scor 0-1, după un gol al fostului stelist Liviu Băjenaru.

La Mediaş, ASA a suferit prima înfrângere din retur. Mureşenii au ratat două ocazii uriaşe în opt minute, prin Hora şi Zicu, ultimul şutând în bara porţii părăsite de Pleşca.

ASA a cerut penalty în minutul 24, pentru un presupus henţ în careu, însă centralul Ovidiu Haţegan nu a fost de acord. Şi gazdele au solicitat o lovitură de pedeapsă, cu cinci minute înainte de pauză, însă şi de această dată jocul a continuat.

Situatia s-a repetat şi în repriza a doua, cu ambele echipe considerând că ar fi meritat câte o lovitură de la 11 metri, dar Heţagan nu a reacţionat.

Muth si Dan Roman l-au pus de trei ori la incercare pe Stăncioiu, în ultimele 20 de minute. Portarul oaspeţilor a cedat, însă, în minutul 90, la şutul lui Liviu Bajenaru, fotbalist care a trecut si prin lotul Stelei.

Spiritele s-au încins pe final, când jucătorii celor două echipe au fost la un pas să se ia la bătaie. Haţegan a intervenit la timp, iar partida s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru Gaz Metan, care continuă cursa pentru salvarea de la retrogradare.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”