Costel Gâlcă a recunoscut superioritatea CFR-ului: ”Am fost prea respectuoși cu ei”
CFR Cluj v Universitatea Craiova - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 20 Sep 2021
Ioan Varga vrea la CFR Cluj un fotbalist de la FCSB. Dan Petrescu și-ar fi dat acordul
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 90+1 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN, 2-0! Dan Roman stabilește scorul final printr-o lovitură de cap la vinclu!
  • 90+1 | Ocazii
    Același Tahar are din nou ocazia golului, dar Felgueiras scoate cu pieptul, ca la handbal
  • 90 | Ocazii
    Ocazie monumentală pentru gazde, când Tahar a scăpat singur cu Felgueiras, dar a fost ajuns în ultima clipă de Maftei, care a deviat
  • 82 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN, 1-0! Frăsinescu marchează cu opt minute înainte de final printr-o lovitură de cap după un corner
  • 68 | Cartonaşe Roşii
    Tade primește direct cartonașul roșu după ce îl lovește cu cotul în față pe Radu Zaharia
  • 50 | Ocazii
    Felgueiras are o super-intervenție prin plonjon la capul lui Frăsinescu! O a doua oportunitate pentru Gaz Metan
  • 49 | Ocazii
    Ocazie mare pentru gazde! Bud reia după o centrare a lui Florin Dan, dar Felgueiras scoate de pe linia porții. Medieșenii cer gol
    Tade i-a luat locul lui Ogbu la CFR
  • 46 | Start a doua reprizaGaz Metan Mediaș
    S-a reluat jocul
    Pauză la Mediaș, repriză slabă făcută de ambele echipe și săracă în faze de poartă
  • 42 | Faze meci
    Muniru intră tare la Tahar în careu, dar Marius Avram nu acordă penalty pentru Gaz Metan. Reluările par să arate însă că trebuia acordată lovitură de la 11 metri
  • 36 | Faze meci
    Djokovic centrează în careul gazdelor, însă fundașii lui Dulca reușesc să respingă
  • 22 | Faze meci
    Frăsinescu intervine salutar în propriul careu după o centrare periculoasă a lui Maah
  • 20 | Ocazii
    Felgueiras scoate în corner un voleu puternic din stânga al lui Ciprian Petre
  • 18 | Ocazii
    Ogbu înscrie, dar golul este anulat corect pe motiv de ofsaid! Prima fază de poartă
Petre GrigorașCFR Cluj

VIDEO Gaz Metan - CFR Cluj 2-0. Echipa lui Cristi Dulca a învins în superioritate

CFR Cluj n-a spart nici de această dată ghinionul cu Gaz Metan, una dintre echipele în fața căror are un real complex.

Fără victorie la Mediaş de mai bine de un deceniu, clujenii s-au împiedicat din nou de echipa lui Cristi Dulca. Felgueiras a avut pentru prima dată emoții în minutul 49, când a respins de pe linia porţii o minge de la Bud. Frăsinescu și-a încercat și el șansa un minut mai târziu, însă lusitanul a fost la datorie.

Fără îndoială, însă, momentul psihologic s-a consumat în minutul 68, de când oaspeții au fost nevoiți să evolueze cu un om mai puțin. Ardelenii au rămas în zece după ce Tade a văzut cartonașul roșu la capătul unei faze în care i-a aplicat un cot în faţa lui Zaharia.

Frăsinescu a deschis scorul printr-o lovitură de cap în minutul 82 şi l-a ridicat în picioare pe Cristi Dulca. Intrat pe teren din postura de rezervă, Dan Roman a închis tabela la 2-0 în prelungiri, iar Gaz Metan a rămas neînvinsă de șapte meciuri pe teren propriu. Pentru CFR fost prima înfrângere în campionat după şase meciuri.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar