Szachtar Donieck - FC Barcelona
Decizia finală în cazul lui Robert Lewandowski, care are pe masă o ofertă de 100.000.000€ / an
FC Barcelona and Tottenham Hotspur, Pre-season friendly, Joan Gamper Trophy match. Football, Lluis Companys Stadium, Barcelona, Spain - 8 Aug 2023
”Revoluție” la Barcelona! Primii 4 fotbaliști aflați pe ”lista neagră”
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Trei milioane de lire sterline pentru Philip Otele!

• 80 | Goluri
    GOOOOOL SEVILLA! Iago Aspas marchează din şase metri după o pasă perfectă primită de la Vitolo

• 65 | OcaziiReal Madrid
    Real a reuşit faza meciului, dar Benzema nu a reuşit să reia de la şase metri de poarta lui Rico
  • 54 | OcaziiReal Madrid
    Bale execută o lovitură liberă de la 22 de metri lateral dreapta, dar mingea trece pe lângă poarta lui Rico
  • 42 | Faze meciReal Madrid
    Bacca este lovit peste faţă de Arbeloa în careul de 16 metri, dar arbitrul lasă jocul să continue
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Diogo este avertizat după un fault făcut la Jese
  • 38 | OcaziiReal Madrid
    Benzema şutează de la opt metri, la colţul scurt, dar mingea trece puţin pe lângă bara porţii lui Rico
  • 36 | Goluri
    GOOOOOOL Real Madrid! Goooool Jese! Spaniolul marchează la finalul unei acţiuni a gazdelor, pornită de la o greşeală a lui Bacca şi la care au participat Isco şi Benzema
  • 35 | Schimbări
    Beto a avut nevoie de îngrijiri medicale cinci minute şi a fost înlocuit de Rico
  • 30 | Faze meciReal Madrid
    Beto a fost busculat de Benzema în careul de şase metri şi portarul oaspeţilor are nevoie de îngrijiri medicale
  • 28 | Faze meciReal Madrid
    James a marcat 12 goluri şi a dat 11 pase decisive, fiind debutantul care a participat la cele mai multe goluri în istoria campionatului spaniol
  • 27 | Schimbări
    James a fost înlocuit de Jese
  • 20 | OcaziiReal Madrid
    Khedira trage fără preluare, de la 22 de metri, dar mingea trece puţin pe lângă stâlpul stâng al porţii lui Beto
  • 19 | OcaziiReal Madrid
    Krychowiak a trimis cu capul în plasa laterală, de la şase metri, după un corner al oaspeţilor
  • 18 | OcaziiReal Madrid
    Iborra a trimis în bară din unghi, după ce îl driblase pe Casillas
  • 17 | Faze meciReal Madrid
    Real Madrid a marcat al 300-lea gol în faţa Sevillei. Barcelona are 286 de reuşite
  • 15 | Faze meciReal Madrid
    Marcelo este al cincilea jucător străin din istoria lui Real Madrid care ajunge la 300 de meciuri în tricoul "blanco", după Di Stéfano, Santamaría, Stielike şi Roberto Carlos.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOOL Real Madrid! GOOOOL James! Columbianul a înscris cu capul, de la şase metri, după centrarea perfectă a lui Marcelo
  • 9 | Schimbări
    Ramos s-a accidentat şi a fost înlocuit de Nacho
  • 5 | Faze meciReal Madrid
    Real Madrid a câştigat 16 dintre ultimele 17 partide disputate în La Liga
  • 2 | OcaziiReal Madrid
    Vitolo a scăpat în poziţie de singur cu portarul, dar şutul său a fost blocat perfect de Casillas
  • 2 | Faze meciReal Madrid
    Real Madrid şi Sevilla nu au mai terminat un meci la egalitate din 2005 (2-2). Între timp, gazdele au înregistrat 14 victorii şi oaspeţii 9
Unai EmerySevilla

VIDEO Real Madrid - Sevilla 2-1. "Galacticii", la 4 puncte de Barcelona. Spectacol şi fără Cristiano Ronaldo

Real Madrid a câștigat duelul cu Sevilla, dar a avut emoții mari în duelul cu andaluzii. Restanța de pe Santiago Bernabeu a început cu trupa lui Unai Emery în atac: Casillas a avut o paradă excelentă în fața lui Vitolo.

În minutul 9, "galacticii" l-au pierdut pe Sergio Ramos care a ieșit accidentat. O primă veste proastă pentru Carlo Ancelotti în condițiile în care Realul are sâmbătă derby-ul cu Atletico Madrid. Gazdele au deschis scorul în minutul 12: scăpat din marcaj, James Rodriguez a marcat din centrarea perfectă a lui Marcelo.

Sevilla a dat replica imediat, dar Iborra a trimis în bară! Khedira putea dubla avantajul madrilenilor cu o torpilă de la distanță. În minutul 26, James Rodriguez a plecat și el la vestiare și tot din cauza unei accidentări.

Au urmat momente de panică pe Bernabeu: Benzema l-a lovit pe Beto și portarul portughez a primit îngrijiri medicale timp de 5 minute. Nici el nu a mai putut continua partida din cauza unui traumatism cranian.

Realul a înscris pentru 2-0 prin Jese în minutul 36. Atacantul Realului putea face "dubla" în partea secundă, dar s-a opus bara. Sevilla a ratat la rândul ei prin Iborra, însă a redus până la urmă din avantaj: în minutul 80, o acțiune superbă a lui Vitolo s-a terminat cu golul lui Iago Aspas.

Andaluzii nu au putut mai mult și Realul s-a impus cu 2-1. Madrilenii și-au mărit la 4 puncte avansul față de rivala Barcelona, dar sâmbătă au un nou test: derby-ul cu Atletico, în direct pe Digi Sport 1, de la ora 17:00.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano