Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA FOTBAL CLUB SA - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)
Gigi Becali a făcut o ofertă pentru starul din SuperLigă și a primit răspunsul imediat

29.11.2015, ora 20:30
Steaua Steaua
Astra Astra
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci la Piteşti! Astra se impune dramatic cu 1-0, printr-un gol marcat de Găman la ultima fază a partidei, în timp ce Steaua rămâne cu o singură victorie în ultimele şase etape.
  • 90+5 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Astra! Valerică Găman a marcat cu o lovitură de cap superbă, după un corner executat de Boldrin.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Niţă.

Cartonaş galben pentru Florea.

• 88 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Stanciu a tras foarte bine din marginea careului, după ce iniţial luftase, dar Silviu Lung jr. a intervenit cu un reflex superb.
  • 87 | Schimbări
    O nouă modificare la Astra. Dandea a intrat în locul lui Budescu.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Astra. A intrat Daniel Niculae şi a ieşit Alibec.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Toşca, după un duel cu Budescu.
  • 76 | OcaziiSteaua
    Ocazie Astra! Niţă, din nou decisiv. Portarul campioanei a plonjat la picioarele lui Budescu, rămas în poziţie foarte bună, şi a blocat într-o situaţie extrem de dificilă. Totuşi, faza a fost una suspectă, oaspeţii putând primi penalty în urma intervenţiei lui Niţă.
  • 75 | OcaziiSteaua
    Ocazie Astra! Niţă a intervenit senzaţional la lovitura de cap a lui Boldrin, după o centrare ideală a lui Budescu.
  • 74 | Schimbări
    O nouă modificare la Steaua. Tahar i-a luat locul lui Hamroun.
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Florea a intrat în locul lui De Amorim.
  • 65 | Faze meciSteaua
    Stanciu a executat o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, dar execuţia stelistului a trecut mult peste poarta lui Silviu Lung jr.
  • 55 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Fază aproape identică, la cealaltă poartă. Breeveld a fost cel care a trimis periculos, dar mingea a căzut pe plasă.
  • 54 | OcaziiSteaua
    Ocazie Astra! Încercarea de centrare a lui De Amorim s-a transformat într-un şut periculos pentru Niţă, care a fost, însă, atent şi a reuşit să respingă în corner.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Varela, după un fault asupra lui Lung jr.
    Pauză la Piteşti! Steaua şi Astra sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză plină de evenimente.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Budescu, după un fault asupra lui Varela.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Breeveld, după un fault asupra lui teixeira.
  • 31 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Tade a intrat în locul accidentatului Chipciu.
  • 29 | Faze meciSteaua
    Chipciu, care s-a accidentat în urmă cu câteva minute, a părăsit terenul.
  • 28 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Adi Popa a ratat cea mai mare şansă a partidei. Jucătorul stelist a scăpat uşor de Geraldo Alves, dar nu a reuşit să-l bată pe Silviu Lung jr, care a respins cu piciorul.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru De Amorim, după un duel cu Papp.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Papp, care l-a lovit pe De Amorim când jucătorul Astrei se afla la pământ. Fundaşul roş-albaştrilor putea chiar să fie eliminat.
  • 18 | Faze meciSteaua
    Fază controversată în careul Stelei. Oaspeţii au solicitat penalty, după un duel între Varela şi Boldrin, în care fundaşul stelist şi-a lovit adversarul de două ori.
  • 17 | Faze meciSteaua
    Un nou moment bun al Astrei. De Amorim a pătruns frumos pe partea stângă, a centrat în careu, dar mingea a ajuns la Boldrin, care a tras din prima de la distanţă. Niţă a prins, însă, fără mari probleme.
  • 10 | Faze meciSteaua
    Alibec a păcălit pasul la offside al apărării steliste şi a scăpat singur cu Niţă, dar a întârziat prea mult momentul şutului şi a fost, în cele din urmă, blocat.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut Astrei.
Marius ŞumudicăAstra

VIDEO Steaua - Astra Giurgiu 0-1. Găman a adus victoria liderului, la ultima fază

Steaua se scufundă din ce în ce mai mult. Roş-albaştrii au pierdut în prelungiri derby-ul cu Astra Giurgiu, scor 0-1, şi simt tot mai puternic presiunea în lupta pentru play-off. Golul lui Valerică Găman a mărit la 10 puncte distanţa dintre echipa lui Marius Şumudică şi actuala campioană în clasamentul Ligii 1.

În primul meci acasă disputat la Piteşti, Steaua a pierdut în ultima secundă cu liderul Astra. În faţa a peste 10.000 de spectatori, oaspeţii au cerut penalty la intervenţia lui Varela la Boldrin. Câteva minute mai târziu, Şumudică a solicitat eliminarea lui Papp, după ce fundaşul l-a lovit pe De Amorim, însă centralul Radu Petrescu a dat doar galben.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a fost ratată de Adi Popa, care a profitat de greşeala fostului stelist Geraldo Alves, înainte ca Lung să-şi salveze colegii cu o intervenţie cu piciorul.

Nici ghinionul nu i-a ocolit pe stelişti. Chipciu s-a accidentat singur şi a fost înlocuit cu Tade după jumătate de oră de joc.

În repriza a doua, Niţă a scos spectaculos lovitura de cap a lui Boldrin, iar apoi Astra a cerut din nou lovitură de pedeapsă, la contactul dintre portarul Stelei şi Budescu.

Lung Jr. a intervenit providenţial la ultima ocazie a Stelei, şutul lui Nicuşor Stanciu, pentru ca, în prelungiri, Valerică Găman să dea lovitura din cornerul bătut de Budescu şi echipa lui Şumudică s-a impus cu 1-0.

Steaua rămâne cu o singură victorie în retur, în timp ce liderul Astra s-a distanţat la 10 puncte de roş-albaştri.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic