"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
Messi to leave FC Barcelona after 20 years
După eliminarea din Champions League, Barcelona a mai primit o lovitură
becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”

• 92 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! REAL MADRID S-A IMPUS CU 3-0 ȘI SE PREGĂTEȘTE PENTRU EL CLASICO, DE SÂMBĂTĂ, DE LA ORA 19:00, ÎN DIRECT PE DIGISPORT 1 ȘI DIGISPORT.RO
  • 75 | Schimbări
    Schimbare Real Madrid: Cristiano Ronaldo este odihnit pentru ultimul sfert de oră, iar în locul său intră Khedira
  • 73 | OcaziiLiverpool
    Benzema i-a pasat din prima lui James, dar șutul columbianului a trecut foarte puțin pe lângă stâlpul din stânga
  • 67 | Schimbări
    Ultima modificare a gazdelor: Coutinho îi lasă locul lui Markovic
  • 66 | Schimbări
    Schimbare Liverpool: Henderson este înlocuit cu E. Can
  • 64 | OcaziiLiverpool
    Benzema l-a servit foarte bine pe Cristiano Ronaldo, acesta a rămas singur cu Mignolet, însă l-a luat la țintă pe portarul lui Liverpool, de la limita careului
  • 62 | OcaziiLiverpool
    Cristiano Ronaldo a pătruns foarte bine în careu, a tras din unghi, însă Mignolet a reușit să respingă printr-un reflex spectaculos
  • 50 | OcaziiLiverpool
    James Rodriguez a șutat din poziție bună, deși putea pasa, dar balonul nu a prins spațiul porții
  • 46 | Schimbări
    Schimbare Liverpool: Balotelli îi lasă locul lui Lallana
  • 46 | Faze meci
    INFO: Liverpool a mai primit o singură dată 3 goluri în prima repriză din UCL: în finala din 2005. Atunci, pe banca adversarilor, AC Milan, era tot Carlo Ancelotti.
    A început repriza a doua
  • 45+1 | Final repriza 1
    S-a încheiat prima repriză
  • 45+1 | OcaziiLiverpool
    Coutinho a nimerit BARA printr-un șut de la peste 20 de metri!
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu un minut
  • 43 | OcaziiLiverpool
    Joe Allen a reluat periculos din interiorul careului, plasat, la colțul lung, dar ratează de puțin cadrul porții
  • 40 | Goluri
    GOOOOL REAL MADRID! Karim Benzema reuștește dubla, după ce profită de o bâlbâială în apărarea englezilor
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Kroos vede primul avertisment al partidei
  • 30 | Goluri
    GOOOOL REAL MADRID! Kroos a centrat perfect în careu pentru Benzema, iar francezul a majorat diferența printr-o lovitură superbă de cap
  • 28 | OcaziiLiverpool
    Cristiano Ronaldo a tras periculos, de la limita careului, dar mingea a trecut pe lângă poartă
  • 22 | Goluri
    GOOOOL REAL MADRID! James i-a oferit o pasă excelentă lui Cristiano Ronaldo, portughezul a reluat din prima, de lângă Skrtel, iar Mignolet nu a mai face nimic
  • 11 | OcaziiLiverpool
    Gerrard a șutat de la peste 20 de metri, mingea a prins cadrul porții, dar a fost respinsă în lateral de Casillas
  • 9 | Faze meci
    Cele două formații se tatonează, se pătrunde în jumătatea adversă, însă până acum nicio fază periculoasă la vreo poartă
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Liverpool - Real Madrid 0-3. Gol Ronaldo și "dublă" Benzema! Lecție de fotbal înainte de El Clasico

Rezumat meci

Liverpool nu s-a putut opune uraganului numit Real Madrid! "Cormoranii" au cedat la scor pe teren propriu, deși au avut prima ocazie a confruntării din Grupa B a UEFA Champions League. Într-un dialog al căpitanilor, Casillas a respins la șutul lui Gerrard.

Realul a deschis scorul în minutul 23: James Rodriguez a pasat perfect, iar Ronaldo a înscris pentru a 70-a oară în Champions League. Portughezul este acum la un singur gol distanță de recordul de reușite deținut de Raul și l-a depășit din nou pe Messi.

Galacticii s-au dezlănțuit și, în minutul 30, Benzema a marcat pentru 2-0 cu o lovitură de cap superbă. Francezul nu s-a oprit aici și a făcut "dubla" cu 4 minute înainte de pauză din pasa lui Pepe. A fost golul cu numărul 40 în UCL, din totalul de 67 de prezențe în cea mai importantă competiție intercluburi din Europa. Doar Van Nistelrooy și Messi au avut nevoie de mai puține partide pentru a atinge această cifră.

Cea mai mare ocazie a celor de la Liverpool i-a aparținut lui Coutinho: chiar înainte de pauză, brazilianul a trimis în bară! În partea secundă, oaspeții își puteau mări avantajul, dar Ronaldo și Rodriguez nu au găsit soluțiile potrivite la finalizare. Este cel mai drastic eșec suferit vreodată pe teren propriu de Liverpool în UCL!

Real Madrid s-a impus cu 3 la 0 pe terenul lui Liverpool și pregătește acum marele duel din campionat cu Barcelona, transmis în direct pe Digi Sport 1 și pe site-ul digisport.ro, sâmbătă, de la ora 19:00! Fazele VIDEO vor putea fi văzute pe site în timp real.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid