Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau

Kazahstan Kazahstan
Cartonaşe Roşii
    Finalul meciului. Olanda se impune cu 3-1, după ce a fost condusă la pauză
  • 90+2 | OcaziiOlanda
    GOL ANULAT OLANDA! Huntelaar înscrie printr-o lovitură de cap din centrarea lui Robben, însă reușita este anulată pentru offside
  • 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu 4 minute
  • 90 | Schimbări
    Schimbare Kazahstan: Iese Khizhnichenko, intră Nurgaliyev
  • 89 | Goluri
    GOL OLANDA! Van Persie transformă fără probleme și ajunge la 18 goluri marcate pentru echipa națională pe Amsterdam Arena, cele mai multe pe acest stadion pentru un jucător al batavilor
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Shomko este avertizat pentru proteste
  • 89 | Penalty-uriOlanda
    PENALTY OLANDA! Van Persie este faultat în careu de Abdulin, fundașul oaspeților
  • 82 | Goluri
    GOL OLANDA! Robben trimite în careu, balonul este respins până la Afellay, care înscrie cu un șut deviat din afara careului, pe fondul unei dominări categorice a gazdelor
  • 81 | Schimbări
    Schimbare Olanda: Iese Martins Indi, intră Fer
  • 79 | Schimbări
    Schimbare Kazahstan: Iese căpitanul Karpovich, intră Korobkin
  • 76 | OcaziiOlanda
    OCAZIE OLANDA! Huntelaar se întoarce excelent după o pasă primită de la Robben, însă șutul său este blocat de Mokin
  • 74 | OcaziiOlanda
    DUBLĂ OCAZIE OLANDA! Robben trimite în transversală dintr-o lovitură liberă, apoi mingea ajunge iar la el, în afara careului, jucătorul lui Bayern șutând de această dată puțin pe lângă poartă
  • 72 | Schimbări
    Schimbare Kazahstan: Iese Dmitrenko (accidentat), intră Gurman
  • 64 | Cartonaşe Roşii
    CARTONAȘ ROȘU! Dzolchiyev intră cu talpa pe tendonul lui Afellay și este eliminat de pe teren. Kazakhstan rămâne în 10 oameni și probabil că de acum se va limita doar la un joc ultradefensiv
  • 62 | Goluri
    GOL OLANDA! Afellay centrează în careu pentru Huntelaar, iar jucătorul lui Schalke se desprinde excelent din marcaj și egalează printr-o lovitură de cap plasată, fără nicio șansă pentru portarul advers
  • 57 | OcaziiOlanda
    OCAZIE OLANDA! Van Persie urmărește un balon trimis de Indi, își depășește lejer adversarul direct, însă șutul său la colțul lung nu prinde cadrul porții
  • 56 | Schimbări
    Schimbare Olanda: Iese De Jong, intră Huntelaar
  • 53 | Faze meciOlanda
    INFO: Olanda nu a reușit să înscrie în prima repriză, cu toate că a dominat meciul clar și a avut o posesie de 85%
  • 51 | OcaziiOlanda
    OCAZIE KAZAHSTAN! Vorotnikov reia spectaculos din afara careului, puțin pe lângă poartă, după o aruncare lungă de la margine
    Începe repriza secundă
    Pauză la Amsterdam, acolo unde Kazakhstan conduce surprinzător Olanda
  • 41 | OcaziiOlanda
    OCAZIE OLANDA! Van der Wiel combină cu Robben și centrează apoi până pe partea stângă, de unde Lens reia cu un șut puternic, pe lângă poarta oaspeților
  • 39 | Faze meciOlanda
    Presiune uriașă a olandezilor, oaspeții nu mai contează pe faza ofensivă, însă echipa lui Hiddink este lipsită de luciditate în preajma careului advers
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Abdulin este avertizat pentru tragere de timp
  • 30 | Faze meciOlanda
    Robben primește un balon de la Van Persie, însă trage mult pe lângă poartă de la 18 metri
  • 21 | OcaziiOlanda
    OCAZIE OLANDA! Sneijder trimite pentru Van Persie, atacantul lui Man. United se desprinde din marcaj și reia peste poartă printr-o lovitură de cap pretențioasă
  • 17 | Goluri
    GOL KAZAHSTAN! Karpovich bate foarte bine o lovitură de colț și fundașul Abdulin înscrie printr-o lovitură de cap din careu, deși este tras de tricou de Martins Indi
  • 12 | OcaziiOlanda
    GOL ANULAT OLANDA! Lens șutează pe jos din careu, Mokin respinge în față și Van Persie reușește să înscrie, însă golul este anulat pentru offside
  • 8 | Faze meciOlanda
    Olandezii deschis jocul în margine și Van der Wiel centrează periculos din banda dreaptă, însă Mokin iese oportun și reține cu siguranță
  • 4 | Faze meciOlanda
    Olanda se instalează deja în jumătatea adversă de teren, oaspeții preferând deocamdată un joc defensiv, cu o linie de 5 apărători
Yuri KrasnozhanKazahstan

VIDEO Olanda - Kazahstan 3-1. Echipa lui Guus Hiddink a fost condusă surprinzător până în minutul 62

Învinsă în prima etapă a preliminariilor pentru Campionatul European din 2016 de Cehia, scor 1-2, Olanda a primit gol acasă de la Kazahstan după 17 minute și a avut un început foarte dificil de meci.

Fundaşul Abdulin, în vârstă de 32 de ani, a reluat fără replică pentru Cillessen, iar apoi oaspeții s-au baricadat în defensivă și nu s-au mai apropiat de poarta gazdelor.

O oră s-au chinuit jucătorii lui Gus Hiddink să egaleze reprezentativa aflată pe locul 127 în lume, deși a dominat clar întâlnirea, având la pauză o posesie zdrobitoare, de 85%.

Intrat în repriza secundă, vârful Huntelaar, jucătorul lui Schalke, a înscris tot cu capul, în minutul 62, după o eroare în defensiva oaspeților.

Rămasă apoi în 10 oameni, Kazahstan n-a mai rezistat la Amsterdam și olandezii au atacat în valuri, reușind să-și îndeplinească obiectivul. În cele din urmă, gazdele au făcut diferenţa în ultimele zece minute și s-au impus cu 3-1, având un final liniștit de meci.

Afellay şi Van Persie au adus prima victorie în preliminariile pentru Euro 2016, însă Cehia şi Islanda au punctaj maxim în grupa Olandei după două etape.

În următoarea etapă, Olanda va juca pe terenul Islandei, iar Kazahstan are meci la Astana cu reprezentativa Cehiei.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano