FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+4 | OcaziiOțelul
    Tade ratează o ocazie imensă singur cu portarul Oțelului, dar nu se mai întâmplă nimic
  • 90+3 | Faze meciOțelul
    În careul oaspeților urcă și Goicoechea, dar centrarea din corner nu aduce pericol pentru poarta celor de la CFR
  • 90+2 | OcaziiOțelul
    Dan Popescu execută foarte bine o lovitură liberă, dar Felgueiras reușește să respingă în corner de sub transversală
  • 90 | Faze meci
    De la margine se dictează trei minute de prelungire
  • 83 | Schimbări
    Rui Pedro îi lasă locul lui Ammari
  • 80 | Goluri
    GOOOL CFR CLUJ, 0-1: Rui Pedro marchează din centrul careului după o fază creată de Gregory Tade pe partea stângă!
  • 75 | Schimbări
    Sevillano este introdus la Oțelul în locul lui Tritz
  • 70 | OcaziiOțelul
    Aflat în poziție ideală, Rui Pedro ratează aproape în totalitate un șut din marginea careului
  • 64 | Faze meciOțelul

Contact în careul Oțelului între Deac și Dan Popescu, clujeanul cerând apoi penalty

• 58 | Schimbări
    Astafei este schimbat de Al. Zaharia
  • 57 | Schimbări
    Tade este introdus în locul lui Negruț
  • 53 | Faze meciOțelul
    Astafei intră tare asupra lui Camora, în condițiile în care gălățeanul are deja un galben și riscă astfel o eliminare
  • 49 | Faze meciOțelul

Rui Pedro cade în marginea careului după un contact cu Giurgiu, reluările arătând că se putea acorda lovitură de la 11 metri

• 49 | OcaziiOțelul

Florin Costea are o acțiune bună pe stânga și trimite pe lângă poartă, fiind totodată semnalizat în poziție de ofsaid

• 46 | Start a doua reprizaOțelul
    S-a reluat jocul
    Pauză la Galați, scor 0-0
  • 39 | Schimbări
    Florin Costea îi ia locul în avanposturi lui Chanturia
  • 36 | Faze meciOțelul
    Rui Pedro cade în marginea careului după o pătrundere, oaspeții cer acrodarea unui penalty
  • 34 | Faze meciOțelul
    Cadu lovește imprecis o minge cu capul în careul gazdelor
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cooper este avertizat pentru proteste repetate
    Galben pentru Astafei, după ce acesta l-a călcat intenționat pe Monroy. Gălățeanul a riscat o eliminare
  • 22 | Faze meciOțelul

Fază trasă la xerox după cea din minutul 13: Djokovic centrează înalt din careu dintr-o lovitură liberă din partea dreaptă, Goicoechea iese și reține, dar apoi se lovește de Negruț și ambii jucători rămân întinși la pământ

• 17 | Faze meciOțelul
    Rui Pedro nu prinde poarta cu un șut de la distanță
  • 13 | Faze meciOțelul
    Djokovic centrează din lovitură liberă, reține cu siguranță portarul Oțelului
  • 9 | OcaziiOțelul

Deac trimite în bara din stânga lui Goicoechea printr-un șut din afara careului! Ocazie mare pentru CFR!

VIDEO Oțelul - CFR 0-1. Rui Pedro a înscris în minutul 80

CFR Cluj s-a impus la limită pe terenul Oţelului şi a ajuns la cea de-a treia etapă consecutivă fără înfrângere. Oaspeţii au cerut două penalty-uri, dar nu au primit niciunul. Rui Pedro a marcat unicul gol, cu zece minute înaintea finalului.

Ardelenii au început în ofensivă partida de la Galaţi, iar Deac putea să deschidă scorul încă din minutul 9. La jumătatea reprizei, Djokovic a centrat periculos, însă Goicoechea a reţinut. În partea secundă, arbitrul George Rădulescu nu a acordat penalty la duelul dintre Rui Pedro și Giurgiu din careul gazdelor. Clujenii au mai solicitat o lovitură de la 11 metri, la Deac, dar nici de data aceasta arbitrul nu a acordat lovitura de pedeapsă.

Cu zece minute înainte de final, Rui Pedro a marcat unicul gol al meciului, după o fază creată de Tade. În minutele de prelungire, Felgueiras a salvat victoria echipei sale, portughezul scoțând la limită de sub transversală mingea trimisă de Dan Popescu.

Putea să se termine chiar 2-0 pentru CFR, dar Tade a ratat incredibil la ultima fază de joc a meciului. Fluier final, iar Oţelul rămâne cu 28 de puncte şi are emoţii în zona de jos a clasamentului.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...