Real Madrid training day - La Liga Santander
Nu mai e dorit la Real Madrid, iar în vară ar putea ajunge în Premier League
Manchester, UK, May 2022: The flag of Manchester City Football Club waving in the wind on a clear day. Manchester F.C. is a professional football club
Jucătorul de la Manchester City care nu are teamă de Real Madrid: ”Dacă îți e frică, mai bine te uiți la televizor”
Reacție dură, după Rapid - Sepsi 0-1: ”Jucătorii sunt de campionat?”. Cum e văzută situația lui Cristiano Bergodi

Real Madrid Real Madrid
    Final de meci pe Ramon Sancez Pizjuan. Sevilla se impune cu 3-2 și administrează madrilenilor prima înfrângere a sezonului
  • 90+3 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID! GOOOL JAMES! Decarul madrilenilor reduce din diferență în prelungirile partidei. James a marcat cu un șut la colțul lung, din afara careului de 16 metri
  • 77 | Ocazii
    Konoplyanka trage din unghi, la colțul lung, dar Casilla scoate, mingea ajunge la Banega, care la rândul său șutează, iar balonul trece puțin pe lângă bară
  • 75 | Goluri
    GOOOOOOL SEVILLA! GOOOL LLORENTE! Trimis pe teren de doar 5 minute, atacantul venit de la Juventus a marcat cu o lovitură de cap și avansul andaluzilor pe tabelă a crescut
  • 73 | Ocazii
    Casemiro îi ia fața lui Llorente la un corner și trimite foarte bine cu capul. Rico are un reflex excelent și reține balonul
  • 70 | Schimbări
    Immobile, maractorul primului gol al andaluzilor, îi lasă locul în teren lui Llorente
  • 69 | Faze meci
    Real Madrid a intensificat presiunea la poarta lui Rico. Bale a luat o acțiune pe cont propriul în flancul drept și a centrat în fața porții, dar Ronaldo a ratat întâlnirea cu balonul
  • 63 | Schimbări
    Modificare în echipa lui Benitez. James intră în locul lui Isco
  • 61 | Goluri
    GOOOOOL SEVILLA! GOOOL BANEGA! Andaluzii reușesc să întoarcă rezultatul. Konoplyanka s-a descurcat foarte bine în flancul stâng al atacului gazdelor și odată intrat în careu a centrat pentru Banega, care a semnat al doilea gol stagional
  • 56 | Ocazii
    Cristiano Ronaldo șutează din afara careului de 16 metri, Rico se întinde și respinge șutul portughezului
    A început repriza secundă a meciului de la Sevilla
    Final de repriză la Sevilla. Cele două echipe se află la egalitate, 1-1, goluri reușite de Sergio Ramos și Immobile
  • 44 | Faze meci
    Casemiro șutează de la 20 de metri, mingea trece pe lângă poarta lui Rico
  • 40 | Ocazii
    Immobile a fost aproape să realizeze dubla, dar a trimis defectuos dintr-o poziție excelentă și scorul pe Ramon Sanchez Pizjuan rămâne 1-1
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Immobile este avertizat de central pentru că și-a scos tricoul în timp ce se bucura pentru marcarea golului
  • 36 | Goluri
    GOOOOOOOL SEVILLA! GOOOOL IMMOBILE! Casilla iese greșit pe o centrare din corner și nu reușește să atingă mingea, balonul ajunge la Immobile, care marchează deși se afla într-un unghi aproape imposibil
  • 35 | Faze meci
    Krychowiak trimite puțin peste poartă, cu capul, în urma unei lovituri de colț
  • 32 | Schimbări
    Prima modificare a partidei vine în tabăra Realului. Accidentat la faza golului, Sergio Ramos a fost schimbat cu Varane
  • 28 | Ocazii
    Prima ocazie importantă și pentru gazde. Tremoulinas a centrat în fața porții pentru Immobile, dar atacantul italian a ratat întâlnirea cu mingea din cauza unei devieri a lui Pepe
  • 24 | Ocazii
    Bale ia o acțiune pe cont propriul și pătrunde în careu, șutează însă pe direcția portarului Rico, iar goalkeeperul andaluzilor a reușit să respingă
  • 22 | Goluri
    GOOOOOOL REAL MADRID! GOOOOL SERGIO RAMOS! Fundașul lansat în fotbalul mare de Sevilla a marcat cu o excecuție din foarfecă, după un corner. Fundașul s-a și accidentat, dar pare că va continua partida
  • 15 | Faze meci
    Bale e angajat în flancul stâng și încearcă să centreze în careul andaluzilor. Mingea este blocată cu mâna de Tremoulinas, însă centralul lasă joacul să continue
  • 11 | Ocazii
    BARĂ REAL MADRID! BARĂ NACHO! Real a beneficiat de o lovitură de colț, excetuată în centrul careului andaluz, mingea a fost respinsă și a ajuns la marginea carelui mare, de unde Nacho a șutat puternic. Mingea a lovit bara porții lui Rico și apoi s-a plimbat prin fața porții până să ajungă în aut de poartă
Rafa BenitezReal Madrid

VIDEO Sevilla - Real Madrid 3-2. Prima înfrângere a sezonului pentru "galactici"

Real Madrid a suferit prima înfrangere în acest sezon chiar inainte de El Clasico. ÎN DIRECT la Digi Sport 2, trupa lui Rafa Benitez a pierdut la Sevilla și este la trei puncte în spatele liderului FC Barcelona.

Pe Ramon Sanchez Pizjuan, Realul a început tare și a ratat o primă ocazie în minutul 11, când Nacho a șutat în bară. Zece minute mai târziu, Sergio Ramos a deschis scorul pentru "galactici" dintr-o foarfecă de senzație. Din păcate pentru fundașul Realului, acceași fază i-a adus și o accidentare la umăr, iar Benitez l-a schimbat după doar o jumătate de oră de joc.

Sevilla a revenit în joc grație lui Ciro Immobile, atacantul italian reușind să egalez în minutul 35, după o lovitură de colț. Andaluzii s-au desprins pe tabelă în repriza secundă, când Ever Banega a punctat pentru 2-1 după o acțiune superbă a lui Konoplyanka (min. 61).

Fernando Llorente a majorat avantajul Sevillei cu o lovitură de cap (min. 75). Realul nu a mai izbutit decât să reducă din diferență în prelungiri, când James Rodriguez l-a învins pe Sergio Rico, cu un șut din afara careului și a stabilit rezultatul final: Sevilla - Real Madrid 3-2.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...