Gol din Penalty
  • 90+2 | Final repriza 2
    Fluier final. Real Madrid câștigă cu 5-1 contra lui Real Sociedad
  • 87 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Sociedad! Vela pătrunde în careu și trage la colțul lung, dar Diego Lopez scoate cu un plonjon excelent
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Real: iese Benzema și intră Alvaro Morata
  • 76 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Cristiano Ronaldo face tripla cu un șut excelent din lovitură liberă, care l-a lăsat fără replică pe portarul Bravo
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gonzalez
  • 70 | Schimbări
    Schimbare la Real Madrid: iese Xabi Alonso și intră Illarramendi
  • 69 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real Sociedad! Griezmann a primit din nou în spatele apărării gazdelor și a trimis către colțul lung, dar mingea a trecut cu puțin pe lângă poartă
  • 67 | OcaziiReal Madrid
    Luka Modric avansează cu mingea la picior și șutează din afara careului, cu dreptul, dar pe direcția portarului Bravo, care prinde cu siguranță
  • 61 | Goluri
    GOOOOL Real Sociedad! Griezmann primește în spatele apărării madrilene și îl lobează superb pe Diego Lopez, ieșit dintre buturi în întâmpinarea lui
  • 59 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeți: iese Carlos Martinez și intră Ansotegi
  • 56 | OcaziiReal Madrid
    Cristiano Ronaldo urcă pe stânga, îl fentează pe Carlos Martinez și trage către colțul lung, dar mingea trece alături de poartă
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Alvaro Arbeloa
  • 53 | Faze meciReal Madrid
    Benzema șutează în blocajul unui apărător, din interiorul careului
  • 49 | OcaziiReal Madrid
    Carlos Vela își face mingea pe șut și trage cu stângul, dar alături de poarta lui Diego Lopez
    Încă o schimbare la oaspeți: iese Seferovic și intră La Bella
    Modificare la Sociedad: iese Elustondo și intră Zurutuza
    Începutul reprizei secunde
    Pauză pe Santiago Bernabeu
  • 45 | OcaziiReal Madrid
    Bale primește o centrare de pe stânga și reia cu capul, de pe picioare, dar mingea trece cu puțin pe lângă stâlpul drept al porții echipei oaspete
  • 44 | OcaziiReal Madrid
    Khedira are o trecere frumoasă pe dreapta, apoi centrează pentru Cristiano Ronaldo, care sare din nou senzațional și trimite cu capul, dar pe direcția portarului Bravo, care prinde cu siguranță
  • 39 | Faze meci
    Oaspeții par să nu aibă replică pentru atacurile madrilenilor
  • 36 | Goluri
    GOOOL Real Madrid! Khedira a făcut 4-0 cu un șut în forță, din centrul careului, fără replică pentru portarul Bravo, care plecase în dreapta
  • 31 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real! Bale primește liber, în dreapta careului, dar șutul său din prima trece alături de colțul scurt
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Pepe
  • 27 | Gol din Penalty
    GOOOOL Real Madrid! Cristiano Ronaldo face 3-0 cu un șut din penalty, pe mijlocul porții
  • 26 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty pentru Real Madrid! Cristiano Ronaldo a urcat pe stânga, a pătruns în careu, dar Bergara a blocat centrarea cu mâna, în cădere
  • 18 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Karim Benzema face 2-0 cu o reluare din careu, la colțul lung, din pasa lui Cristiano Ronaldo, care a urcat excelent pe stânga
  • 14 | OcaziiReal Madrid
    Portarul Bravo prinde cu siguranță un șut trimis de Cristiano Ronaldo din marginea careului, din pasa lui Bale
  • 12 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Cristiano Ronaldo deschide scorul cu un șut la colțul lung, din interiorul careului
  • 9 | OcaziiReal Madrid
    Xabi Alonso centrează dintr-o lovitură liberă de pe stânga, dar portarul Bravo respinge chiar de pe capul lui Cristiano Ronaldo, venit foarte bine la colțul lung
  • 7 | OcaziiReal Madrid
    Bară pentru Real Madrid! Cristiano Ronaldo a zguduit transversala, cu un șut de la distanță, lateral stânga
    Fluier de start al meciului dintre Real Madrid și Real Sociedad, din etapa a 13-a din La Liga
Jagoba ArrasateReal Sociedad

VIDEO Real Madrid - Real Sociedad 5-1. "Triplă" pentru Cristiano Ronaldo!

Cristiano Ronaldo a strălucit din nou pentru Real Madrid, semnând trei goluri în victoria de sâmbătă, cu 5-1, obținută contra lui Real Sociedad.

Echipa lui Carlo Ancelotti a avut meciul la discreție, iar în minutul 36 tabela indica deja 4-0. Înainte de a deschide scroul, Ronaldo a lovit bara cu un șut din partea stângă (7). Primul gol l-a marcat în minutul 12, din pasa lui Benzema, căruia i-a întors serviciul peste doar șase minute, când francezul ducea scorul la 2-0. Tot Ronaldo a făcut punctat și pentru 3-0 dintr-un penalty obținut tot de el (27), iar Khedira a stabilit scorul pauzei în minutul 36, cu un șut din centrul careului (36).

Griezmann, avansat la pauză - după ce Sefrerovic a ieșit accidentat - a reușit un gol superb, cu un lob din careu, după ce a primit în spatele apărării (61). Tot el a avut ocazia de a reduce din diferență cu o reluare pe lângă poartă (69), însă Cristiano Ronaldo a stabilit scorul final dintr-o lovitură liberă, lăsându-l fără replică pe portarul Bravo.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român