Schimbare Sevilla: Iese Gameiro, intră Cheryshev
    Schimbare Sevilla: Iese Iborra, intră Trochowski
    Pedro este avertizat pentru un henț
  • 56 | Goluri
    GOOOL BARCELONA !!! Iniesta îi pasează lui Messi, iar argentinianul punctează din nou, de data această printr-o execuție plasată, fără speranțe pentru Beto
  • 54 | OcaziiSevilla
    OCAZIE MARE SEVILLA ! Valdes respinge șutul lui Bacca, apoi mingea ajunge la Gameiro, care nu reușește nici el să înscrie
  • 50 | OcaziiSevilla
    OCAZIE MARE SEVILLA ! Montoya greșește nepermis, Vitolo preia și trage apoi la colțul lung, dar pe lângă poartă
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 44 | Goluri
    GOOOL BARCELONA !!! Messi marchează cu un șut imparabil la colțul lung, de la 18 metri
  • 39 | Schimbări
    Carrico vede cartonașul galben
  • 34 | Goluri
    GOOOL BARCELONA !!! Lovitură liberă Messi, balonul ajunge la Alexis Sanchez, care egalează însă din offside, printr-o lovitură de cap
  • 29 | OcaziiSevilla
    Încă o șansă mare pentru Sevilla ! Rakitic intră în careu după un contraatac, dar trage puțin pe lângă poarta Barcelonei
  • 20 | OcaziiSevilla
    OCAZIE MARE PENTRU SEVILLA ! Bacca trimite în bară printr-o lovitură de cap din careu, după un corner bătut de Rakitic
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Song este avertizat pentru o intrare dură la Rakitic
  • 15 | Goluri
    GOOOL SEVILLA !!! Moreno deschide scorul după o fază prelungită de atac, cu un șut deviat de Bartra, care l-a păcălit pe Valdes
  • 8 | Faze meci
    Barcelona începe mai bine și are posesia balonului, dar Sevilla se apără exact și încearcă să nu lase spații în defensivă
Gerardo MartinoBarcelona

VIDEO Sevilla - Barcelona 1-4. Catalanii au învins fără probleme și revin pe primul loc în La Liga

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Barcelona a trecut cu 4-1 de Sevilla și este din nou pe prima poziție în Primera Division!

Gazdele au condus cu 1-0, dar oamenii lui Gerardo Martino nu și-au pierdut cumpătul și au revenit spectaculos, după dubla lui Leo Messi și golurile marcate de Alexis Sanchez și Fabregas, ultimul stabilind de altfel și scorul final.

Sevilla a început mai bine şi a deschis scorul în minutul 15. Şutul lui Alberto Moreno a fost deviat în plasa catalanilor de Bartra. Barcelona a egalat 20 de minute mai târziu. Messi a centrat din lovitură liberă, iar Alexis a înscris dintr-o poziţie de offside nesemnalizată (34).

Echipa lui Gerardo Martino a trecut în avantaj chiar înaintea pauzei, la şutul superb al lui Messi de la marginea careului (44). Argentinianul a reuşit dubla după pauză, când l-a învins din nou pe Beto (56). Intrat pe teren în repriza a doua, Fabregas a marcat ultimul gol al meciului în minutul 88, cu o "scariţă" peste portarul Sevillei.

Aflată la cea de-a cincea victorie consecutivă în faţa andaluzilor, Barcelona le egalează la puncte pe Real Madrid şi pe Atletico, dar redevine lider la golaveraj. Cu o singură victorie în 2014, Sevilla rămâne pe locul 7, la 6 puncte de locurile de cupe europene.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după...

ionel danciulescu

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Liga Digi Sport

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat