Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Auto Goluri
  • 93 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Gaz Metan învinge cu 4-0 și reușește prima victorie din acest an
  • 92 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Bawab închide tabela cu un șut puternic, la colțul lung, de la 14 metri și scorul devine 4-0
  • 80 | Auto Goluri
    GOOOOL GAZ METAN! Țîru încearcă să respingă cu capul, Buzbuchi este lobat și nu mai poate evita golul
  • 76 | OcaziiGaz Metan
    Tahar i-a pasat foarte bine în interiorul careului lui Bawab, care a șutat la rădăcina barei, de unde respinge Buzbuchi în corner

• 65 | OcaziiGaz Metan
    Gavra a pătruns în careu, l-a driblat pe Muth, a șutat spre poartă, însă apărătorul gazdelor s-a repliat rapid și a respins în corner
  • 63 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Alex Munteanu a reluat din voleu o respingere greșită a lui Buzbuchi și majorează diferența pe tabelă
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Florin Tănase a primit un avertisment pentru o simulare
  • 59 | Schimbări
    Prima schimbare a partidei: Năstăsie este înlocuit cu Băluță
  • 58 | Goluri
    GOOOOL GAZ METAN! Ciprian Petre a deschis scorul pentru gazde, printr-un șut frumos de la limita careului, la colțul scurt
  • 53 | OcaziiGaz Metan
    BARĂ! Tahar șutează de la peste 30 de metri, portarul Viitorului era bătut, dar mingea izbește transversala
  • 5 | OcaziiGaz Metan
    Gavra a scăpat singur de la centrul terenului, a intrat în careul gazdelor și a șutat, dar mingea s-a dus pe lângă poartă, la colțul lung.

VIDEO Gaz Metan - Viitorul   4-0. Gazdele au obținut prima victorie din 2014

Gaz Metan a pus capăt seriei negre de cinci meciuri fără succes, cu o victorie categorică în faţa Viitorului lui Hagi.

Oaspeții au fost aproape de a deschide scorul în debutul partidei, dar Gavra a ratat singur cu portarul. Dacă prima parte nu a adus faze importante, repriza secundă a fost plină de evenimente. În minutul 53, Tahar a nimerit bara din afara careului, iar 5 minute mai târziu, Ciprian Petre l-a învins pe Buzbuchi.

Golul nu i-a trezit din amorţeală pe jucatorii lui Hagi, iar medieşenii au profitat din plin - au mai marcat odată prin Munteanu, după o respingere greşită a goalkeeperului oaspeților.

Gavra a irosit şansa revenirii în minutul 74, dar totul s-a pierdut pentru Viitorul când Ţîru a trimis mingea în propria poartă, la o fază în care care Buzbuchi nu a mai putut interveni.

Chiar şi la 3-0, medieşenii n-au redus ritmul. Gaz Metan a mai marcat o dată în prelungiri, prin Bawab, care a stabilit scorul final, 4-0, prima înfrângere a Viitorului în 2014.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...