farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 2-0, ACUM, Digi Sport 1. Ionuț Cojocaru a dublat avantajul echipei lui Gică Hagi

• 82 | Ocazii
    Nepomuceno centrează de pe dreapta, mingea e deviată, Farina ăi ia fața lui Pedro Miguel, dar singur de la 5 metri trimite peste transversală.
  • 79 | Schimbări
    Iese Varga și intră Nepomuceno.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Găman e avertizat după un faulot asupra lui Farina.
  • 77 | Schimbări
    Iese Enache, intră Alex Ioniță.
  • 76 | Ocazii
    OCAZIE MARE ASTRA! Junior Morais pătrunde în careu, șutează, dar Pecanha iese în întâ,pinasre și respinge. Mingea îi revine lui Morais, care se întoarce greu și trimite apoi pe lângă poartă.
  • 72 | Ocazii
    PECANHA! Enache trece ușor în banda dreaptă de un adversar, intră în careu singur, dar Pecanha iese foarte bine și închide unghiul, respingând apoi șutul atacantului Astrei.
  • 70 | Schimbări
    Iese Alibec și intră Daniel Florea.
  • 69 | Ratare Penalty-uri
    RATARE! Al doilea penalty ratat de Petrolul în acest meci. Marinescu trimite slab, pe lângă poartă!
  • 68 | Penalty-uri
    PENALTY PETROLUL! Farina pătrunde și e faultat de Pedro Miguel.
  • 65 | Ocazii
    Alibec marchează, după o pasă extraordinară a lui De Amorim, dar golul e anulat corect, pentru off side.
  • 63 | Ocazii
    OCAZIE PETROLUL! Farina reia cu capul, singur la 3 metri, dar trimite peste transversală.
  • 59 | Schimbări
    Iese Peteleu și intră Alexandru Chiriță.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Pedro Miguel e avertizat pentru un fault asupra lui Marinescu.
  • 56 | Ocazii
    Budescu trimite puțin pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă de la 24 de metri.
    A început repriza secundă.
  • 45+4 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+3 | Ocazii
    Din nou Silviu Lung respinge de la colțul scurt un șut al lui Zoubir!
  • 45+2 | Ocazii
    Alibec e blocat inițial la 6 metri, după o pasă a lui Budescu, dar, de jos, căzut, atacantul astrei reia înșelător spre colțul lung, mingea scurgându-se încet la câțiva centimetri de poartă.
  • 45 | Ocazii
    SILVIU LUNG!!! Zoubir pătrunde pe stânga, șutează periculos la colțul scurt, dar Silviu Lung respinge cu piciorul, într-o situație foarte dificilă.
  • 38 | Ratare Penalty-uri
    RATARE! Silviu Lung apără lovitura de la 11 metri executată de Dacian Varga.
  • 37 | Penalty-uri
    PENALTY PETROLUL! Dandea îl împiedică pe Peteleu în careu și Cristi Balaj dictează penalty.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA! GOOOOOOL DANDEA! Corner de pe partea stângă executat de Budescu, pe șase metri, la colțul scurt, unde apare Dandea, care trimite cu capul în plasă. Petrolul - Astra 0-1.
  • 34 | Ocazii
    BARĂ ASTRA! Budescu șutează din prima, de la 19 metri central, mingea mușcă gazonul în fața lui Pecanha, care respinge foarte greu, iar balonul se duce în transversală!
  • 33 | Ocazii
    OCAZIE IMENSĂ ASTRA! Boldrin centrează de pe dreapta, la colțul lung, Geraldo reia cu capul de la 2 metri, dar Pecanha e acolo și reușește să rețină în doi timpi.
  • 31 | Ocazii
    Zoubir îl driblează pe Găman în marginea careului, de două ori, apoi șutează spre colțul scurt, dar Lung reține fără emoții.
  • 26 | Ocazii
    Marinescu trece de trei adversari într-o pătrundere excelentă din stânga spre centru, la marginea careului, dar apoi lovește greșit mingea și dintr-o poziție excelentă trimite un șut slab, pe lângă.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Tudose vede primul cartonaș galben al disputei.
  • 10 | Ocazii
    PARADĂ LUNG! Nicolas Farina reia cu capul după un corner de pe stânga, de la 8 metri, dar Lung reușește să respingă excelent de sub transversală!
  • 9 | Ocazii
    Gazdele au prima ocazie a meciului. Marinescu șutează înșelător de la 19 metri, lateral stânga, dar Lung respinge cu dificultate în corner.
    A început partida. E primul meci al lui Eusebiu Tudor pe banca Petrolului, în Liga 1. Acesta l-a înlocuit pe Tibor Selymes.
Marius ȘumudicăAstra

VIDEO Petrolul - Astra 0-1. Gazdele au ratat două lovituri de la 11 metri. Alb-negrii rămân pe locul 1

Astra rămâne prima în Liga 1 după 1-0 pe terenul Petrolului. Echipa lui Şumudică a obţinut a şasea victorie la rând, deşi ultima clasată a ratat două penalty-uri.

Astra a ramas liderul Ligii 1 dupa cel mai spectaculos meci al etapei a noua. Ultima clasata, Petrolul, l-a pus la treaba pe Silviu Lung de doua ori în primele zece minute. Marinescu și Farina au fost oamenii cu ocaziile.

În celalalt careu, Pecanha a respins cu greu șutul golgeterului Ligii 1, Budescu. Brazilianul nu a mai avut ce face la urmatoarea faza, cand Dandea a deschis scorul.

În minutul 37, Petrolul a primit primul penalty. Omul care a greșit în returul cu Alkmaar, Lung, a apărat execuția lui Dacian Varga. Poartarul liderului a apărat și șutul lui Zubir, iar în prelungiri, Alibec a ratat de puțin ținta. În repriza secundă, Petrolul a mai primit un penalty, după ce Farina a fost faultat în careu. Marinescu nu a nimerit spațiul porții.

Cu un sfert de oră înainte de final, Astra a trecut pe lângă 2-0. Enache și Junior Morais au ratat din poziţii ideale. Farina a semnat ultima ocazie a gazdelor, iar Astra este prima în clasament, după a şasea victorie consecutivă.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...