Adrian Porumboiu, dur cu Istvan Kovacs, după arbitrajul de la Barcelona - PSG: ”A ajuns acolo și tot nu înțelege”
morgan
Piers Morgan nu s-a abținut, după eliminarea echipei favorite din Champions League
FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în Moldova: autogol, accidentare horror, eliminare și gol în prelungiri

• 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Marcano, după o intrare foarte dură asupra lui Van Persie, pe care l-a lovit în spatele genunchiului
  • 87 | Faze meciManchester United
    Olympiacos urcă amenințător și pătrunde în careu, dar apărarea lui United lucrează bine în această seară. Jones a respins acrobatic în corner o centrare venită de pe stânga
  • 82 | Schimbări
    Modificare la Olympiacos iese Fuster, intră Vergos
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la United: iese Danny Welbeck și intră Darren Fletcher
  • 79 | OcaziiManchester United
    Dominguez pătrunde excelent pe dreapta și rămâne în posesia mingei cu puțin noroc, apoi scoate pentru Campbell, care ratează șutul din interiorul careului și trimite cu mult alături de poartă
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la Manchester United: iese Valencia, intră Young
  • 75 | OcaziiManchester United
    Șansă importantă pentru Manchester! Van Persie a pătruns cu noroc în careu, iar din apropierea liniei de fund a scos pentru Welbeck, pentru un șut din fața porții, dar englezul a ratat șutul și a fost semnalizat în offside
  • 74 | Schimbări
    Modificare la Olympiacos: iese Leandro Salino și intră Paulo Machado
  • 66 | OcaziiManchester United
    Încă o șansă de gol pentru oaspeți! Salino a urcat excelent pe dreapta și i-a pasat lui Fuster, care a reluat din prima, dar chiar pe direcția portarului De Gea, care a prins fără probleme. Faza a semănat leit cu cea din care United a făcut 2-0
  • 63 | OcaziiManchester United
    Ocazie pentru Olympiacos! Dominguez trage din prima, din marginea careului, dar nu a așteptat ca mingea să coboare destul, iar șutul său s-a dus peste poartă
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Salino, care a lovit nervos mingea, după ce arbitrul l-a semnalizat în offside și oprise jocul
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Olympiacos: iese Hernan Perez, înlocuit de Nelson Valdez
  • 56 | Faze meciManchester United
    Hernan Perez trimite cu mult alături de poartă, după ce fusese găsit liber în careu și într-o poziție excelentă de o centrare a lui Dominguez. Arbitrul a fluierat și offside la această fază
  • 54 | Faze meciManchester United
    Dominguez șutează direct spre poartă dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, dar zidul deviază în corner
  • 52 | Goluri
    GOOOOL Manchester United! Robin Van Persie realizează hat-trick-ul, cu un șut excelent dintr-o lovitură liberă de la puțin peste 20 de metri, care l-a păcălit pe portarul oaspeților
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Manchester, acolo unde United conduce cu 2-0 în meciul cu Olympiacos Pireu
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOL Manchester United! Robin Van Persie punctează din mijlocul careului, din pasa lui Rooney și realizează dubla, în timp ce United egalează situația la general chiar înaintea pauzei. În tur, grecii au câștigat cu 2-0
  • 42 | Faze meciManchester United
    Rooney pătrunde cu noroc în careul advers cu mingea la picior și încaercă un șut cu stângul, dar este blocat de un apărător advers
  • 41 | Faze meciManchester United
    Valencia cade în careu, în duel cu Maniatis, dar arbitrul lasă jocul să continue
  • 40 | OcaziiManchester United
    Ocazie de zile mari pentru Olympiacos! David de Gea a intervenit senzațional la o dublă ocazie a grecilor, care păstrează intact avantajul gazdelor. Spaniolul a scos incredibil două șuturi din careu trimise de greci în câteva fracțiuni de secundă
  • 35 | OcaziiManchester United
    Ocazie mare pentru Manchester United! Patrice Evra a reluat cu capul, de la colțul scurt, o centrare dintr-un corner de pe dreapta, dar portarul lui Olympiacos a avut o intervenție de zile mari și a respins mingea care se îndrepta către vinclu
  • 32 | Faze meciManchester United
    Olympiacos a echilibrat jocul, după ce englezii au deschis scorul. Elevii lui Michel încearcă incursiuni rapide în terenul gazdelor, însă United se apără bine, deocamdată
  • 24 | Gol din Penalty
    GOOOOL Manchester United! Robin Van Persie punctează din lovitura de la 11 metri. Roberto a ghicit colțul, dar olandezul a șutat prea puternic, pentru ca portarul să poată respinge
  • 23 | Penalty-uriManchester United
    Penalty pentru Manchester United! Van Persie a fost busculat în săritură de Holebas, în careul grecilor, iar arbitrul Kuipers a arătat fără dubii punctul cu var
  • 18 | OcaziiManchester United
    Bară pentru Manchester United! Rooney a primit o centrare de pe stânga, a reluat cu capul, din săritură, dar mingea a lovit bara din dreapta porții echipei oaspete, înainte ca
  • 15 | OcaziiManchester United
    Ocazie pentru Olympiacos! Hernan Perez a primit în mijlocul careului, dar șutul său din prima a trecut cu mult peste poartă
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Carrick încasează și el un cartonaș galben
  • 10 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Dominguez, după un fault comis în tușă, asupra lui Valencia
  • 5 | OcaziiManchester United
    Manchester United are prima ocazie, la o minge trimisă periculos de Rooney din lovitura liberă care a rezultat la faza precedentă, însă portarul Roberto respinge până la marginea careului, dar Valencia ratează preluarea și pericolul e îndepărtat
  • 5 | Cartonaşe Galbene
    Manolas încasează primul cartonaș galben al meciului, după un fault în preajma careului
  • 4 | Faze meciManchester United
    Grecii par să prefere flancul stâng pentru șarjele ofensive. Până acum au venit două centrări din acea zonă a terenului, una respinsă de Jones și una prinsă de portarul De Gea
  • 3 | Faze meciManchester United
    Început bun pentru Olympiacos, care păstrează posesia și beneficiază chiar de o lovitură liberă din jumătatea de teren a englezilor, care s-au apărat bine la prima fază fixă
MichelOlympiakos Pireu

VIDEO Manchester United - Olympiacos 3-0. "Diavolii" au întors dramatic soarta calificării în sferturile UCL

Olandezul Robin Van Persie a întors aproape de unul singur soarta calificării în sferturile de finală ale UEFA Champions League pentru Manchester United, marcând toate cele trei goluri ale campioanei Angliei în victoria cu 3-0 contra lui Olympiakos Pireu.

Învinsă cu 2-0 la Pireu în tur (REZUMATUL VIDEO și DETALII AICI), Manchester United a început hotărât meciul. Grecii au ținut de minge în primele minute, dar elevii lui David Moyes au ajuns repede în fața porți lui Roberto, care a avut pentru prima oară de furcă la o minge trimisă periculos de Rooney, dintr-o lovitură liberă. Oaspeții au amenințat la o șarjă ofensivă purtată pe dreapta, dar finalizată greșit de Hernan Perez, care a trimis cu mult peste poartă, deși era liber în centrul suprafeței de pedeapsă a "diavolilor".

United a lovit și bara, la lovitura de cap a lui Rooney (18), înainte ca Van Persie să obțină penalty-ul pe care tot el l-a și transformat (24). Roberto a scos excelent, din drumul spre vinclu, o minge reluată cu capul de Evra, după un corner (35), apoi a venit rândul lui De Gea să se remarce cu două intervenții de zile mari, la dubla ocazie a grecilor (40). Van Persie a stabilit scorul pauzei și a realizat dubla chiar în prelungirile primei reprize, când a punctat simplu, din pasa lui Rooney.

Golgheterul sezonului trecut de Premier League și-a definitivat hat-trick-ul în minutul 52, când l-a învins pe Roberto dintr-o lovitură liberă din apropierea careului. Grecii au încercat să revină în joc și să înscrie un gol care i-ar fi dus pe ei în sferturile de finală ale UCL, dar Dominguez (54, 65), Hernan Perez (56) și Fuster (66) au ratat câteva șanse bune la poarta lui De Gea. Campbell (79) a trimis peste poartă dintr-o poziție excelentă, irosind ultima ocazie mare a formației din Pireu. Accidentarea lui Van Persie (90) aruncă o umbră asupra calificării britanicilor, olandezul riscând să piardă tot restul sezonului, după o lovitură puternică primită în spatele genunchiului, la o fază care nu anunța nimic.

Manchester United a trecut cu 3-2 la general de campioana Greciei și se califică în sferturile de finală ale UCL pentru a 13-a oară în istorie, egalând recordul lui Bayern în această privință. "Diavolii" au întors pentru a patra oară un deficit de două goluri după meciul tur. Ultima dată se întâmpla în sezonul 1983-1984, în fața Barcelonei. Pentru Olympiacos a fost înfrângerea cu numărul 100 în competițiile europene.

Ryan Giggs a ajuns cel mai în vârstă jucător de câmp care joacă în fazele eliminatorii ale UCL, la 40 de ani și 110 zile. Galezul a bifat și a 140-a apariție în cea mai puternică întrecere a cluburilor și are cu două mai puțin decât Raul, liderul competiției, în această privință.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”