andrei-vlad
Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare

Gol din Penalty
    Final de meci la Amsterdam! Islanda câştigă cu 1-0 şi face un pas aproape decisiv spre calificarea la Euro. În schimb, olandezii au mari emoţii în privinţa prezenţei la turneul final din Franţa.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Sneijder, pentru un fault asupra lui Skulason.
  • 87 | OcaziiOlanda
    Ocazie Olanda! Klaassen a trimis periculos din marginea careului, dar Halldorsson s-a întins şi a reţinut.
  • 81 | OcaziiOlanda
    Ocazie Olanda! Sneijder a tras foarte bine de la 20 de metri, după o combinaţie cu Memphis Depay, dar portarul oaspeţilor a respins în corner.
  • 80 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Promes i-a luat locul lui Wijnaldum.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Saevarsson a primit cartonaşul galben.
  • 79 | OcaziiOlanda
    Ocazie Olanda! Acţiune periculoasă construită de gazde, dar şutul lui Wijnaldum de la 16 metri a fost reţinut de portarul islandez.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. A ieşit Bodvarsson şi a intrat Finnbogason.
  • 76 | OcaziiOlanda
    Ocazie Islanda! Gudmundsson a primit pe partea dreaptă, într-o poziţie excelentă, dar a finalizat lamentabil, iar scorul rămâne cel stabilit în urmă cu 25 de minute.
  • 70 | OcaziiOlanda
    Ocazie Islanda! Cillessen a intervenit de două ori excelent în aceeaşi fază, la şuturile de la distanţă trimise de Gudmundsson şi Sigurdsson.
  • 69 | OcaziiOlanda
    Ocazie Olanda! Acţiune frumoasă construită de gazde, cu Narsingh la finalizare, dar înlocuitorul lui Robben a tras dezamăgitor.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Veteranul Gudjohnsen a intrat în locul lui Sigthórsson.
  • 63 | Faze meciOlanda
    Memphis Depay a tras cu pământul, însă Halldórsson a fost pe fază şi a reuşit să respingă.
  • 62 | Faze meciOlanda
    Sneijder a încercat un şut de la distanţă, dar execuţia "decarului" olandez a fost slabă, iar portarul oaspeţilor a prins fără probleme.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Arnason a primit cartonaşul galben, pentru un fault asupra lui Memphis Depay.
  • 54 | OcaziiOlanda
    Ocazie Islanda! Gudmundsson a tras superb din prima, de la 18 metri, dar mingea a lovit bara porţii lui Cillessen.
  • 51 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Islanda! Sigurdsson a înscris cu emoţii de la la 11 metri şi a deschis scorul pentru oaspeţi.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Van der Wiel a fost avertizat după faza care a dus la acordarea loviturii de pedeapsă.
  • 50 | Penalty-uriOlanda
    Penalty Islanda! Arbitrul a arătat punctul cu var, după un fault comis de Van der Wiel asupra lui Bjarnason.
    Pauză la Amsterdam! Olanda şi Islanda sunt la egalitate, scor 0-0. Gazdele sunt în 10, după eliminarea lui Martins Indi.
  • 43 | OcaziiOlanda
    Ocazie Olanda! Sneijder a încercat să-l surprindă pe Halldórsson cu o execuţie spectaculoasă de la distanţă, dar portarul islandez a fost atent şi a prins.
  • 40 | Schimbări
    A doua schimbare la gazde. Huntelaar a ieşit, iar în locul său a intrat Bruma.
  • 36 | OcaziiOlanda
    Ocazie Olanda! Memphis Depay a executat în forţă o lovitură liberă de la mare distanţă, respinsă cu mari emoţii de portarul oaspeţilor.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Sigthórsson, în urma aceleiaşi faze.
  • 33 | Cartonaşe Roşii
    Olanda, în 10! Martins a fost eliminat, după ce l-a lovit pe Sigthórsson în urma unui fault comis de islandez.
  • 31 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Robben, accidentat, i-a lăsat locul lui Narsingh. Sneijder e noul căpitan al olandezilor.
  • 28 | OcaziiOlanda
    Ocazie Olanda! Huntelaar, aproape de deschiderea scorului. Atacantul lui Schalke nu a ajuns însă la centrarea excelentă a lui Depay, iar mingea s-a scurs puţin pe lângă poartă.
  • 18 | OcaziiOlanda
    Ocazie Olanda! Robben a executat o lovitură liberă de la 17 metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă, deviată şi de Huntelaar.
  • 15 | Faze meciOlanda
    Combinaţie frumoasă între Robben, Huntelaar şi Sneijder, finalizată de ultimul cu un şut din marginea careului, deviat însă în corner.
  • 9 | Faze meciOlanda
    Acţiune clasică a lui Robben, care a pătruns în interior din banda dreaptă şi a tras la poartă cu piciorul stâng. Halldorsson a prins fără probleme.
  • 7 | OcaziiOlanda
    Ocazie Islanda! Prima mare şansă de gol a meciului a aparţinut oaspeţilor. Bodvarsson nu a reuşit, însă, să ajungă la o minge trimisă excelent în faţa porţii de Gudmundsson, de pe partea dreaptă.
Lars LagerbackIslanda

VIDEO Olanda - Islanda 0-1. Debut cu stângul pentru Danny Blind. Batavii tremură pentru calificare

Islanda a dat marea lovitură în preliminarii Euro 2016. Nordicii au câştigat cu 1-0 în Olanda şi mai au nevoie de un punct în ultimele trei etape pentru prima participare din istorie la un turneu final.

Islanda este la doar un punct de prima calificare la Euro din istorie, după victoria de răsunet de pe Amsterdam Arena, scor 1-0.

Aflat la primul meci pe banca batavilor, Danny Blind l-a pierdut pe Robben din cauza unei accidentări şi s-a trezit cu un om în minus încă din minutul 32. Martins Indi a văzut direct cartonaşul roşu, după ce l-a lovit pe Sigthorsson la un duel pentru balon.

În repriza secundă, Islanda a primit o lovitură de 11 metri, în minutul 50, după un duel între Van der Wiel şi Bjarnason, iar jucătorul lui Swansea, Sigurdsson, a înscris cu emoţii.

Putea să fie 2-0 trei minute mai târziu, dar olandezii au fost salvaţi de bară la şutul superb al lui Gudmundsson.

Pe final, gazdele puteau scoate un punct, dar Wijnaldum, Sneijder şi Klaassen nu au reuşit să înscrie din situaţii bune.

S-a terminat 1-0 pentru Islanda, care este prima în grupa A. Cu trei etape rămase de disputat, batavii sunt la şase puncte în spatele Cehiei, echipa aflată pe al doilea loc ce duce direct la Euro.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar