FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Manea a spus totul despre haosul de la CFR Cluj: ”E nevoie de un antrenor ca lumea. Să fie seriozitate”

Gaz Metan Gaz Metan
"U" Cluj
    Fluier final al partidei
  • 90+3 | OcaziiGaz Metan
    Portarul Buchta degajează lung, până la Bud, care scapă singur cu Veselovsky, dar lobul atacantului este agățat de portar, care i-a ieșit în întâmpinare la marginea careului
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată trei minute de prelungire
  • 90 | OcaziiGaz Metan
    Șansă de gol pentru gazde! Vitinho a primit o minge între apărătorii centrali ai Universității, a pus-o pe gazon și i-a întors în două rânduri înainte de a șuta cu dreptul, dar portarul Veselovsky a scos în corner
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la medieșeni: iese Ciprian petre și intră Llullaku
  • 81 | Faze meciGaz Metan
    Ciprian Petre își face din nou mingea către centru, din flancul drept și șutează cu stângul, dar mingea trece pe lângă colțul lung
  • 77 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie mare pentru Gaz Metan! Veselovsky a scos excelent un șut frumos, trimis din lovitură liberă de Ciprian Petre
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Târnăcop
  • 66 | Goluri
    GOOOOL Gaz Metan! Gafă a lui Gaston Mendy în preajma careului, iar Alex Muntean preia, intră în careu și înscrie pe sub portarul advers
  • 63 | Goluri
    GOOOOL Gaz Metan! Cristian Todea egalează pentru gazde, după un șut ratat al lui Muntean, pe care l-a urmărit excelent
  • 60 | Schimbări
    A doua modificare la gazde: iese Florin Dan și intră Vitinho
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan: iese Robertson și intră Bud
  • 56 | Goluri
    GOOOOL Universitatea Cluj! Borza marchează cu o execuție de senzație. A prins o minge rătăcită în jumătatea de teren a gazdelor, a avansat câțiva pași în flancul stâng și a șutat puternic, de la peste 30 de metri, catapultând mingea la colțul lung al porții apărate de Buchta
    Prima schimbare a partidei este efectuată de Ionel Ganea, antrenorul Universității Cluj: iese Ene, înlocuit de Iulian Dedu
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Mediaș, acolo unde Gaz Metan și Universitatea Cluj, accolo unde scorul este 0-0 după 45 de minute
  • 42 | Faze meciGaz Metan
    Cursă solitară a lui Târnăcop, pe centru, dar ține prea mult de minge, în loc să paseze în stânga, unde un coechipier era complet liber și pierde balonul
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de Rareș Takacs
  • 26 | OcaziiGaz Metan
    Șansă de gol pentru Gaz Metan! Buzean șutează direct către poartă dintr-o lovitură liberă de lângă careu, dar mingea trece alături de stâlpul stâng
  • 21 | Faze meciGaz Metan
    Târnăcop trece de un adversar în flancul drept și centrează cu exteriorul piciorului stâng, dar apărarea gazdelor se descurcă și respinge în corner. Prima lovitură de colț pentru clujeni
  • 19 | OcaziiGaz Metan
    Frăsinescu primește o centrare din lovitură liberă, dar lovitura sa de cap se duce din nou pe direcția portarului oaspeților
  • 18 | OcaziiGaz Metan
    Todea primește o centrare de pe stânga, dar ratează voleul din marginea careului, iar mingea lovește pământul, înainte de a se opri în brațele lui Veselovsky
  • 16 | Faze meci
    Replică slabă a Universității, care apare doar sporadic în jumătatea de teren a gazdelor. Galeria Șepcilor Roșii este, în schimb, foarte activă și îi încurajează frenetic pe oaspeți
  • 11 | Faze meciGaz Metan
    Ciprian Petre șutează din afara careului, de pe partea dreaptă, însă mingea trece peste poartă
  • 7 | Faze meci
    Gaz Metan joacă mai bine în acest început de meci și e mai mereu în apropierea careului clujean
  • 5 | OcaziiGaz Metan
    Șansă mare de gol pentru gazde! Florin Dan scapă singur cu portarul grație unei pase trimise excelent cu capul de Ciprian Petre, dar șutul său este blocat de Veselovsky
  • 2 | OcaziiGaz Metan
    Medieșenii au prima ocazie a partidei, prin Ciprian Petre, dar șutul acestuia, din interiorul careului, este pe direcția portarului Veselovsky
    Fluier de start al partidei dintre Gaz Metan Mediaș și Universitatea Cluj, prima din etapa a opta a Ligii 1
Ionel Ganea

VIDEO Gaz Metan - "U" Cluj 2-1. Revenire spectaculoasă a elevilor lui Cristian Dulca

Gaz Metan Mediaș a urcat provizoriu pe locul al nouălea în Liga 1, după victoria cu 2-1 obținută vineri în fața Universității Cluj, penultima clasată.

Clujenii au deschis scorul printr-un gol de senzație marcat de Borza (56), dar Todea (63) și Muntean (66) au întors rezultatul în doar 10 minute.

Gaz Metan a dominat jocul încă din primul minut, când Veselovsky a fost pus la încercare de Ciprian Petre. Portarul oaspeților l-a blocat excelent și pe Florin Dan, cu care se afla față în față (5), apoi ritmul s-a mai înmuiat. Buzean l-a dat emoții clujenilor cu un șut din lovitură liberă (26). Târnăcop a avut una dintre cele mai frumoase faze ale Universității, dar a fost egoist și a pierdut mingea în marginea careului (42).

După 0-0 la pauză, Universitatea Cluj a deschis scorul la primul șut pe poartă, la 10 minute de la startul reprizei secunde. Borza a punctat cu un șut de senzație, de la peste 30 de metri, care l-a lăsat fără replică pe portarul Buchta. Intrarea lui Bud a dinamizat jocul gazdelor și a contribuit din plin la faza golului egalării și a pasat la cel prin care medieșenii au preluat conducerea. Gaston Mendy a greșit la ambele reușite ale elevilor lui Cristian Dulca, marcate în doar trei minute de Cristian Todea (63) și Alex Muntean (66).

Până la final, clujenii nu au mai putut reveni și tot la poarta lor s-au desfășurat cele mai mari șanse de gol. Ciprian Petre (77), Vitinho (90) și Bud (90+3) au fost blocați excelent de Veselovsky, ale cărui intervenții au limitat proporțiile scorului.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...