”Niculae și Angelescu nu și-au făcut treaba”. Șucu, sfătuit de Marian Iancu: ”Aș face urgent aceste oferte”
rednic
Exclusiv Rapid, replică pentru Mircea Rednic!
FOTBAL: FC FARUL CONSTANtA - FC RAPID 1923 BUCUREȘTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (24.04.2024)
Live Video&Text Farul Constanța - Rapid 3-1, ACUM pe Digi Sport 1. ”Marinarii” marchează două goluri în două minute

Rapid Rapid
    Final de meci la Mediaş. Rapid s-a impus cu 1-0, graţie golului marcat în prima repriză de Gecov, şi obţine a doua victorie în primele trei etape ale returului.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Alexandru Dan.
  • 90 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Ocazie uriaşă pentru gazde. Buchta a păstrat rezultatul pentru Rapid, cu o intervenţie providenţială în faţa lui Tahar.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Alexandru Dan a intrat în locul lui Coimbra.
  • 83 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Tahar a fost aproape de egalare, după o centrare bună de pe partea dreaptă a lui Zaharia, însă mingea trimisă cu capul de mijlocaşul gazdelor a trecut peste poartă.
  • 73 | Schimbări
    Ultima schimbare pentru antrenorul gazdelor. Alex Munteanu l-a înlocuit pe Figliomeni.
  • 71 | Schimbări
    Încă o schimbare la Rapid. Cerlincă a intrat în locul lui Pancu.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Sergiu Muth.
  • 57 | Schimbări
    A doua modificare la Gaz Metan. A ieşit Llullaku şi a intrat Curtean.
    Prima schimbare la gazde. Ciprian Petre i-a lăsat locul lui Vitinho.
  • 50 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Ocazie mare de egalare pentru Gaz Metan. Figliomeni a scăpat pe contraatac, dar şutul său nu a fost bine plasat, iar Buchta a avut o nouă intervenţie foarte bună.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Garai.
    Prima schimbare la Rapid. Meulens a fost înlocuit de Edu Oriol.
    Pauză la Mediaş. Rapid conduce cu 1-0, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de Gecov.
  • 44 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    O nouă ocazie ratată de Dan Roman. De această dată, vârful gazdelor a fost găsit foarte bine de centrarea lui Ciprian Petre, dar reluarea sa cu capul nu l-a putut bate pe Buchta.
  • 41 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Cea mai mare şansă a gazdelor a fost irosită de Dan Roman. Atacantul medieşenilor a reluat cu capul, din plonjon, după o centrare perfectă a lui Zaharia, însă Buchta a fost la post şi a reţinut.
  • 24 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Şansă mare pentru Rapid să-şi dubleze avantajul. Meulens a profitat de o eroare a lui Muth şi a centrat periculos în faţa porţii, însă niciun coleg al olandezului nu s-a aflat la finalizare.
  • 19 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 1-0 RAPID! Gecov, autorul golului în victoria cu Steaua, a deschis scorul la Mediaş. Cehul s-a aflat la locul potrivit la şutul lui Coimbra, respins în lateral de Pleşca.
  • 12 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Rapid ameninţă pentru prima oară poarta Gazului. După o lovitură liberă de pe partea stângă, Meulens a ajuns în situaţie de finalizare, dar şutul său a trecut mult pe lângă poartă.
  • 5 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Primul moment periculos al meciului a aparţinut gazdelor. După o fază prelungită de atac, şutul lui Llullaku a fost deviat în corner.
Cristi PustaiRapid

VIDEO Gaz Metan - Rapid 0-1. Gecov a adus a doua victorie în primele trei etape din retur

Rapid continuă seria excelentă de rezultate din 2015. Giuleştenii au câştigat cu 1-0 la Mediaş, cu Gaz Metan, iar Gecov a fost din nou decisiv pentru giuleşteni.

Cu Pancu şi Săpunaru reveniţi printre titulari, Rapid a mai trecut un examen dificil - a câştigat la Mediaş, acolo unde Gazul nu mai pierduse decât o dată în ultimele şapte meciuri.

Giuleştenii au deschis scorul în minutul 19, prin eroul din Ghencea, Gecov. Cehul a profitat de respingerea lui Pleşca, după şutul lui Coimbra.

Oaspeţii îşi puteau dubla avantajul, dar Meulens nu a reuşit să profite de o eroare mare în apărarea ardelenilor.

Medieşenii au fost periculoşi pe finalul primei reprize, prin două lovituri de cap semnate de Dan Roman, în decurs de numai trei minute.

Gazdele au forţat egalarea încă din startul reprizei secunde, iar în minutul 50 fostul portar al Mediaşului, Buchta, a scos şutul lui Figliomeni.

În minutul 83, Zaharia a centrat ideal pentru Tahar, care a reluat puţin peste poartă, iar algerianul a fost blocat şi la ultima fază de acelaşi Buchta, care a salvat rezultatul pentru echipa lui Cristi Pustai.

Cu 7 puncte din trei meciuri şi fără gol primit în retur, Rapid urcă pe locul 15 în Liga I, cu 18 puncte, unul mai puţin decât Gaz Metan, ocupanta poziţiei a 14-a.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...