Schalke 04Schalke 04
10 martie 2015 (2-2 la pauză)
Real Madrid Real Madrid
Schalke 04 Schalke 04
    Fluier final. Real Madrid - Schalke 3-4. Madrilenii se califică în sferturile de finală ale UCL
  • 90 | OcaziiReal Madrid
    Încă o șansă de gol pentru Schalke! Howedes a șutat din vole, din interiorul careului, dar prea slab pentru a-l învinge pe Casillas, după o minge așezată de Huntelaar, cu capul
  • 87 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie mare pentru Schalke! Sane a prins un nou șut de toată frumusețea, dar Casillas s-a ridicat la înălțime și a respins cu un plonjon spectaculos
  • 84 | Goluri
    GOOOOL Schalke! Huntelaar marchează cel mai frumos gol al serii pe Bernabeu, cu un șut care a izbit puternic și bara transversală. Modric a pasat greșit înapoi și i-a pus mingea pe tavă olandezului
  • 83 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real! Isco a pătruns în centru de pe stânga și a șutat frumos, cu efect, dar mingea a trecut cu puțin alături de poarta oaspeților
  • 83 | Schimbări
    Ultima modificare și la Real: iese Arbeloa și intră Nacho
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la Schalke: iese Barnetta și intră Uchida
  • 79 | Faze meciReal Madrid
    Casillas este din nou pus la încercare, de această dată de Fuchs, cu un șut pe jos, în diagonală, din flancul stâng
  • 77 | Faze meciReal Madrid
    Neustadter șutează și el din afara careului, dar slab și pe direcția lui Casillas, care nu are probleme în a reține balonul
  • 73 | Faze meciReal Madrid
    Bale a șutat de la distanță, dar portarul lui Schalke a respins în față și apărătorii săi au rezolvat faza
  • 70 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real! Kroos a șutat puternic din prima, de la circa 20 de metri, dar portarul lui Schalke a fost atent și a scos în corner
  • 65 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real! Wellenreuther scoate cu umărul un șut al lui Arbeloa, care a fost lansat excelent în careu, dar nu a fost destul de inspirat la finalizare
  • 64 | Faze meciReal Madrid
    Max Meyer șutează de la distanță, dar alături de poarta lui Casillas
    Cristiano Ronaldo șutează din întoarcere, din afara careului, dar prea slab pentru a-i pune probleme portarului echipei oaspete, care prinde cu siguranță
  • 62 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Schalke! Modric a fost la un pas să devieze în propria poartă un șut venit din unghi
  • 58 | Schimbări
    A doua înlocuire la madrileni: iese Coentrao și intră Marcelo
    Modificare și la Real Madrid: iese Khedira și intră Modric
    Schimbare la Schalke: iese Hoger și intră Goretzka
  • 57 | Goluri
    GOOOOL Schalke! Sane punctează cu un șut superb, din afara careului, care l-a lăsat fără replică pe Casillas. La vârsta de 19 ani și 58 de zile, Sane este cel mai tânăr fotbalist care a marcat vreodată în UEFA Champions League împotriva lui Real Madrid
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Coentrao
  • 53 | Goluri
    GOOOOL Real! Karim Benzema punctează după o cascadă de driblinguri în careul german și Real Madrid conduce pentru prima dată în această seară
    Începutul reprizei secunde
  • 45+1 | Final repriza 2
    Pauză la Madrid, acolo unde Real și Schalke 04 se află la egalitate, scor 2-2
  • 45 | Goluri
    GOOOOL Real! Cristiano Ronaldo punctează din nou și restabilește egalitatea pe tabela de marcaj. A marcat tot cu capul, la capătul unei centrări a lui Coentrao, de pe stânga
  • 44 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Real! Wellenreuther a scos un șut cu efect trimis de Khedira, din dreapta careului german. Ar fi fost gol, dacă nu ar fi intervenit portarul
  • 40 | Goluri
    GOOOOL Schalke! Huntelaar îi readuce pe nemți în avantaj. Jocul a continuat, după bara de la faza precedentă, iar Meyer a trimis un nou șut puternic. Casillas a respins în față, iar Huntelaar a urmărit bine și a trimis în plasă
  • 40 | OcaziiReal Madrid
    Bară pentru Schalke! Huntelaar a trimis un șut-bombă din afara careului, dar mingea a izbit bara transversală și a revenit în teren
  • 39 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie pentru Schalke! Huntelaar a fost la un pas să marcheze la o fază bizară, la care mingea trimisă în el de Casillas a ricoșat spre poartă, dar nu a avut destulă tărie și ar fi trecut pe lângă, dacă nu era ajunsă de Varane înainte de a ieși din teren
  • 36 | Faze meciReal Madrid
    Primește și Cristiano Ronaldo în careu, dar lovește mingea greșit și nu reușește nici să trimită la poartă, nici o centrare pentru Bale, care era bine plasat la colțul lung
  • 35 | Faze meciReal Madrid
    Șut bun trimis de Bale din afara careului, din prima, dar pe direcția portarului Wellenreuther, care a prins din prima
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cristiano Ronaldo încasează primul cartonaș galben al partidei, după o intrare energică asupra unui adversar, cu talpa înainte. A atins întâi mingea, dar aceasta a sărit și el a nimerit cu crampoanele pe glezna adversarului
  • 29 | Schimbări
    Schimbare la Schalke: iese Choupo-Moting - accidentat - și intră Sane
  • 25 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Cristiano Ronaldo egalează pentru gazde cu o lovitură puternică de cap, fructificând o centrare venită dintr-un corner de pe dreapta
  • 23 | Faze meciReal Madrid
    Germanii cer penalty, la o fază în care Meyer a șutat din marginea careului și a fost blocat de Khedira, căruia mingea i-a ricoșat în mână
  • 20 | Goluri
    GOOOOL Schalke! Fuchs deschide scorul cu un șut puternic, la colțul scurt. Centrarea a venit de pe dreapta, din partea lui Barnetta, iar Huntelaar a sărit peste minge, înainte să ajungă la Fuchs, care a finalizat excelent
  • 17 | Faze meciReal Madrid
    Max Meyer șutează de la circa 20 de metri, după o acțiune luată pe cont propriu, dar mingea trimisă pe jos de german trece alături de poarta apărată de Casillas
  • 14 | Faze meciReal Madrid
    Acțiune a lui Bale pe dreapta, dar centrarea din apropierea liniei de fund este respinsă de germani, apoi Schalke iese frumos din apărare, cu pase pe jos
  • 12 | Faze meciReal Madrid
    Nemții au și un prim șut pe poartă, dar Choupo-Moting a fost semnalizat în offside
  • 10 | OcaziiReal Madrid
    Oaspeții au un prim șut trimis la poartă, dar reluarea din prima a lui Choupo-Moting, cu latul, din marginea careului, a trecut peste țintă. Centrarea i-a aparținut lui Meyer, care a avut o cursă bună pe stânga
  • 8 | Faze meci
    Schalke începe destul de curajos pe Santiago Bernabeu, păstrând bine posesia în aceste prime minute, însă fără prea multe acțiuni în jumătatea adversă. Fuchs a avut o centrare de pe stânga, dar a trimis prin spatele porții
  • 5 | Faze meciReal Madrid
    Madrilenii au o primă acțiune dusă până în careul german, dar centrarea trimisă pe jos de Benzema, după un dribling frumos, este scoasă în corner de apărătorii lui Schalke
    Fluier de start al meciului dintre Real Madrid și Schalke 04, din returul optimilor de finală ale UEFA Champions League

VIDEO Real - Schalke 3-4. Madrilenii, calificați dramatic după un meci nebun

Real Madrid, deținătoarea trofeului UEFA Champions League, s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale competiției. După ce a câștigat cu 2-0 la Gelsenkirchen în meciul tur, campioana Europei a pierdut acasă cu 3-4 și a avut emoții serioase, calificându-se într-un cor de fluierături al propriilor fani.

VIDEO Schalke - Real 0-2. La adapostul celor două marcate în tur pe terenul nemților, madrilenii au început relaxat, iar trupa lui Di Matteo a încercat sa profite.

Primul gol al oaspeților a venit în minutul 20, la șutul fundașului Fuchs, după ce Huntelaar a sărit inteligent peste minge. După numai 5 minute, Cristiano Ronaldo a readus liniștea pe Santiago Bernabeu, în urma unei lovituri de colț. Până la pauză, Huntelaar a avut ghinion în două rânduri - prima dată la o minge respinsă în el de Casillas (39), apoi când șutul său la vinclu a nimerit bara (40), însă olandezul avea să puncteze peste câteva secunde, după ce același Casillas a respins în față un șut al lui Max Meyer (40). Tot Cristiano Ronaldo a înscris pentru 2-2 chiar înainte de pauză (45), realizând dubla cu cel de-al 78-lea său gol în cupele europene, record absolut.

În minutul 52, Karim Benzema și-a adus echipa în avantaj pentru prima dată în meciul de marți, dar replica lui Schalke a fost incredibilă. La debutul în UEFA Champions League, Leroy Sane l-a învins pe Casillas cu o execuție de efect (57) și a devenit cel mai tânăr fotbalist care punctează în fața madrilenilor în cea mai tare competiție inter-cluburi (19 ani și 58 de zile).

Huntelaar a realizat dubla în minutul 85 şi nemţii mai aveau nevoie de un gol pentru o calificare miraculoasă. Ofensiva la poarta Realului a continuat, dar Casillas a scos providențial șutul lui Sane (87) și l-a reținut pe cel al lui Howedes (90).

Schalke a reușit o victorie istorică, 4-3 pe terenul Realului, dar campioana Europei din sezonul trecut merge în sferturile de finală.

PROGRAMUL COMPLET al canalelor Digi Sport

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar