Francezii au făcut anunțul! Fundașul lui Real Madrid e dorit în Premier League
2023-24
Florentino Perez i-a scos din minți pe șefii Barcelonei cu o întrebare banală
sumudica
Marius Șumudică, provocare pentru Dan Șucu. ”Cu șapte milioane de euro luam campionatul”

• 90+4 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo nu poate relua cu capul din câţiva metri şi mingea trece pe lângă poartă.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Ronaldo este avertizat.
  • 90+2 | OcaziiReal Madrid
    Încă o ocazie uluitoare a lui Cristiano: Reluarea cu capul a portughezului, de la 4 metri, a trecut peste poartă.
  • 90 | OcaziiReal Madrid

Încă un gol anulat al gazdelor: Isco înscrie după o pasă a lui Modric, dar reuşita nu este validată pentru o poziţie de ofsaid eronată.

• 89 | Cartonaşe Galbene
    Carvajal este avertizat.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Anor este avertizat.
  • 83 | OcaziiReal Madrid
    Încă o ocazie pentru galactici: Isco recentreză din câţiva metri, dar Ronaldo nu poate împinge mingea în poartă.
  • 82 | Faze meciReal Madrid
    Anor şutează puternic de la 22 de metri, dar Navas prinde.
  • 80 | Schimbări
    Horta intră în locul lui Fornals.
  • 77 | Cartonaşe Roşii
    Amrabat este eliminat după ce l-a lovit cu cotul în figură pe Marcelo.
  • 76 | OcaziiReal Madrid
    Benzema îl pune din nou la încercare pe Kameni, mingea ajunge la Isco. Spaniolul şutează şi el, portarul Malagăi gafează, dar Weligton respinge de pe linia porţii, fază la care gazdele au cerut gol valabil.
  • 71 | OcaziiReal Madrid
    Amrabat a fost la un pas de a da lovitura pe Santiago Bernabeu, dar a şutat pe lângă poartă, de la marginea careului.
    Benzema şuteză din interiorul careului, dar Kameni este inbatabil.
  • 70 | Schimbări
    Anor intră în locul lui Tighadouini.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Recio este avertizat.
  • 65 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo trage din unghi, dar mingea se duce în plasa laterală a porţii lui Kameni.
  • 60 | Schimbări
    Kovacic intră în locul lui Jese, care a ieşit accidentat.
  • 59 | OcaziiReal Madrid
    Jese şutează din careu, cu pământul, dar mingea pică pe plasa porţii lui Kameni.
  • 58 | OcaziiReal Madrid
    Încă o ocazie colosală a lui Ronaldo: acesta trimite cu capul de la câţiva metri, dar Weligton respinge extraordinar în corner.
  • 56 | OcaziiReal Madrid
    Benzema combină cu Ronaldo şi şutează puternic de la marginea careului, dar Kameni este la post şi prinde.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Nacho este avertizat.
  • 50 | Faze meciReal Madrid
    Ronaldo trimite din cădere pe lângă poarta lui Kameni.
  • 49 | OcaziiReal Madrid
    Este rândul lui Navas să aibă o intervenţie uluitoare: a scos mingea de lângă bară la execuţia din lovitură liberă a lui Recio. Faza continuă şi Tissone trimite puţin pe lângă poartă.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Varane este avertizat.
  • 47 | OcaziiReal Madrid
    Kameni este fantastic: portarul oaspeţilor scoate incredibil execuţia din voleu a lui Cristiano Ronaldo, de la 14 metri.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | OcaziiReal Madrid
    Kameni este depăşit de o centrare a lui Marcelo şi Isco reia din voleu, din cădere, dar mingea trimisă în diagonală de Isco trece foarte puţin pe lângă poartă.
  • 44 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo e la un pas de un gol senzaţional: şutează din voleu, de la marginea carelui, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.
  • 35 | OcaziiReal Madrid

Ronaldo scapă pe un contraatac pe partea stângă, şutează în diagonală, dar Kameni este de neînvins.

• 33 | OcaziiReal Madrid
    Kameni este din nou la înălţime la o nouă execuţie periculoasă a lui Jese.
    Se înmulţesc ocaziile la poarta oaspeţilor: Jese şutează în diagonală, dar Kameni respinge senzaţional.
  • 30 | Faze meciReal Madrid
    Ronaldo reia cu capul de la opt metri, dar mingea trece mult pe lângă poarta lui Kameni.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Torres este avertizat.
  • 13 | OcaziiReal Madrid
    Isco şutează puternic din interiorul careului, dar mingea trece pe lângă poarta oaspeţilor.
  • 7 | OcaziiReal Madrid
    Fornals reia cu capul după un corner, dar Navas prinde fără mari probleme.
  • 6 | OcaziiReal Madrid
    Marcelo pătrunde pe partea stângă, trimite o minge care ajunge la Ronaldo, dar acesta şutează din prima peste poarta oaspeţilor.
Javi GraciaMalaga

VIDEO Real - Malaga 0-0. Ocazii uluitoare ratate de Ronaldo. Madrilenii, depăşiţi de Barcelona în clasament

Malaga părea victimă sigură în confruntarea din deplasare cu Real Madrid! "Galacticii" aveau 5 victorii consecutive, în vreme ce Malaga nu doar că nu câștigase în acest sezon, nici măcar nu marcase în actualul campionat!

Însă oaspeții au obținut un rezultat mare la capătul unui duel superb. După ocazia lui Juan Carlos, Realul a dat replica prin Jese, dar s-a opus Kameni, omul meciului!

Ronaldo a fost și el aproape de gol la finalul primei reprize. Malaga putea deschide scorul la lovitura liberă executată de Recio, însă Navas a respins. A urmat o dominare aproape totală a galacticilor.

Jese a ratat incredibil și s-a accidentat în aceeași fază. Apoi arbitrii au considerat că Weligton a respins de pe linia porții mingea expediată de Isco. În 10, după eliminarea lui Amrabat din minutul 77, Malaga a rezistat până la capăt!

Ultima mare ocazie a gazdelor i-a aparținut lui Ronaldo și a venit în al treilea minut al prelungirilor. Real Madrid – Malaga s-a terminat 0-0. De 2 ani, gazdele nu mai înregistraseră contraperformanța de a nu marca pe teren propriu în campionat.

Pentru Real, urmează derbyul cu Atletico, duminica viitoare de la 21:30, în direct la Digi Sport 2!

Video Ce au făcut suporterii FCSB-ului când...

hromada accidentare

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1