WhatsApp Image 2024-03-15 at 20.40.20
Ce a făcut Gică Hagi în timpul meciului Manchester City - Real Madrid: ”Nu am mai rezistat!”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Gheorghe Hagi, surprins înaintea meciului Farul - CFR Cluj. ”Nu știam asta”

• 90+1 | OcaziiFC VIITORUL
    Ocazie pentru Viitorul! Gavra preia frumos în marginea careului și scoate înapoi, pentru șutul lui Daminuță, dar acesta trimite cu puțin pe lângă vinclul porții ieșene
  • 89 | Schimbări
    Schimbare la Iași: iese Golubovic și intră Bosoi
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Buzbuchi
  • 85 | Goluri
    GOOOOL CSMS Iași! Ciucur reușește dubla și face 3-0 pentru ieșeni, după o nouă fază luată pe cont propriu
  • 83 | OcaziiFC VIITORUL
    Ocazie pentru Iași! Golubovic a primit în marginea careului, s-a întors cu fața la poartă și a șutat cu stângul, pe jos, însă pe lângă poarta lui Buzbuchi
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Daminuță
  • 80 | Faze meciFC VIITORUL
    Mitrea șutează de două ori, după o lovitură liberă de la circa 25 de metri, dar mingea este blocată de fiecare dată
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mitrea
  • 73 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul: iese Sava și intră Gavra
  • 72 | Faze meciFC VIITORUL
    Henrique primește o nouă minge lungă în careu, preia și șutează surprinzător, dar în blocajul lui Mihalache. Brazilianul cere penalty, pentru un presupus henț, dar apărătorul oaspeților nu a fost lovit de minge în mână
  • 70 | Faze meciFC VIITORUL
    Caparco prinde un șut frumos, trimis de Henrique din întoarcere
    Contraatac rapid al oaspeților. Ciucur e găsit foarte bine în careu, dar șutul său puternic, din unghi, trece cu mult alături
  • 69 | Faze meciFC VIITORUL
    Șut de la mare distanță trimis de Sava, dar mingea trece cu puțin peste poarta ieșeană
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Voicu, după un fault comis asupra lui Sava
  • 61 | OcaziiFC VIITORUL
    Ocazie pentru Viitorul! Același Bonilla primește în preajma careului, intră în centru și șutează către colțul scurt, dar cu puțin alături de poarta lui Caparco
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mihalache, din cauza unui henț
  • 57 | Faze meciFC VIITORUL
    Bonilla primește o minge lungă și reușește să lovească mingea cu capul în careu, dar îi iese mai mult o recentrare, iar balonul iese în aut de poartă, întrucât în fața porții nu se afla niciun coleg
    Ciucur pătrunde din nou periculos în careu, dar centrarea sa este respinsă din fața porții de apărătorii adverși
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Romario Benzar
  • 55 | Faze meciFC VIITORUL
    Voicu urcă pe dreapta și calcă mingea pentru Enescu. Acesta a șutat puternic, dar pe lângă poartă, după ce a pătruns în careu
  • 54 | Faze meciFC VIITORUL
    Nicoliță centrează periculos de pe dreapta, dar Caparco prinde mingea din fața lui Henrique
  • 48 | Faze meciFC VIITORUL
    Mitrea șutează puternic la poartă după o minge mișcată de un coleg la o lovitură liberă din preajma careului, dar Caparco atinge balonul cu vârfurile degetelor și deviază în corner
    O nouă modificare la gazde: iese Cătălin Munteanu și intră Bănel Nicoliță. Au trecut 3 ani, 5 luni și 23 de zile de la ultimul meci al lui Nicoliță în Liga 1. Pe 28 august 2011 juca ultima dată în campionatul României, într-un meci Steaua - Târgu Mureș
    Schimbare la Viitorul: iese Florin Tănase și intră Henrique
    Începutul reprizei secunde
  • 45+7 | Final repriza 1
    Pauză la Chiajna, acolo unde gazdele de la FC Viitorul sunt conduse cu 0-2 de CSMS Iași
  • 45+6 | Faze meciFC VIITORUL
    Daminuță șutează de la mare distanță, dar nu prinde spațiul porții ieșene
  • 45+4 | OcaziiFC VIITORUL
    Ocazie pentru Viitorul! Mitriță șutează din afara careului, dar portarul Caparco prinde de lângă bară
  • 45+2 | Goluri
    GOOOOL CSMS Iași! Plămadă dublează avantajul oaspeților cu un șut din apropiere, după o centrare venită din corner, care a fost bâlbâită în careu de apărătorii Viitorului
  • 45 | Faze meci
    De la margine se arată 7 minute de prelungire pentru prima repriză
  • 42 | Faze meciFC VIITORUL
    Viitorul are două cornere consecutive. Caparco are probleme la centrarea din a doua lovitură de colț, dar se fluieră fault în atac
  • 36 | Faze meciFC VIITORUL
    Onduku șutează cu stângul, de la circa 20 de metri, dar portarul Buzbuchi prinde cu siguranță
  • 34 | Faze meciFC VIITORUL
    Viitorul încearcă să revină și împinge și mai mult jocul către careul ieșean, însă nu reușește să găsească și culoare către poartă
  • 29 | Faze meciFC VIITORUL
    Șut al lui Mitriță dintr-o lovitură liberă de lângă careul advers, dar mingea este deviată de zid în corner
  • 26 | Goluri
    GOOOOL CSMS Iași! Ciucur deschide scorul la Chiajna, pe terenul Viitorului, la capătul unei acțiuni personale de toată frumusețea. A driblat mai mulți apărători adverși, a pătruns în careu și a finalizat cu un șut pe jos, la colțul lung, iar portarul Buzbuchi nu a reușit să respingă
  • 24 | Faze meci
    Viitorul are inițiativa în acest început de meci, fiind mai prezentă în jumătatea adversă de teren, în timp ce oaspeții se mulțumesc cu un joc de așteptare și ieșiri rapide pe contraatac
  • 22 | Faze meciFC VIITORUL
    Mitriță e lansat în careu cu o pasă peste apărătorii ieșeni, dar Caparco iese foarte bine și ajunge la minge înaintea mijlocașului gazdelor
  • 19 | Faze meciFC VIITORUL
    Onduku a urcat cu mingea la picior și a șutat din afara careului, dar pe lângă poartă
  • 18 | OcaziiFC VIITORUL
    Mitrea șutează direct pe poartă dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, dar pe direcția portarului Caparco, care prinde fără probleme
  • 16 | OcaziiFC VIITORUL
    Ocazie pentru Viitorul! Același Bonilla primește în careu o pasă excelentă a lui Mitriță, dar portarul Caparco iese foarte bine dintre buturi și respinge de la picioarele atacantului, care se pregătea să șuteze
  • 12 | Faze meciFC VIITORUL
    Bonilla pleacă bine pe contraatac și rezistă foarte bine în duel cu doi apărători adverși, dar dă prea târziu drumul la minge și pasează slab către Mitriță, iar Plămadă a respins departe
  • 11 | Faze meciFC VIITORUL
    Ieșenii au un prim corner, dar lovitura de colț rămâne fără vreo urmare importantă
  • 8 | Schimbări
    Prima înlocuire a meciului este efectuată de CSMS Iași, care își schimbă portarul: iese Grahovac - accidentat - și intră Caparco
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tănase, pentru lovitura aplicată lui Grahovac
  • 6 | Faze meci
    Meciul este în continuare oprit. Portarul Grahovac încă nu poate continua, după lovitura primită de la Tănase. Caparco se dezechipează și se pare că îl va înlocui pe titularul dintre buturi
  • 3 | OcaziiFC VIITORUL
    Ocazie imensă pentru Viitorul! Florin Tănase a primit singur, la 7 metri, o centrare de pe dreapta, dar șutul său din prima, a fost blocat și apoi reținut de portarul Grahovac, care -a ieșit foarte bine în întâmpinare. Goalkeeper-ul oaspeților a fost și lovit de decarul celor de la Viitorul
  • 3 | Faze meciFC VIITORUL
    Gazdele ajung pentru prima dată în careul ieșenilor, dar Grahovac prinde un prim șut expediat pe poarta sa, după ce își complicase situația cu o degajare greșită
    Fluier de start al meciului dintre FC Viitorul și CSMS Iași, primul din returul Ligii 1
Nicolo NapoliCSMS IAŞI

VIDEO Viitorul - CSMS Iaşi 0-3. Ciucur și Plămadă i-au făcut viața grea lui Hagi

CSMS Iași a început anul 2015 cu o victorie la scor de neprezentare pe terenul Viitorului, în primul meci al returului Ligii 1, în etapa a 18-a.

Alexandru Ciucur (26, 85) și Florin Plămadă (45+2) au semnat golurile care o lasă pe Viitorul cu 21 de puncte în clasament și cu posibilitatea de a cădea până la 4 locuri în ierarhia Ligii 1.

Gazdele au avut inițiativa și au fost periculoase încă de la început. Florin Tănase a ratat o ocazie imensă în al treilea minut de joc, la o fază la care portarul Grahovac l-a blocat excelent, cu prețul unei accidentări. Goalkeeper-ul nu a mai putut continua, iar în locul său a fost trimis italianul Caparco. Rezerva a intrat bine, iar în minutul 16 a scos o minge importantă din piciorul lui Bonilla, pentru ca peste două minute să stea bine la o lovitură liberă executată de Mitrea.

CSMS Iași a deschis scorul contrar cursului jocului. În minutul 26, Alexandru Ciucur a luat pe cont propriu o fază la marginea careului, a driblat mai mulți apărători adverși și a finalizat faza cu un șut pe jos. Viitorul a reveni în jumătatea de teren a oaspeților și a împins jocul către careul advers, dar fără rezultat. În al doilea din cele 7 minute de prelungire dictate pentru prima repriză, Florin Plămadă a dublat avantajul oaspeților după un corner la care Viitorul s-a apărat aproximativ (45+2).

Hagi a mutat încă de la pauză și i-a trimis pe teren pe Nicoliță și pe Henrique, două dintre transferurile răsunătoare pe care le-a reușit în această iarnă. Viitorul a continuat să domine, au apărut și ocaziile, dar gazdele nu au reușit să marcheze, în ciuda ocaziilor semnate de Mitrea (48), Bonilla (61), Sava (69) și Henrique (70, 72). La poarta cealaltă, Enescu (48), Ciucur (70) și Golubovic (83) au șutat pe lângă, înainte ca același Ciucur să închidă tabela la un sec 0-3, cu un nou gol marcat după o acțiune personală (85).

Debut pentru Nicoliță și Henrique la Viitorul

Paul Pîrvulescu - ușor accidentat - nu a fost nici măcar pe bancă, iar în locul său ca fundaș stânga a fost trimis Andrei Sava. Bănel Nicoliță a intrat la pauză, în locul lui Florin Tănase, bifând primul său meci în Liga 1 după aproape 3 ani și jumătate. Brazilianul Henrique a fost și el trimis pe teren la pauză, dar intrările lor nu au putut îmbunătăți prea mult prestația gazdelor de vineri seară, care au rămas fără gol în primul meci oficial pe care l-au jucat în 2015.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid