Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după ”nebunia” din Botoșani - Dinamo 2-1: ”E interzis ce a făcut!”

Steaua Steaua
Sturm Graz Sturm Graz
Ratare Penalty-uri
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci! Steaua s-a impus cu 1-0 în faţa lui Sturm Graz, prin golul marcat de Ciprian Marica.
  • 77 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Momcilovic a fost foarte aproape de primul său gol la Steaua, după o schemă bine executată la un corner.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Tudorie a intrat în locul lui Pintilii.
    O nouă modiciare la Steaua. Ştefănescu a intrat în locul lui Marica.
  • 73 | OcaziiSteaua
    Ocazie Sturm! O minge pierdută uşor de Muniru s-a transformat într-o şansă de gol pentru Lovric, al cărui şut de la distanţă a trecut puţin pe lângă poarta lui Cojocaru.
  • 72 | OcaziiSteaua
    Ocazie Sturm! Bawab a salvat de pe linia porţii, după un corner al celor de la Sturm.
  • 64 | OcaziiSteaua
    Ocazie Sturm! Edomwonyi a tras din interiorul careului, dintr-o poziţie bună, dar mingea trimisă de jucătorul austriecilor s-a dus pe mijlocul porţii, iar Cojocaru a prins fără emoţii.
  • 61 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Steaua! Marica înscrie primul său gol pentru Steaua, după o pasă excelentă a noului intrat Chitoşcă şi o mare greşeală de portar.
  • 60 | Schimbări
    O nouă modificare la Steaua. Chitoşcă a intrat în locul lui Enceanu.
    Schimbare la Steaua. Momcilovic l-a înlocuit pe Toşca.
    Schimbare la Steaua. Cojocaru i-a luat locul lui Niţă.
    Schimbare la Steaua. Bawab a intrat în locul Varela.
    Pauză! Steaua şi Sturm Graz sunt la egalitate, scor 0-0. Campioana României a ratat un penalty.
  • 41 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Hamroun a trimis cu capul peste poartă, din poziţie excelentă, după o centrare ideală a lui Râpă.
  • 27 | Faze meciSteaua
    Papp a încercat un şut de la distanţă, dar execuţia sa a fost slabă şi nu foarte bine plasată, iar portarul austriecilor a prins fără probleme.
  • 17 | OcaziiSteaua
    Ocazie Sturm! Austriecii au avut şansa de a marca, dar Varela a intervenit excelent şi a respins în corner.
  • 16 | Ratare Penalty-uri
    Hamroun a ratat lovitura de la 11 metri. Algerianul a tras peste poartă.
  • 15 | Penalty-uriSteaua
    Penalty Steaua! Marica a scos lovitura de la 11 metri, după o pasă excelentă primită de la Hamroun. Noul atacant al roş-albaştrilor a forţat faultul, lăsându-şi picioarele în spate, dar contactul a fost evident.
    A început meciul, cu o întârziere de 20 de minute.
  • 0 | Faze meci
    Meciul nu poate începe deocamdată, pentru că arbitrii nu au venit încă pe teren.
  • 0 | Faze meciSteaua

Ultimul sosit la Steaua, germanul Timo Gebhart, se află în tribună, de unde îşi va urmări noii colegi.

VIDEO Steaua - Sturm Graz 1-0. Marica a adus a doua victorie în Turcia

Ciprian Marica a înscris primul gol de la transferul la Steaua, iar campioana s-a impus cu 1-0 în faţa lui Sturm Graz, locul din Austria, în al treilea amical din această iarnă. Fostul dinamovist a scos şi un penalty, ratat, însă, de Hamroun.

Meciul, la care au asistat ultima achiziţie a campioanei, Timo Gebhart, dar şi Dumitru Dragomir, Ionel Ganea şi Cristi Dulca, a început cu 20 de minute întârziere, din cauza arbitrilor, care nu au ajuns la timp.

După ce a reuşit o pasă de gol în primul amical al iernii, 2-2 cu Young Boys, Marica s-a remarcat din nou. În minutul 15, a obţinut un penalty, pe care Hamroun l-a ratat, trimiţând peste poartă.

Algerianul care a împlinit 27 de ani în urmă cu două zile a mai irosit o ocazie până la pauză, din centrarea lui Râpă.

În minutul, 61 Marica şi-a trecut în cont prima reusita la Steaua, cu largul concurs al portarului Esser, după o pasă excelentă a lui Chitoşcă, jucător care a ajuns deja la un acord de împrumut cu FC Voluntari.

Bawab a salvat de pe linia porţii, după un corner al celor de la Sturm, apoi un alt un alt jucător transferat în această iarnă de Steaua, Momcilovic, a fost aproape de gol.

"Sunt mulţumit de randamentul jucătorilor. Nu mă interesează rezultatele în momentul de faţă. Am avut anumite probleme, Stanciu are o problemă musculară şi nu vrem să riscăm nimic. Adi Popa a fost răcit.

La ultimele două amicale, vrem să folosim o echipă cât mai apropiată de cea pe care o vom avea în primele meciuri oficiale", a declarat tehnicianul roş-albaştrilor, Laurenţiu Reghecampf, la finalul întâlnirii.

Următorul amical al Stelei este cel împotriva lui Ludogorets, care va avea loc pe 31 ianuarie, de la ora 19:00, şi va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”