ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 77 | OcaziiPoli Timișoara
    Ocazie de gol pentru Poli, dar lovitura de cap trimisă de Zicu a fost pe centrul porții și Cerniauskas a prins.
  • 55 | Goluri
    GOOOOOOL DINAMO!!!!! GOOOOOOL ESSOMBE!!!! Oaspeții au deschis scorul după o gafă incredibilă a lui Kirschstein. Portarul gazdelor i-a făcut cadou o minge atacantului bucureștenilor, care a marcat cu poarta goală.
  • 52 | Faze meciPoli Timișoara
    Curtean execută o lovitură liberă, dar mingea lovește zidul oaspeților și este doar corner.
  • 41 | Faze meci
    În minutul 41, mingea a fost trimisă în afara terenului pentru ca fanii și jucătorii să le aplaude pe cele 41 de victime ale tragediei din clubul Colectiv.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Nedelcearu este avertizat.
  • 30 | OcaziiPoli Timișoara
    Duelul dintre Hernandez și Cerniauskas se repetă, tot după o lovitură liberă, dar și de această dată portarul oaspeților respinge excelent.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Marc este avertizat.
  • 27 | OcaziiPoli Timișoara
    Palic șutează pe jos, de la marginea careului, dar Kirschstein prinde fără probleme.
  • 24 | OcaziiPoli Timișoara
    Ocazie mare de gol a gazdelor: Hernandez șutează din lovitură liberă de la 25 de metri, dar Cerniauskas scoate de sub bară și e doar corner pentru bănățeni.
  • 16 | Faze meci
    În partida tur, Dinamo s-a impus cu 2-1 în fața lui Poli. Golurile au fost marcate de Matei și Gnohere, respectiv Elek
  • 8 | OcaziiPoli Timișoara
    Belu șutează din voleu, de la marginea careului, în diagonală, dar mingea nu prinde cadrul porții lui Cerniauskas.
  • 2 | OcaziiPoli Timișoara
    Rufino e la un pas de deschiderea scorulu, dar șutul său este respins în corner.
    A început meciul. Înaintea startului, au avut loc momente emoționante: 39 de copii au fost prezenți la mijlocul terenului, fiecare cu o candelă în mâini. De asemenea, pe panourile publicitare, au rulat numele celor care și-au pierdut viața în tragedia de la clubul Colectiv.

VIDEO Poli Timișoara - Dinamo 0-1. A doua victorie în deplasare

Dinamo a câştigat cu 1-0 la Timişoara în etapa a 17-a. Poli a ajuns astfel la şapte meciuri consecutive fără victorie. Începutul partidei a fost emoţionant - timişorenii şi-au arătat solidaritatea cu victimele de la clubul Colectiv şi au ţinut un moment special de reculegere înaintea partidei - numele celor decedaţi au curs pe panourile din jurul terenului.

Ceaţa densă de la Timişoara i-a cam împiedicat pe jucători să ajungă la poarta adversă. Prima mare ocazie a venit abia în minutul 24, când Hernandez a executat foarte bine o lovitură liberă, apărată de Cerniauskas. Faza s-a repetat aproape la indigo în minutul 30, când acelaşi jucător a fost aproape de deschiderea scorului, iar portarul lui Dinamo a fost din nou atent.

Meciul a fost întrerupt în minutul 41, când crainicul a anunţat că numărul victimelor de la clubul Colectiv s-a ridicat la 41. A fost 0-0 la pauză, dar Dinamo s-a descurcat mai bine în partea a doua. Essombe a profitat de o greşeală mare a lui Kirschstein şi a deschis scorul în minutul 55. Gazdele nu au reuşit să revină şi s-a terminat 1-0 pentru echipa lui Mircea Rednic.

Victoria de la Timişoara a venit în momentul perfect pentru Dinamo - derby-ul cu Steaua este etapa viitoare. Poli joacă pe terenul liderului Astra în runda a 18-a.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...