Spanish football La Liga match - Atletico Madrid vs Las Palmas
Diego Simeone a recunoscut superioritatea nemților după Dortmund - Atletico 4-2: ”Au fost mai buni! Felicitări!”
GER, UEFA Champions League, Borussia Dortmund vs AtlĂ tico Madrid / Atletico Madrid / 16.04.2024, Signal Iduna Park, Dor
Video Borussia Dortmund - Atletico Madrid 4-2. Meci ”nebun” în Germania! Nemții, în semifinalele UCL, după 11 ani!
FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

• 90+3 | Faze meciReal Madrid
    Ronaldo a trimis mult peste poarta lui Atletico dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri
  • 81 | OcaziiReal Madrid
    Bale a reluat cu capul de la zece metri, dar mingea a trecut peste poarta oaspeţilor
  • 80 | Faze meciReal Madrid
    Pentru prima oară în istoria lui Real Madrid, o echipă adversă marchează pe "Santiago Bernabeu" în primul minut al fiecăreia dintre reprize

• 67 | Faze meciReal Madrid
    Marcelo şutează din cădere de la marginea careului, dar mingea trece pe lângă poarta lui Atletico
  • 65 | Faze meciReal Madrid
    Ramos reia cu capul de la zece metri, după o centrare a lui Bale, dar Oblak prinde fără probleme
  • 64 | OcaziiReal Madrid
    Griezmann execută o lovitură liberă de la 20 de metri, dar Navas respinge de sub bară
  • 62 | Faze meciReal Madrid
    Ronaldo este al doilea marcator în meciurile cu Atletico Madrid din istorie (15), după Alfredo Di Stefano (17)
  • 54 | Goluri
    GOOOOOL Real Madrid. Cristiano Ronaldo aduce egalarea cu o lovitură de cap după o centrare a lui Gareth Bale
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Godin primeşte cartonaşul galben după un faukt făcut asupra lui Cristiano Ronaldo
  • 51 | OcaziiReal Madrid
    Griezmann trimite în forţă, după un contraatac al lui Torres, dar Carvajal respinge în corner
  • 44 | OcaziiReal Madrid
    Marcelo a finalizat o acţiune a gazdelor cu un şut la colţul scurt, de la 16 metri, prins de Oblak
  • 35 | Faze meciReal Madrid
    Kroos l-a egalat pe Cristiano Ronaldo la pasele decisive furnizate în acest sezon, în toate competiţiile (12)
  • 28 | Faze meciReal Madrid
    Lovitura de cap a lui Ronaldo este respinsă în corner de Juanfran
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Raul Garcia primeşte cartonaşul galben, după un fault făcut asupra lui James
  • 26 | Faze meciReal Madrid
    Sergio Ramos a marcat trei goluri împotriva lui Atletico, toate trei cu capul. Este a 68-a reuşită din cariera internaţionalului spaniol
  • 23 | OcaziiReal Madrid
    Şutul lui Ronaldo din careul de 16 metri a fost blocat salvator de Mario Suarez
  • 20 | Goluri
    GOOOOOOL Real Madrid. Sergio Ramos a egalat cu o lovitură de cap, după o greşeală a lui Oblak, în urma unei lovituri libere executate de Kroos
  • 18 | OcaziiReal Madrid
    Benzema a reluat spre poarta oaspeţilor, după un corner, dar Oblak a intervenit înaintea lui Ronaldo şi a prins mingea
  • 13 | Faze meciReal Madrid
    Fernando Torres a devenit jucătorul care marchează cel mai rapid gol al lui Atletico pe "Santiago Bernabeu". L-a devansat pe Kun Aguero, care înscrisese după 56 de secunde, în 2007
  • 7 | Faze meciReal Madrid
    Real Madrid are o serie de zece victorii pe "Santiago Bernabeu", cu o medie de peste 3,5 goluri pe meci
  • 3 | Faze meciReal Madrid
    Golul marcat de Atletico în secunda 46 este prima reuşită a lui Fernando Torres pe "Santiago Bernabeu"
  • 1 | Goluri
    GOOOOOL Atletico. Fernando Torres a deschis scorul la prima fază a partidei, după o pasă primită de la Griezmann
Diego SimeoneAtletico Madrid

VIDEO Real - Atletico 2-2. Oaspeţii vor întâlni Barça în sferturile Cupei Regelui

Atletico Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, graţie egalului obţinut pe terenul rivalei Real Madrid. Înaintea meciului de pe "Santiago Bernabeu", Cristiano Ronaldo şi-a prezentat al treilea "Balon de Aur" cucerit luni seară, dar nici starul portughez nu a putut opri eliminarea trupei lui Carlo Ancelotti.

După 2-0 în tur pentru echipa lui Simeone, toţi fanii Realului visau la o revenire, însă speranţele lor au fost spulberate după doar 46 de secunde de Fernando Torres, aflat la primul său gol pe "Bernabeu". Atacantul de 30 de ani, repatriat de Atletico, a deschis scorul din pasa lui Griezmann, iar Realul avea nevoie de patru goluri pentru a merge in sferturi.

"Galacticii" au egalat în minutul 20 prin Sergio Ramos, care i-a făcut din nou pe suporteri să creadă într-o calificare miraculoasă. Atletico a mai lovit însă o dată în startul reprizei secunde după acelaşi scenariu ca şi la primul gol: recuperare Griezmann şi pasă decisivă a francezului pentru Torres, care a realizat "dubla".

Echipa lui Ancelotti a egalat prin Cristiano Ronaldo, care a ajuns la 15 goluri în derby-urile cu Atletico şi l-a egalat pe legendarul Santillana. După 2-2, al cincilea meci consecutiv fără eşec în faţa Realului, o premiera în ultimii 35 de ani, Atletico va juca în La Liga cu Granada, duminică, de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1. În schimb, gruparea blanco va evolua în deplasare, cu Getafe, tot duminică, de la 13:00, pe Digi Sport 1.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...

sucu

Exclusiv Ilie Dumitrescu a rămas impresionat...

ILIE

Video Cristiano Bergodi, criză de nervi fără...

cristiano-bergodi

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

MEDIA: Fotbal Club, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - FC Voluntari, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1