Joie - But de Raphinha (FC Barcelone) FOOTBALL : Paris Saint Germain Vs FC Barcelone - Ligue des Champions - 10/04/2024
Live Video&Text Barcelona - PSG 1-0, ACUM, pe Digi Sport 1. Raphinha a lovit din nou! Istvan Kovac e la centru
c6410b48-9103-490d-aea0-4b5c06db250e
Video Fanii Barcelonei au aruncat cu obiecte în autocarul propriei echipe, înaintea meciului cu PSG

• 92 | OcaziiMalaga
    Chory centrează puternic în faţa porţii şi Bravo prinde.
  • 88 | OcaziiMalaga
    Messi e la un pas de dublă: argentinianul şutează puternic din careu, dar mingea e pe direcţia lui Kameni care boxează în faţă.
  • 78 | OcaziiMalaga
    Rosales pătrunde paralel cu poarta, la marginea careului, dar şutul său nu are forţă şi este prins de Bravo.
  • 73 | OcaziiMalaga

Şansă de egalare pentru gazde: Camacho şutează la colţul lung din apropiere, Bravo respinge în faţă, iar Cop nu reuşeşte să îl învingă pe portarul catalanilor din câţiva metri.

• 73 | Schimbări
    Sergi Roberto intră în locul lui Adriano.
  • 62 | OcaziiMalaga

Messi îi trimite o pasă lui Suarez, peste apărarea gazdelor, dar uruguayanul nu ajunge la întâlnirea cu mingea şi Kameni prinde.

• 56 | Schimbări
    Rakitic intră în locul lui Munir.
  • 55 | OcaziiMalaga

Chory centrează periculos în faţa porţii, Bravo respinge în faţă şi catalanii îndepărtează pericolul.

• 51 | Goluri
    GOOOOOOOOL BARCELONA!!!!! GOOOOOL MESSI!!!! Argentinianul îi aduce pe catalani din nou în avantaj, cu un voleu spectaculos din apropiere, după o centrare a lui Adriano.
  • 43 | OcaziiMalaga
    Dublă ocazie pentru Barcelona: Munir a şutat, Kameni a respins în faţă, dar şutul lui Messi din apropiere a fost respins incredibil de Torres.
  • 32 | Goluri
    GOOOOOOOL MALAGA!!!!!! GOOOOOOL JUANPI!!!!! O nouă greşeală din defensiva catalanilor l-a lăsat pe mijlocaş în situaţie de singur cu portarul şi acesta nu a iertat.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Charles este avertizat pentru simulare.
  • 25 | OcaziiMalaga
    Mascherano rezolva cu un tackling perfect o situaţie critică în propriul careu de 16 metri, după două greşeli consecutive făcute de Busquets şi Vermaelen.
  • 14 | OcaziiMalaga
    Bară pentru gazde, la un şut cu pământul a lui Chory, care a fost deviat de Bravo în stâlpul stâng.
  • 12 | OcaziiMalaga
    Charles reia cu capul din apropiere, dar mingea este deviată uşor de Adriano şi este doar corner.
  • 2 | Goluri

GOOOOOOOL BARCELONA!!!!! GOOOOOOL MUNIR!!!!!!! Suarez a centrat în faşa porţii şi spaniolul a împins mingea în plasă din câţiva metri.

VIDEO Malaga - Barcelona 1-2. Catalanii au trecut pe primul loc, în La Liga

Fără Neymar, Pique şi Dani Alves, Barcelona a învins-o cu 2-1 pe Malaga. Meciul a început perfect pentru catalani care au deschis scorul în minutul 2, prin Munir, aflat la prima reuşită stagională.

Andaluzii au fost aproape să egaleze în minutul 14, însă şutul lui Chory Castro a fost respins în bară de Claudio Bravo. După Munir, un alt jucător tânăr şi-a trecut numele pe lista marcatorilor - Juanpi a egalat în minutul 32 cu primul său gol în campionatul Spaniei.

În finalul primei reprize, Barca a ratat o mare ocazie prin Messi, care a fost blocat extraordinar de Miguel Torres. Balonul de Aur şi-a luat revanşa în minutul 51, când a finalizat spectaculos din centrarea lui Adriano.

Claudio Bravo i-a refuzat golul lui Camacho, iar Kameni a procedat la fel la execuţia lui Messi, astfel că Malaga – Barcelona s-a încheiat 1-2 şi oaspeţii au trecut pe primul loc în La Liga.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...