ancelotti-carlo
Carlo Ancelotti, așa cum rar a fost văzut. Ce a făcut antrenorul lui Real Madrid în pauza competițională
profimedia-0820711433
Bayern Munchen, gata să plătească 40.000.000€ pentru fotbalistul cu doar 7 meciuri pentru Real Madrid
giovanni becali 9
Giovanni Becali l-a convins și semnează contractul!

• 93 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! CELE DOUĂ ECHIPE DIN MADRID ÎNCHEIE LA EGALITATE TURUL SUPERCUPEI SPANIEI: 1-1. RETURUL DE PE VICENTE CALDERON ESTE ÎN DIRECT PE DIGI SPORT 1, VINERI SEARA, DE LA 23:30
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu trei minute
  • 89 | OcaziiReal Madrid

Carvajal a tras din interiorul careului, mingea l-a lovit în mână pe Mario Suarez și a ieșit în afara terenului. Centralul nu a acordat penalty, ci doar corner, spre dezamăgirea gazdelor

• 87 | Goluri
    GOOOOL ATLETICO MADRID! Raul Garcia a egalat după o reluare din apropiere, din 3 metri. Atacantul oaspeților nu a fost marcat de nimeni
  • 82 | Faze meci
    13 meciuri consecutive cu gol pentru Real pe Bernabeu în Supercupa Spaniei, performanță unică în istoria competiției
  • 81 | Goluri
    GOOOOL REAL MADRID! James Rodriguez a șutat din interiorul careului, după o bâlbâială a apărătorilor lui Atletico. Ansaldi a deviat, iar Moya nu a mai putut evita golul
  • 78 | Schimbări
    Jimenez îi ia locul lui Mandzukic
  • 77 | Schimbări
    Modric este înlocuit de Di Maria, care este aplaudat la scenă deschisă de fanii madrileni
  • 69 | OcaziiReal Madrid
    Bale trage pe mijlocul porții la repetarea loviturii libere, Kroos pe fază ia prim-planul, dar șutează peste poartă
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Raul Garcia a ieșit din zid în momentul execuției unei lovituri libere a lui Ramos, iar centralul i-a dat galben
  • 47 | OcaziiReal Madrid
    Bale a ratat cea mai mare ocazie a Realului: a șutat din 6 metri la colțul lung, dar Moya a fost la post și a respins spectaculos

Cristiano Ronaldo a fost înlocuit cu James Rodriguez. Portughezul a simțit dureri, iar Carlo Ancelotti nu a vrut să riște nimic

Începe repriza a doua
    PAUZĂ! Cele două echipe intră la cabine cu tabela neschimbată
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu un minut
  • 41 | OcaziiReal Madrid
    Cristiano Ronaldo a trimis cu capul pe lângă poartă, ajutat și de o detentă impresionantă
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Xabi Alonso
  • 36 | OcaziiReal Madrid
    Modric a șutat spre poartă din afara careului, dar apărarea lui Simeone a trimis în corner
  • 29 | Faze meci
    Ocaziile lipsesc deocamdată, se joacă mult la mijlocul terenului
  • 15 | OcaziiReal Madrid
    Saul a profitat de o eroare a defenisivei gazdelor și a șutat de la 17 metri, dar din nou Casillas a fost la post
  • 14 | OcaziiReal Madrid
    Mandzukic a tras de la limita careului, după o preluare frumoasă, dar Iker Casillas a fost la post și a reținut
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Siqueira este al doilea avertizat în tabăra lui Atletico, după un fault asupra lui Bale
Diego SimeoneAtletico Madrid

VIDEO Real Madrid - Atletico 1-1. Raul Garcia a egalat în minutul 87!

Spectacol, dar și mulți nervi în turul Supercupei Spaniei, trofeu pentru care se înfruntă marile rivale madrilene Real și Atletico.

Campioana Spaniei a încasat două cartonașe galbene în primul sfert de oră, prin Koke și Siqueira, dar a fost și aproape de deschiderea scorului. Mandzukic și Saul au tras în faze diferite de la limita careului, dar Casillas a fost de fiecare dată la post.

Chiar înaintea pauzei, Cristiano Ronaldo a avut unica sa șansă de gol, printr-o lovitură de cap, dar apoi nu a mai revenit de la vestiare, din cauza problemelor medicale. (DETALII AICI)

În partea secundă, galezul Bale a ratat prima ocazie a gazdelor, atunci când nu a reușit să îl păcălească din 6 metri pe Moya. Minutul 70 a adus o nouă oportunitate pentru Real - Kroos a finalizat greșit, din poziție excelentă, față în față cu Moya.

Finalul de meci a venit și cu golurile. Înlocuitorul lui Cristiano Ronaldo, columbianul James Rodriguez a deschis scorul chiar la debutul său pe Bernabeu (DETALII AICI). Atletico a egalat în minutul 87 - Raul Garcia a înscris din 3 metri golul care îi dă un mic avantaj formației lui Simeone.

Returul de pe Vicente Calderon este ÎN DIRECT la Digi Sport 1, vineri de la ora 23.30.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano