Exclusiv Aflat în ultimele luni de contract cu Concordia Chiajna, Gabi Torje și-a dezvăluit planul
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Concordia Concordia
Cartonaşe Roşii
Start a doua repriza
  • 90+3 | Start a doua repriza
    FLUIER FINAL! Gaz Metan obține cele trei puncte după un meci de mare luptă, în care Concordia nu a reușit să amenințe serios poarta lui Milos Buchta. Gazdele urcă în clasament, în vreme ce ilfovenii simt fiorii ligii secunde
  • 90+2 | Schimbări
    Iese Onduku, intră Strătilă. Curios, schimbarea a fost făcută foarte târziu
  • 90 | OcaziiGaz Metan
    Încă un șut spre poarta lui Buchta. Bucurică șutează mai bine decât Florea, dar mingea se duce tot alături
  • 84 | OcaziiGaz Metan
    Florea trage în plasa laterală, cu un șut din marginea careului. Ocazie bună pentru oaspeți
  • 79 | Faze meci
    Gaz Metan închide bine culoarele spre poartă, iar meciul se dispută într-un ritm tern
  • 75 | Schimbări
    Atacantul Cristi Bud este înlocuit cu Bozeșan
  • 68 | Schimbări
    Purece iese, intră Florea, la Concordia
  • 67 | OcaziiGaz Metan
    Șansă mare pentru oaspeți! Serediuc a șutat modest din colțul careului, dar mingea a ajuns în brațele portarului. Faza a fost construită de Onduku
  • 65 | Schimbări
    Accidentat, Llullaku îi lasă locul pe teren lui Alex Muntean
  • 59 | Cartonaşe Roşii
    Florin Dan este și el eliminat! Primește al doilea galben pentru o intrare întârziată la Savin, iar echilibrul numeric se restabilește
  • 58 | Faze meciGaz Metan
    Sergiu Muth este aproape de autogol, cu o respingere defectuoasă, în corner
  • 53 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie bună! Wellington șutează puțin peste, cu o execuție bună din marginea careului. Ilfovenii pun presiune pe poarta adversă
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Fundașul Savin este avertizat, pentru un fault comis în tușă
  • 51 | OcaziiGaz Metan
    Ilfovenii sunt aproape de gol, cu un șut bun al lui Purece, din apropierea careului, care se duce însă peste poartă
  • 48 | Schimbări
    Vitinho a intrat în locul lui Zaharia
  • 47 | Faze meciGaz Metan
    Concordia Chiajna obține o lovitură de colț, după o recuperare norocoasă a balonului
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Florin Dan este avertizat din startul reprizei, pentru o intrare dură la mijlocul terenului
    Partida s-a reluat. Nu s-a făcut nicio schimbare la pauză
    S-a încheiat prima repriză, iar gazdele conduc fără probleme, scor 1-0, după golul lui Florin Dan
  • 43 | OcaziiGaz Metan
    Onduku a scăpat de un adversar, dar șutul său din afara careului s-a dus peste poartă
  • 28 | Faze meci
    Momentan, avantajul numeric al gazdelor nu se face simțit pe teren, dar Concordia nu reușește să fie periculoasă
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Alexandru Zaharia faultează tactic la mijlocul terenului, primind și el cartonașul galben
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Muth este și el sancționat cu un cartonaș galben, pentru o intrare agresivă. Bârsan vrea să țină meciul în mână cât mai bine
  • 14 | OcaziiGaz Metan
    Wellington ajunge în poziție de finalizare, în marginea careului, dar șutul său este defectuos
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Elevii lui Ionuț Chirilă trebuie să fie foarte atenți cu faulturile comise: deja trei jucători sunt avertizați
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Fază aprinsă la mijlocul terenului. Purece este avertizat, la fel ca și Neluț Roșu, unul pentru fault, celălalt pentru proteste
  • 11 | GoluriGaz Metan
    GOOOOOL GAZ METAN! Florin Dan execută pe jos, pe lângă zidul care a sărit, iar mingea se oprește în plasă. Gazdele deschid scorul și au superioritate numerică
  • 10 | Cartonaşe Roşii
    Bud scapă singur spre poartă, dar Crețu îl faultează în postură de ultim apărător, deși atacantul făcuse greșit preluarea! Savin pierduse mingea decisiv. Crețu e trimis la cabine și Concordia va juca 80 de minute cu un om în minus. Lovitură liberă periculoasă.
  • 9 | OcaziiGaz Metan
    Bară! Buzean executat în vinclu lovitura liberă, iar mingea iese în aut de poartă
  • 8 | Faze meci
    Ambele echipe duc un duel surd la mijlocul terenului, dar Gaz Metan a obținut o lovitură liberă periculoasă, din marginea careului. Poate fi prima ocazie a partidei
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Onduku faultează dur, pe glezna lui Ciprian Petre, iar arbitrul scoate din buzunar cartonașul galben
  • 1 | Start prima reprizaGaz Metan
    Gazdele au lovitura de începere în fața Concordiei. Rămâne de văzut dacă forma bună a Gazului va continua
Ionuț ChirilăConcordia

VIDEO Gaz Metan – Chiajna 1-0. Meci cu doi eliminați, în urma căruia medieșenii urcă pe locul 6 în clasament

Gaz Metan a câştigat chinuit cu Concordia Chiajna, deşi a jucat mai bine de jumătate de meci în superioritate numerică. Florin Dan a marcat singurul gol al partidei (11), după care a fost eliminat, în repriza a doua.

Gaz Metan a câştigat trei puncte cu emoţii în faţa Chiajnei lui Ionut Chirilă. Meciul de la Mediaş a început cum nu se putea mai prost pentru ilfoveni: au avut emoţii la bara lui Buzean din minutul 9, iar un minut mai târziu au rămas în "10", după ce Creţu a fost eliminat pentru un fault asupra lui Bud.

Imediat, Florin Dan a făcut 1-0 din lovitură liberă, iar până la finalul primei reprize niciuna dintre echipe nu si-a mai creat mari ocazii. La reluare, Chiajna a forţat egalarea, dar nici Purece şi nici Wellington n-au nimerit spaţiul porţii.

Egalitatea numerică s-a restabilit în minutul 58, când Florin Dan a fost eliminat pentru cumul de cartobase galbene, primite în doar 14 minute.

Ilfovenii au forțat în zadar golul care să le aducă un punct. Gaz Metan învinge la limita și urcă pe locul 6, cu 22 de puncte după 14 etape.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...