Total neașteptat! Ce se întâmplă cu jucătorul FCSB-ului care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"

Cartonaşe Roşii
  • 90+6 | Final repriza 2
    FINAL. STEAUA - CSU Craiova 2-0
  • 90+4 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Adi Popa a șutat pe colțul scurt, dar Starton a respins excelent în corner.
  • 90+1 | Cartonaşe Roşii
    CRAIOVA A RĂMAS ÎN 10! BĂLUȚĂ A FOST ELIMINAT! Abia intrat pe teren, jucătorul a primit direct cartonaș roșu pentru o intrare dură asupra lui Adi Popa.
  • 83 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA: 2-0, TADE. Adi Popa a plecat într-o cursă solitară pe dreapta, a trecut lejer de Kay și de Iliev, după care a centrat în fața porții și francezul a introdus balonul în plasă.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA: 1-0, PAPP. Fundașul central al roș-albaștrilor a expediat o ghiulea de la peste 35 de metri, pe colțul scurt al porții apărate de Bălgrădean
  • 80 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA STEAUA. A ieșit Breeveld, a intrat TAHAR
  • 80 | OcaziiSteaua
    Râpă a centrat, Muniru a sărit la cap, dar nu a lovit cum trebuie mingea, din meleu aceasta a ajuns la Hamroun, care a șutat din întoarcere, pe lângă poarta lui Bălgrădean.
  • 75 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Hamroun a primit o pasă de la Toșca, a intrat în careu, a centrat, oltenii au răspuns, după care Stanciu a șutat în două rânduri și mingea a ieșit în corner.
  • 70 | Faze meciSteaua
    Contraatac al oltenilor, Ivan i-a pasat în dreapta lui Nuno Rocha, Ivan a reprimit, dar a fost deposedat la marginea careului de 16 metri de Stanciu și Steaua a scăpat dintr-un moment ce se putea transforma într-un gol. Totul a plecat de la o lovitură liberă executată de Stanciu, Bălgrădean a respins în față, Adi Popa a șutat in blocaj, după care a urmat un doi cotra unu pe toată lățimea terenului.
  • 66 | OcaziiSteaua
    Adi Popa a încercat o reluare din prima, după un corner bătut de Stanciu, a dat pe lângă minge, după care tot el a revenit și a șutat cu stângul, pe lângă bara din dreapta porții oltenilor.
  • 63 | Faze meciSteaua
    Contraatac rapid al Stelei, inițiat de Varela, Stanciu a primit, a înaintat de unul singur, după care a șutat cu dreptul, dar nu a imprimat efectul scontat, astfel că mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 58 | Faze meciSteaua
    Stanciu a șutat de la mare distanță, dar și pe lângă poarta lui Bălgrădean.
  • 52 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Tudorie, a intrat MUNIRU
  • 50 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Hamroun i-a pasat bine lui Tade, francezul a preluat în careul oltenilor, după care a centrat în fața porții și, din șase metri, Adi Popa l-a luat la țintă pe Bălgrădean.
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    BREEVELD pentru un fault comis asupra lui Mateiu.
    A început repriza a doua a partidei din Trivale.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ.
  • 44 | Faze meciSteaua
    Zlatinski a șutat din lovitură liberă, de la peste 30 de metri, dar mingea a trecut peste poarta lui Niță.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    RÂPĂ pentru un fault din spate asupra lui Ivan
  • 38 | OcaziiSteaua
    Râpă a centrat bine de pe dreapta iar Hamroun s-a înălțat și a reluat cu capul, puțin pe lângă bara din stânga porții lui Bălgrădean.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    PAPP pentru un fault aplicat lui Bălgrădean, după un corner executat de Stanciu de pe stânga. Din reluare s-a văzut că fundașul Stelei l-a lovit cu mâna în față pe goalkeeperul oltenilor.
  • 34 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Adi Popa a reluat din prima, după o pasă de la Tade, cu pieptul, dar Bălgrădean a reținut.
  • 31 | OcaziiSteaua
    Stanciu a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, a centrat în careu și Papp a reluat pe colțul scurt, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții lui Bălgrădean.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    BANCU pentru un fault asupra lui Hamroun
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    STANCIU pentru că l-a ținut cu ambele mâini, din spate pe Nuno Rocha.
  • 24 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Popov, accidentat, a intrat DUMITRAȘ
  • 19 | Faze meciSteaua
    POPOV a căzut urât pe umărul stâng, în urma unei lovituri de colț a oltenilor. Papp a încercat să respingă balonul cu piciorul și l-a dezechilibrat pe Popov. Bulgarul nu mai poate continua și a fost luat cu Ambulanța direct de pe gazon.
  • 13 | Faze meciSteaua
    Stanciu i-a pasat bine în față lui Tade, dar Bălgrădean a anticipat excelent, a ieșit la marginea careului de 16 metri și a reținut.
  • 9 | Faze meciSteaua
    Ivan a intrat în careul Stelei, dar a fost blocat de Varela și Steaua a scăpat de un real pericol de a primi gol.
  • 8 | Faze meciSteaua
    Varela a reluat cu capul, de la aproximativ 11 metri, dar pe lângă poarta lui Bălgrădean.
  • 7 | Faze meciSteaua
    Stanciu a executat o lovitură liberă, Breeveld a întors balonul, dar nu a fost nimeni acolo care să finalizeze și mingea a fost trimisă în corner.
  • 3 | OcaziiSteaua
    Acțiune bună de atac a Stelei. Stanciu i-a pasat lui Tudorie, acesta a trimis la Hamroun iar ultimul a căutat colțul lung, dar a trimis pe lângă bara din stânga porții lui Bălgrădean.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Steaua. Înaintea partidei s-a ținut un moment de reculegere în memoria victimelor din clubul ”Colectiv”.
Emil SăndoiCS U Craiova

VIDEO Steaua - CS U Craiova 2-0. Roș-albaștrii și-au asigurat victoria pe final, în doar două minute

Steaua a pus capăt seriei negre din Liga 1. La primul meci de la revenirea lui Laurențiu Reghecampf, roș-albaștrii au învins CS U Craiova, în etapa a 21-a.

Oltenii nu au avut cel mai bun start. Dintr-un exces de zel al centralului Marius Avram, Andrei Ivan nu a fost lăsat să evolueze cu cască de protecţie de culoare albastră.

Dacă atacantul a scăpat de o accidentare, fundașul Popov nu a avut același noroc - după 20 de minute, a fost transportat cu ambulanța la spital. Un alt fundaș, Papp, a avut prima ocazie importantă a disputei de la Pitești.

Cea mai mare şansă de gol a primei reprize i-a aparținut lui Hamroun, tot cu o lovitură de cap. După pauză, campionii au semnat o ratare uriașă. Tade a centrat pentru Adi Popa, dar mijlocașul Stelei a fost blocat in extremis de portarul lui CSU. Jucătorii Craiovei puteau da lovitura pe contraatac, în minutul 70, dar Ivan și Nuno Rocha nu au profitat de oportunitate.

Până la urmă, Steaua a făcut diferența pe final în doar două minute. Mai întâi, a fost execuția magistrală a lui Papp, care a trimis sub transversală, pe colțul scurt, de la peste 35 de metri, pentru ca mai apoi Tade să încheie socotelile partidei, după un assist al lui Adi Popa, care a trecut lejer de Iliev și de Kay.

Nervii oltenilor au cedat pe final, fapt demonstrat de gestul lui Băluţă, care a fost eliminat, la doar două minute după ce a intrat, ca urmare a unui fault comis asupra lui Adi Popa.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...