Fluier final. Gaz Metan Mediaș - Săgeata Năvodari 1-2
    De la margine se arată trei minute de prelungire
    Ultima schimbare și la Săgeata: iese Tigoianu și intră Sorian
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ciprian Petre
  • 78 | Goluri
    GOOOOL Săgeata! Florin Popa îi readuce pe oaspeți în avantaj, cu o lovituă de cap din careu, la capătul unei centrări dintr-o lovitură liberă de la distanță. Mingea s-a dus direct în vinclul porții lui Greab
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Portarul Panagopoulos încasează și el un cartonaș galben
    Cartonaș galben pentru Bawab, pentru altercația cu Panagopoulos
  • 74 | Faze meci
    Spiritele se încing la Mediaș. În momentul în care Bawab a încercat să ia mingea din poartă, pentru a grăbi repunerea, portarul Panagopoulos a încercat să îl întârzie, iar în poarta Săgeții s-a creat un meleu
  • 74 | Gol din Penalty
    GOOOOL Gaz Metan Mediaș! Thaer Bawab restabilește egalitatea pe tabela de marcaj, cu o execuție impecabilă din lovitura de la 11 metri
  • 73 | Penalty-uriGaz Metan
    Penalty pentru Gaz Metan! Buzean a pătruns în careu, după o minge respinsă la un corner de pe stânga. Fundașul stânga al gazdelor a fost faultat, iar arbitrul Feșnic a arătat punctul cu var
  • 72 | Schimbări
    Schimbare și la medieșeni: iese Dan Roman și intră Vitinho
    Modificare la oaspeți: iese Viorel Dinu, înlocuit de Ousmane N'Doye
  • 69 | Faze meciGaz Metan
    Oaspeții ajung din nou periculos în careu, dar portarul greab reține, de această dată, centrarea trimisă pe jos de pe dreapta
  • 67 | OcaziiGaz Metan
    Șansă de gol pentru Săgeata! Grigoraș a șutat din prima, într-o minge centrată lung de pe stânga, dar Buzean a respins excelent în corner
  • 65 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie pentru Gaz Metan! Todea șutează din careu, la capătul unei centrări venite din lovitură liberă, dar Popa deviază ușor în corner
  • 55 | Faze meciGaz Metan
    Dan Roman pătrunde în careu, dar cade din fața unui fundaș advers, deși putea continua cursa către gol. Arbitrul lasă jocul să continue
  • 53 | Goluri
    GOOOOL Săgeata! Munteanu deschide scorul la Mediaș, cu un șut din apropiere. Chițu a primit o minge trimisă lung, dintr-o lovitură liberă, iar șutul său a întâlnit bara din stânga porții lui Greab. Mingea a ricoșat înapoi în teren, de unde căpitanul Munteanu a reluat în plasă, ajungând mai rapid decât Romeo Roberto. Reluările arată și o poziție de offside în care se afla Munteanu
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tahar
  • 51 | Faze meciGaz Metan
    Faza se mută imediat la cealaltă poartă, unde Tahar pasează peste apărarea Săgeții, pentru Muntean, dar șutul acestuia cu stângul trece alături de poartă
    Chițu primește în careu de la Dinu, dar centrarea din apropierea liniei de fund este prinsă cu ușurință de portarul Greab
  • 50 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie pentru Gaz Metan! Centrare lungă de pe stânga, preluată în careu de Ciprian Petre, care și-a făcut mingea pe stângul, dar șutul său a fost blocat de un apărător advers
    Schimbare la gazde: iese Bozeșan și intră Romeo Roberto
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Mediaș, acolo unde Gaz Metan și Săgeata Năvodari se află la egalitate, scor 0-0
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Frăsinescu, pentru simulare. Fundașul gazdelor a căzut în careu, din fața unui fundaș advers, la capătul unei faze periculoase a celor de la Gaz Metan
  • 43 | Faze meciGaz Metan
    Centrare periculoasă în careul medieșenilor, dar Frăsinescu a reușit să respingă pe spate, din fața porții
  • 41 | Schimbări
    Prima schimbare a partidei este efectuată de Săgeata Năvodari: iese Mihai Roman - accidentat - și intră Chițu
  • 37 | Faze meciGaz Metan
    Florin Dan șutează peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la circa 20 de metri
  • 34 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie pentru Săgeata! Munteanu a dat pe lângă minge în apropierea porții, irosind o pasă trimisă excelent de Muzac, dintr-o lovitură liberă, peste apărarea gazdelor
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Cristian Munteanu, din cauza unui fault din spate, comis la mijlocul terenului asupra lui Florin Dan, când acesta declanșa contraatacul
  • 31 | Faze meciGaz Metan
    Șut de la distanță al lui Muzac, din prima, dar mingea e deviată în corner de apărătorii gazdelor
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Mihai Roman, pentru o lovitură aplicată lui Bozeșan, în momentul în care încerca să reia acrobatic, pe spate, din careul medieșenilor
  • 27 | Faze meciGaz Metan
    Șut de la distanță trimis de Vezan, din prima, dar mingea ia efect și trece alături de poartă
  • 25 | Faze meciGaz Metan
    Oaspeții au un prim atac legat, în care le-au ieșit mai multe pase interesante, dar diagonala pentru Grigoraș, în stânga careului, nu poate fi controlată cum trebuie de atacantul Săgeții
  • 22 | OcaziiGaz Metan
    Un nou șut din afara careului trimis de Buzean, cu puțin alături de bara dreaptă a porții echipei oaspete
  • 21 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie imensă pentru Gaz Metan! Șut din careu trimis de Ciprian Petre, deviat în corner de un apărător advers din drumul către gol
  • 21 | Faze meciGaz Metan
    Din nou pericol în careul oaspeților, acolo unde medieșenii șutează de trei ori în blocajul apărătorilor Săgeții, după un corner de pe dreapta
  • 20 | OcaziiGaz Metan
    Încă o șansă de gol pentru medieșeni! Bozeșan urcă excelent pe dreapta, pătrunde în centru și șutează cu stângul, dar Panagopoulos intervine foarte bine și scoate în corner
  • 13 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie pentru Gaz Metan! Todea șutează pe jos, din afara careului, însă trimite cu puțin alături de stâlpul stâng al porții Săgeții
  • 12 | Faze meciGaz Metan
    Medieșenii continuă să preseze serios în preajma careului echipei oaspete, însă fără a pune cu adevărat în pericol poarta apărată de Leonidas Panagopoulos
  • 8 | Faze meciGaz Metan
    Ciprian Petre centrează de pe stânga, dar portarul Panagopoulos reușește să prindă în doi timpi reluarea lui Dan Roman la colțul scurt
  • 7 | Faze meciGaz Metan
    Centrare bună a medieșenilor de pe stânga, către colțul lung, dar mingea îi depășește pe atacanții gazdelor
  • 5 | OcaziiGaz Metan
    Tahar șutează puternic din afara careului, dar mingea trece cu puțin alături de vinclul porții apărate de Panagopoulos
  • 3 | Faze meciGaz Metan
    Gazdele încep meciul în atac și au primul corner încă din minutul 3. Centrarea venită din lovitura de colț e respinsă fără probleme de apărarea celor de la Săgeata

VIDEO Gaz Metan - Săgeata 1-2. Prima victorie "afară" pentru nou-promovată

Luni, Gaz Metan Mediaș a suferit a treia înfrângere de pe teren propriu în 2013 (a doua în acest sezon), scor 1-2 contra nou promovatei Săgeata Năvodari.

La debutul antrenorului Gheorghe Butoiu în Liga 1, formația de la malul mării a obținut a cincea victorie din acest sezon și, totodată, prima pe teren străin. Golurile Săgeții au fost marcate de căpitanul Cristian Munteanu (53) și Florin Popa (78), în timp ce pentru gazde a punctat Thaer Bawab (74).

În ciuda unei prime reprize foarte bune făcute de echipa lui Cristian Dulca, tabela a rămas neschimbată. Rând pe rând, Tahar (5), Todea (20) și Ciprian Petre (21) au trecut pe lângă gol, ratând fie din cauza impreciziei, a intervențiilor portarului Panagopoulos sau a blocajelor fundașilor adverși. Oaspeții au avut o singură fază cu adevărat periculoasă în primele 45 de minute, ratată de Munteanu (34), care a luftat din apropiere.

Medieșenii au început la fel de hotărât mitanul secund, iar la cinci minute de la reluare Ciprian Petre apărea periculos în careu, dar șutul său din careu era blocat de un apărător al Săgeții. Cristian Munteanu și-a luat revanșa pentru ratarea din prima repriză, iar minutul 53 a deschis scorul cu noroc, după ce mingea șutată în bară de Chițu a ricoșat la el, iar arbitrul asistent nu a ridicat fanionul pentru offside (VIDEO și DETALII AICI).

Gaz Metan a continuat să atace, dar Todea a fost blocat in extremis (65). Buzean a obținut un penalty pentru medieșeni, pe care Bawab l-a transformat cu o execuție curată (74), dar egalitatea a rezistat pe tabelă doar patru minute. Florin Popa le-a dat gazdelor lovitura de grație în minutul 78, cu o lovitură de cap din careu, fructificând o centrare lungă, dintr-o lovitură liberă de la distanță.

Gaz Metan Mediaș este prima echipă în compania căreia Săgeata Năvodari cucerește șase puncte în Liga 1. Nou promovata a câștigat și în tur, la Constanța, scor 1-0 (DETALII AICI).

Doar două meciuri pierduseră în acest an medieșenii pe teren propriu: cu Oțelul Galați, 1-2 în mai, în etapa a 31-a din stagiunea precedentă. A doua a fost în fața nu promovatei FC Botoșani, scor 1-2 în runda a doua a actualului an competițional.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Exclusiv Fotbalistul român suspendat un an...

FOTBAL:CS TUNARI-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA A-2-A CASA PARIURILOR (9.10.2023)

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano