903accec-872a-47bf-b2c1-05da974cab97_16-9-discover-aspect-ratio_default_0
"15 crose de golf, cuțite, ciocane". Captură impresionantă înainte de Sociedad - PSG 1-2
profimedia-0854035569
După ce a făcut spectacol cu Real Sociedad, Kylian Mbappe a rupt tăcerea despre relația cu Luis Enrique
Romania v Colombia - International Friendly
Denis Drăguș are preț! Belgienii au anunțat câte milioane de euro vrea Standard Liege

• 86 | Goluri
    GOOOOOOOOL REAL MADRID!!!!! GOOOOOL VAZQUEZ!!!! Jucătorul introdus în repriza a doua de Benitez a primit o pasă perfectă de la Bale şi l-a învins pe Rulli cu un şut plasat.
  • 81 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie de egalare pentru Sociedad, dar şutul deviat trimis de Pardo a trecut pe lângă poartă.
  • 76 | Schimbări

Vazquez intră în locul lui Benzema.

• 68 | Schimbări
    Vela intră în locul lui Jonathas.
  • 67 | Goluri
    GOOOOOOOL REAL MADRID!!!!! GOOOOOOL RONALDO!!!!!! Lusitanul reia plasat cu stângul, la colţul lung, după un corner executat de gazde.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Illarramendi este avertizat.
  • 59 | Schimbări
    Kovacic intră în locul lui James.
  • 58 | OcaziiReal Madrid
    James îi pasează pe culoar lui Bale şi acesta şutează din prima, dar Rulli respinge incredibil în corner.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Nacho este avertizat.
  • 54 | OcaziiReal Madrid
    Bruma a scăpat singur cu Navas, dar portarul gazdelor a ieşit dintre buturi şi a intervenit salvator la picioarele atacantului basc.
  • 51 | OcaziiReal Madrid
    Marcelo centrează pe bara a doua şi Ronaldo reia din voleu, dintr-un unghi închis, în plasa laterală.
  • 49 | Goluri
    GOOOOOOOL SOCIEDAD!!!!!! GOOOOOOL BRUMA!!!!! Atacantul bascilor l-a învins pe Navas cu un şut superb, la colţul lung.
    A început actul secund.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | Schimbări
    Pardo intră în locul lui Canales.
  • 42 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL REAL MADRID!!!! GOOOOOL RONALDO!!!! Lusitanul nu a mai greşit ţinta şi a deschis scorul.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Martinez este avertizat.
  • 40 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty pentru Real Madrid, după un henţ făcut de Yuri în careu.
  • 35 | OcaziiReal Madrid
    Jonathas e la un pas de deschiderea scorului, dar lovitura lui de cap, de la 11 metri, trece puţin pe lângă poarta lui Navas.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Yuri este avertizat.
  • 24 | Ratare Penalty-uriReal Madrid
    Ronaldo a ratat penalty-ul obţinut uşor de Benzema: a trimis peste poarta lui Rulli.
  • 23 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty pentru Real Madrid, după un duel în careu între Benzema şi Yuri.
  • 21 | Faze meciReal Madrid
    Jonathas pătrunde central şi şutează pe jos, dar Navas prinde fără mari probleme.
  • 17 | Schimbări
    Bruma intră în locul lui Agirretxe.
  • 13 | OcaziiReal Madrid
    Agirretxe e şi el la un pas de gol, dar este blocat incredibil de Navas, cu preţul unei accidentări a atacantului oaspeţilor.
  • 8 | OcaziiReal Madrid
    A venit rândul lui Benzema să rateze incredibil: francezul a şutat puternic, din voleu, din interiorul careului, dar Rulli a respins cu greu.
    Bale a scăpat pe partea dreaptă şi i-a centrat perfect lui Ronaldo, care a ratat incredibil din câţiva metri.
  • 5 | OcaziiReal Madrid
    Pepe e la un pas de deschiderea scorului, dar lovitura de cap a fundaşului madrilen e respinsă de sub bară de Rulli.

VIDEO Real Madrid - Real Sociedad 3-1. Dubla lui Ronaldo l-a salvat pe Benitez

Real Madrid a terminat anul cu o victorie după ce a primit vizita celor de la Real Sociedad. Ronaldo a ratat în minutul 24 penalty-ul obţinut uşor de Karim Benzema.

Lusitanul a mai avut o şansă de la punctul cu var până la pauză, după un henţ în careu al lui Yuri şi nu a mai greşit ţinta. La 5 minute după pauză, Bruma, portughezul lui Sociedad în vârstă de 21 de ani, l-a lăsat fără replică pe Navas, cu un şut direct în vinclu.

În minutul 67, Cristiano Ronaldo a marcat golul cu numărul 14 din această ediţie de La Liga, cu un şut plasat. În minutul 86, Lucas Vazquez, a stabilit scorul final, Real Madrid - Real Sociedad 3-1, după ce a profitat de centrarea perfectă a lui Bale.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano