Messi to leave FC Barcelona after 20 years
După eliminarea din Champions League, Barcelona a mai primit o lovitură
Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016
UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!
becali bani
Gigi Becali chiar vrea un atacant bun la FCSB și nu se uită la bani. ”A aflat că ar costa 3 milioane € și n-a spus pas”

Lazio Lazio
    FINAL! Ludogorets se califică după ce în tur a câștigat la Roma cu 1-0!
  • 88 | GoluriLudogorets
    GOOOOL LUDOGORETS! GOOOOL Juninho Quixada! Mingea e trimisă în adâncime, Juninho o ciupește în fața lui Marchetti și egalează. Ludogorets - Lazio 3-3!
  • 84 | Schimbări
    Iese Mantyla și intră Juninho Quixada.
    La Lazio iese Balde și intră Gonzalez.
  • 82 | Goluri
    GOOOOL LAZIO! GOOOOL KLOSE! Lulic a scăpat în stânga, Stoyanov a respins șutul său, dar Klose, pe fază, a trimis în poarta goală. Ludogorets - Lazio 2-3!
  • 78 | Goluri
    GOOOOL LUDOGORETS! GOOOOL ZLATINSKI! Marchetti greșește incredibil la un șut de la 30 de metri al lui Zlatinski, scăpând mingea în poartă. Ludogorets - Lazio 2-2.
  • 77 | Schimbări
    Iese Marcelinho și intră Michel Platini.
  • 71 | Schimbări
    La Lazio iese Perea și intră Klose.
  • 67 | Goluri
    GOOOOL LUDOGORETS! GOOOOL BEZJAK! Șutul din careu al lui Bezjak e deviat și mingea se duce peste Marchetti. Ludogorets - Lazio 1-2.
  • 65 | Ocazii
    Bezjak șutează din afara careului, Marchetti deviază ușor și mingea se duce în bară, de unde revine portarului italian.
  • 64 | Schimbări
    La Lazio iese Candreva și intră Lulic.
  • 56 | Schimbări
    La Ludogorets iese Aleksandrov și intră Lumu.
  • 54 | Goluri
    GOOOOL LAZIO! GOOOOL PEREA! Balde a scăpat de la centrul terenului, a făcut o cursă de 30 de metrei, i-a pasat lui Perea în dreapta și acesta a marcat din careu, șut pe sub Stoyanov. Ludogorets - Lazio 0-2.
    PAUZĂ
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Moți e avertizat după un fault asupra lui Balde.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Balde vede galben pentru că a lovit mingea după fluierul arbitrului.
  • 27 | Ocazii
    Bezjak a fost aproape de un gol extrem de spectaculos, foarfecă de la 10 metri, dar Marchetti a prins sub transversală.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Konko e avertizat după un fault la centrul terenului.
  • 17 | Ocazii
    Marcelinho a reluat cu latul, din vole, de la 12 metri, puțin pe lângă poartă.
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Beziak este avertizat după un fault asupra lui Balde.
  • 4 | Ocazii
    Balde a șutat de la marginea careului, puțin pe lângă poarta bulgarilor.
  • 1 | Goluri
    GOOOOL LAZIO! GOOOOL BALDE! În secunda 17 Balde a scăpat în stânga, Stoyanov a ieșit și l-a blocat, balonul l-a lovit pe Balde și s-a dus în poartă. Ludogorets - Lazio 0-1.
    A început partida, care se joacă la Sofia.
Eduardo RejaLazio

VIDEO Ludogorets-Lazio 3-3. Moți l-a eliminat pe Radu! Italienii au condus cu 2-0

Lazio a egalat scorul din tur încă din secunda 17 a meciului de la Sofia, contra campioanei Bulgariei, Ludogorets, meci în care românii Cosmin Moți și Ștefan Radu au fost adversari.

A fost un gol straniu, marcat involuntar de Balde după un blocaj nefericit al portarului Stoyanov.

Început așadar de la 0-1, meciul a părut rezolvat de italieni, care au controlat apoi prima repriză printr-o dominare teritorială, fără vreo ocazie cu adevărat importantă la vreuna dintre porți.

După pauză Perea a marcat în minutul 54 și nimic nu avea să anunțe finalul dramatic și imprevizibil al disputei. Bezjak a redus diferența în minutul 67, apoi a egalat Zlatinski, cu un gol făcut cadou de Marchetti, care a scăpat mingea dincolo de linia porți la un șut ușor, de la distanță.

Klose i-a mai calificat odată pe italieni, cu golul de 3-2 din minutul 82, dar Juninho Quixada a reușit golul de 3-3 în minutul 88, când Marchetti a greșit din nou, ieșind indecis din poartă.

Calificare de senzație în optimi pentru Ludogorets, care continuă parcursul fantastic din Europa League, unde a câștigat grupa cu 16 puncte din 18 posibile.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 22:30 LIVE Digi Sport Special
  • 23:45 LIVE Super Avancronica
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid