Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

Viitorul Viitorul
ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
    Finalul meciului. Viitorul - ACS Poli 1-2
  • 90+2 | OcaziiViitorul
    Viitorul forțează golul cu toate liniile, însă Nuno Claro reține șutul periculos trimis de Larie, din careu
  • 82 | OcaziiViitorul
    Două ocazii mari pentru Viitorul! Nuno Claro respinge șutul periculos al lui Tănase, iar apoi Benzar, la următoarea fază, nu prinde cadrul porții cu o execuție acrobatică
  • 81 | Faze meci
    Viitorul presează pe finalul meciului și caută golul egalizator
  • 80 | Schimbări
    Schimbare Viitorul: Iese Axente, intră Țâru
  • 77 | OcaziiViitorul
    Ocazie mare pentru Viitorul! Tănase are o acțiune frumoasă, trage periculos din careu, dar Morariju reușește să evite golul printr-o minge respinsă cu capul
  • 72 | Schimbări
    Schimbare Poli: Iese Daminuță, intră Vînă
  • 69 | OcaziiViitorul
    Larie este aproape de un gol antologic cu o execuție de la distanță, dar lobul său nu prinde cadrul porții adverse
  • 65 | Goluri
    GOOOL ACS POLI !!! Oaspeții scapă pe contraatac, Florin Nanu ajunge în situație de singur cu portarul și reușește să înscrie golul de 1-2
  • 64 | OcaziiViitorul
    Băluță cere penalty după un contact cu Morariju, însă nu se acordă lovitură de pedeapsă, iar Gică Hagi, dar și jucătorii Viitorului protestează vehement
  • 62 | OcaziiViitorul
    Centrare din banda dreaptă, Gavra îl depășește în săritură pe Belu, dar lovitura sa de cap nu prinde cadrul porții
  • 43 | Goluri
    GOOOL VIITORUL !!! Băluță primește o pasă în careu și trage excelent, la colțul lung, fără nicio șansă pentru Nuno Claro
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Gorobsov vede și el cartonașul galben
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Benzar este avertizat pentru un fault la Nanu și vede primul cartonaș galben al meciului
  • 30 | Faze meci
    Poli controlează tactic partida, iar în tribune Gică Hagi este extrem de dezamăgit de jocul modest al Viitorului
  • 19 | Goluri
    GOOOL ACS POLI !!! Nanu centrează din banda stângă, iar Szekely scapă din marcaj și înscrie printr-o superbă lovitură de cap
  • 17 | OcaziiViitorul
    Axente primește o minge pe culoar și trage pe culoar la colțul scurt, însă Nuno Claro reușește să respingă în corner
  • 12 | OcaziiViitorul
    Benzar șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 18 metri
  • 11 | Faze meci
    Viitorul începe mai bine și încearcă să forțeze deschiderea scorului în duelul cu ACS Poli, de la Chiajna
  • 4 | OcaziiViitorul
    Lazăr trimite în careu pentru Axente, care trage puțin pe lângă poartă, de lângă fundașul Morariju
Dan AlexaACS Poli Timișoara

VIDEO Viitorul - ACS Poli 1-2. Dan Alexa a reușit prima victorie pe banca bănățenilor

Dan Alexa a reușit prima victorie pe banca lui ACS Poli Timișoara, 2-1 cu Viitorul Constanța, într-un meci transmis in direct de Digi Sport.

Szekely a deschis scorul pentru banățeni în minutul 19, după o centrare a lui Nanu, iar atacantul oaspeților a ajuns la golul cu numărul 10 în această ediție din Liga 1.

Viitorul a egalat cu două minute înainte de pauză, când Băluță l-a învins cu un șut superb pe Nuno Claro. Omul care a ajutat și la primul gol al lui Poli, Florin Nanu, a închis tabela în minutul 65, iar apoi Larie a fost la un pas să egaleze după o execuție superbă de la mare distanță. Nanu a bifat al treilea gol în acest sezon, iar timișorenii prima victorie după trei etape.

Jocul nu a fost însă unul convingător pentru ACS Poli, care a avut și șansă în obținerea celor trei puncte. Viitorul a dominat clar pe finalul meciului, când a ratat trei ocazii mari în ultimele 10 minute.

ACS Poli este acum pe locul 12, cu 29 de puncte, în timp ce Viitorul lui Gică Hagi a pierdut al 12-lea meci și este doar pe poziția a 17-a, astfel că lupta pentru evitarea retrogardării se anunță tot mai grea pentru constănțeni.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar