Exclusiv Victor Angelescu, reacție vehementă după ce instanța a decis că Liviu Ungurean ”Bocciu” va rămâne în arest
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau

Dinamo Dinamo
  • 90+5 | Final repriza 2
    Fluier final. FC Viitorul - Dinamo 1-1.
  • 90+5 | Faze meciViitorul
    Cernat își așează mingea lui Aganovic la circa 15 metri, în zonă centrală, dar șutul din prima al acestuia a fost ușor deviat și s-a dus peste poartă.
  • 90+1 | OcaziiViitorul
    Ocazie mare pentru Dinamo! Patrick Petre a primit o nouă pasă în spatele apărării adverse și a scăpat către poarta Viitorului, dar a finalizat cu un șut slab, cu stângul, prins în doi timpi de portarul Buzbuchi.
  • 87 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul: iese Hodorogea - accidentat - și intră Raul Ciupe.
  • 79 | Faze meciViitorul
    Acesta este al doilea gol al lui Patrick Petre în Liga 1, la cel de-al nouălea meci jucat în primul eșalon. A mai marcat și în turul sezonului trecut, tot contra Viitorului, într-o înfrângere cu 2-3 suferită de roș-albi.
  • 78 | Goluri
    GOOOOL Dinamo! Patrick Petre egalează pentru oaspeți la 7 minute de când a intrat pe teren. Matei i-a pasat ideal printre doi apărători ai Viitorului, iar Petre junior a "ciupit" mingea pe lângă portarul Buzbuchi, din careu.
  • 77 | Schimbări
    Modificare la Viitorul: iese Florin Tănase și intră Nedelcu.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo: iese Bogdan Gavrilă și intră Patrick Petre.
  • 68 | Faze meciViitorul
    Viitorul cere din nou penalty, la o intrare a lui Feussi asupra lui Ganea, în mijlocul careului. Fundașul dreapta dinamovist a intrat cu talpa pe tibia lui Ganea și l-a faultat clar, deși a atins și mingea.
  • 66 | Faze meciViitorul
    Gnohere ratează execușia la prima atingere de balon. A fost găsit nemarcat în careu de o centrare de pe dreapta, dar a preluat direct în aut de poartă.
  • 63 | Schimbări
    Modificare și la Dinamo: iese Collins Fai și intră Gnohere.
    Schimbare la Viitorul: iese Ianis Hagi și intră Gavra.
  • 58 | Faze meci
    Cartonaș galben pentru Florin Tănase, după o cădere în careul dinamovist. Viitorul a cerut penalty pentru intervenția lui Marc asupra șeptarului gazdelor, dar arbitrul Robert Dumitru a considerat că atacantul a simulat.
  • 53 | Faze meciViitorul
    Andrei Marc reia cu capul o centrare venită dintr-un corner de pe dreapta, dar trimite peste poartă. Fundașul oaspeților a fost și lovit de portar cu pumnul.
  • 49 | OcaziiViitorul
    Ocazie pentru Dinamo! Oaspeții au adus rapid mingea în careul Viitorului, dar șutul lui Mevlja se duce în blocajul apărătorilor.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben primit de Romario Benzar, după un fault comis în tușă.
  • 47 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Răzvan Marin deschide scorul pentru gazde. A evitat excelent offside-ul la o pasă lungă, peste apărarea dinamovistă, a preluat în careu și a finalizat pe lângă portarul Cerniauskas.
    Schimbare la Dinamo: iese Ionuț Șerban și intră Valentin Lazăr.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Ovidiu, acolo unde FC Viitorul și Dinamo se află la egalitate, scor 0-0.
  • 44 | Faze meciViitorul
    Gavrilă reușește o serie de driblinguri prin care pătrunde pe centru către poarta Viitorului, dar șutul său de la circa 20 de metri este blocat de apărătorii gazdelor.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Vojnovic.
  • 35 | Faze meciViitorul
    Hodorogea reia cu capul o centrare venită dintr-o lovitură liberă, dar trimite peste poarta lui Cerniauskas.
  • 31 | Faze meciViitorul
    Jocul se mută imediat la cealaltă poartă, unde Matei primește o pasă lungă și pătrunde în careu pe dreapta, dar șutul său e prins de portarul Buzbuchi.
    Răzvan Marin șutează de la distanță, dar alături de poartă.
  • 30 | Faze meciViitorul
    Dinamo cere penalty, la o cădere a lui Gavrilă în careul Viitorului, dar arbitrul Robert Dumitru lasă jocul să continue.
  • 25 | Faze meciViitorul
    Acțiune bună a lui Benzar pe dreapta, finalizată cu o centrare din apropierea liniei de fund, dar Florin Cernat nu a reușit să trimită pe poartă cu devierea discretă de la colțul scurt.
  • 21 | Faze meciViitorul
    Primul șut pe poartă trimis de Dinamo este semnat de Steliano Filip, care a tras cu dreptul, din marginea careului, după ce a pătruns în centru de pe stânga.
  • 15 | Faze meciViitorul
    Viitorul conduce ostilitățile în acest prim sfert de oră. Dinamo a ieșit doar rar și cu mingi lungi din propria jumătate de teren, în timp ce gazdele și-au trecut în cont și câteva faze periculoase în preajma porții bucureștenilor.
  • 12 | OcaziiViitorul
    Ocazie pentru Viitorul! Florin Cernat șutează cu puțin pe lângă poartă, la capătul unei faze la care apărarea dinamovistă nu a reușit să respingă în mai multe rânduri o minge trimisă înalt.
  • 8 | Faze meciViitorul
    Ioan Filip preia la circa 3 de metri de poarta dinamovistă o minge respinsă de fundașii adverși, câștigă un duel fizic cu Matei și șutează de la distanță, dar balonul trece peste.
  • 5 | Faze meci
    Început echilibrat la Ovidiu. Viitorul are un prim corner, dar Cerniauskas este atent și respinge centrarea.
    Fluier de start al meciului dintre FC Viitorul și Dinamo.
Mircea RednicDinamo

VIDEO Viitorul - Dinamo 1-1. Al treilea egal consecutiv pentru echipa lui Gică Hagi

FC Viitorul și Dinamo au remizat, scor 1-1, în primul meci al zilei de sâmbătă în Liga 1.

Răzvan Marin a deschis scorul pentru gazde în minutul 47, în timp ce pentru bucureșteni a punctat Patrick Petre, în minutul 78.

Viitorul a condus ostilitățile în prima repriză, când ocaziile au fost rare. La prima fază cu adevărat periculoasă, Cernat a șutat cu puțin pe lângă poartă (12), apoi Steliano Filip a trimis primul șut pe poarta gazdelor în minutul 21, dar fără probleme pentru Buzbuchi. Dinamo a cerut și o lovitură de la 11 metri în prima parte, la o cădere a lui Gavrilă, în duel cu Cristian Ganea (30), dar arbitrul Robert Dumitru a lăsat jocul să continue.

Echipa lui Hagi a punctat la prima fază periculoasă din repriza secundă, când Mitrea a trimis o pasă de 50 de metri pentru Răzvan Marin, care a scăpat de marcaj, a preluat în careu și a finalizat cu un șut pe lângă portarul Cerniauskas (47). Două minute mai târziu, Dinamo a ratat șansa de a egala rapid. Apoi, a venit rândul gazdelor să ceară o lovitură de la 11 metri, la căderea lui Florin Tănase, după intrarea lui Andrei Marc (58), dar șeptarul Viitorului a primit cartonaș galben pentru o presupusă simulare. Peste 10 minute, Feussi a intrat cu talpa pe tibia lui Cristian Ganea, dar și de această arbitrul Robert Dumitru a lăsat jocul să continue (68).

Patrick Petre a readus egalitatea pe tabela de marcaj. Intrat în minutul 71, în locul lui Gavrilă, mijlocașul ofensiv în vârstă de 18 ani a punctat la doar 7 minute distanță, după o pasă a lui Cosmin Matei (78). Tot fiul lui Florin Petre putea aduce toate cele 3 puncte în dreptul lui Dinamo, dar în prelungiri a ratat șutul, după o nouă lansare în spatele apărătorilor adverși.

Viitorul și Dinamo rămân neînvinse în acest sezon. Dinamo a urcat provizoriu pe locul 2, cu 5 puncte (o victorie, două remize), cu două goluri marcate și unul singur primit. Viitorul, pe locul 6, are 3 puncte, obţinute din tot atâtea remize, golaverajul echipei fiind 5-5.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano