FC Universitatea U Cluj v Chindia Targoviste - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 13 May 2023
Dan Nistor, ”distrus” după ce U Cluj a ratat finala Cupei României: ”E foarte mare suferinţa. E dureros”
Dinamo ar putea rămâne fără Dennis Politic. Două cluburi din SuperLigă pregătesc ofertele
becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”

• 90+1 | OcaziiU Cluj
    OCAZIE U Cluj. Calcan a primit mingea în careu, a preluat și a avut timp să își pregătească șutul, dar a trimis pe lângă colțul scurt
  • 86 | OcaziiU Cluj
    OCAZIE U Cluj. Ceppelini șutează direct pe poartă dintr-o lovitură liberă din preajma careului, dar portarul Matache a fost într-o poziție bună și a respins în lateral
  • 84 | Schimbări
    Modificare și la clujeni: iese Raul Costin și intră Calcan
    SCHIMBARE LA CONCORDIA. Iese Vagner și intră Dyulgerov
  • 77 | OcaziiU Cluj
    OCAZIE U Cluj. Același Gravenberch reușește să reia cu capul dintr-o poziție incomodă, dar trimite pe lângă poartă
  • 53 | Faze meciU Cluj
    Raul Costin a încercat o finalizare cu un șut de la marginea careului mare, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    NEAG pentru un fault asupra lui Lung
  • 48 | OcaziiU Cluj
    OCAZIE CONCORDIA. Dina a preluat perfect un balon în careul de 16 metri, dar apoi a ales să tragă la colțul scurt și mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 43 | Faze meciU Cluj
    Purece și-a mai încercat o dată norocul, tot cu un șut din afara careului, extrem de tare, dar și mult peste poartă.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    MARTINS pentru un fault asupra lui Ciupe
  • 36 | OcaziiU Cluj
    Purece a șutat de la marginea careului de 16 metri, dar Veselovsky a prins.
  • 29 | Ocazii
    OCAZIE U CLUJ. Lemnaru n-a profitat de o ieșire hazardată a lui Matache și lobul său nu și-a atins ținta
  • 7 | OcaziiU Cluj
    OCAZIE URIAȘĂ U CLUJ. Ceppelini l-a lansat foarte bine pe Mengolo, care, din careul de 16 metri, a încercat o finalizare pe lângă Matache, la colțul lung, dar mingea a trecut pe lângă bară. În această fază, Matache a ieșit să-l blocheze pe vârful ardelenilor, iar gazdele au cerut penalty.
  • 5 | OcaziiU Cluj
    OCAZIE MARE U CLUJ. Mengolo a profitat de o nesincronizare între Lovin și Lung, a rămas singur cu Matache, dar mingea trimisă de el a trecut peste transversală.
  • 3 | OcaziiU Cluj

OCAZIE U CLUJ. Viveiros a șutat la poartă, dar Matache a reținut.

Marius ŞumudicăConcordia

VIDEO U Cluj - Concordia 0-0. Ardelenii au ratat mult și rămân fără victorie în 2015

Universitatea Cluj și Concordia Chiajna au remizat, duminică, în etapa a 20-a din Liga 1, scor 0-0 la capătul unui meci spectaculos care a fost transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Ardelenii au presat încă de la început și l-au pus la încercare pe portarul Matache din primele minute. A prins un prim șut al lui Viveiros (3), apoi Mengolo a șutat peste poartă dintr-o situație clară (5). Peste alte două minute, tot el a trimis alături la o fază în care putea obține un penalty, după o intrare în urma căreia Matache putea fi și eliminat. Lemnaru a încercat o finalizare de excepție, dar lobul său din minutul 29 nu a prins spațiul porții.

Fără ocazii în prima parte, Concordia Chiajna a ieșit mai montată de la cabine. Veselovsky a prins în doi timpi șutul lui Florea (48), iar peste un minut Dina a trimis pe lângă poartă după o preluare excelentă la 16 metri. Clujenii au revenit în atac, iar Raul Costin a șutat pe lângă, apoi Matache a prins o minge care i-a aparținut lui Gravenberch - intrat la pauză. Tot mijlocașul a

Cu 5 minute înainte de final, Cepellini, din lovitură liberă, a irosit ultima şansă şi U Cluj - Chiajna s-a terminat 0-0.

Şepcile Roşii au ratat şansa de a ieşi din zona retrogradării în faţa unei contracandidate. Adrian Falub nu a câștigat încă vreun meci de la instalarea pe banca gazdelor, în timp ce Şumudică e neînvins în retur.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid