farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 2-0, ACUM, Digi Sport 1. Ionuț Cojocaru a dublat avantajul echipei lui Gică Hagi

• 90+3 | Start a doua repriza
    FINAL DE MECI! VIITORUL SE IMPUNE CU 2-0! PRIMA VICTORIE A SEZONULUI PENTRU ECHIPA LUI HAGI
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu trei minute
  • 89 | OcaziiViitorul
    Gavra are șansa golului trei, dar șutul său din 10 metri nimerește plasa laterală
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Emerson vede galbenul pentru un henț comis pentru a-l împiedica pe Celeban
  • 84 | OcaziiViitorul
    Sânmărtean a tras din afara careului, la colțul scurt, dar mingea lovește plasa laterală
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare în lotul gazdelor: Lazăr este înlocuit cu Nicolae Dică
  • 78 | Goluri
    GOOOOL VIIOTRUL! Toșca i-a pasat foarte bine în careu lui Axente, iar atacantul gazdelor reușește dubla, cu noroc, din 5 metri.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Wilk este avertizat pentru un henț în partea dreaptă a terenului
  • 70 | Schimbări
    Ionuț Moșteanu forțează atacul și îl introduce pe Balaur în locul lui Mike Temwanjera
  • 66 | Penalty-uriViitorul
    PENALTY VIITORUL! Prahic comite un henț stupid în suprafața de pedeapsă, iar Bocăneală dictează lovitură de la 11 metri.
  • 65 | Schimbări
    A doua modificare a partidei: Cârstocea îi lasă locul lui Benzar
  • 59 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului: Băluță îi ia locul lui Thiago
  • 52 | OcaziiViitorul
    Asediu la poarta Viitorului! Antal și Temwanjera se întrec în ratări din interiorul careului
  • 50 | OcaziiViitorul
    După cornerul care a urmat, Temwanjera a reluat cu capul din interiorul careului, la o palmă peste transversală
  • 49 | OcaziiViitorul
    Pătulea trage puternic de la 12 metri, la colțul scurt, însă Balauru menține tabela intactă printr-o paradă de efect
  • 46 | Faze meci
    A început repriza a doua
  • 45 | Faze meci
    PAUZĂ LA CHIAJNA. VIITORUL ȘI VASLUI SE AFLĂ LA EGALITATE - 0-0
  • 44 | OcaziiViitorul
    Lazăr a reluat cu capul din interiorul careului, iar Cerniauskas a respins cu dificultate
  • 41 | Faze meciViitorul
    FC Vaslui a câștigat posesia în ultimele minute, însă nu pune în pericol real poarta lui Balauru
  • 33 | OcaziiViitorul
    Axente și Lazăr ratează de puțin contactul cu mingea din 6 metri, în urma unei centrări foarte bune a lui Nikolov
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Larie vede primul cartonaș galben al meciului pentru proteste repetate
  • 28 | OcaziiViitorul
    Viveiros greșește o lovitură simplă de cap și îi face cadou balonul luii Gavra, care se pierde cu firea în fața lui Cerniauskas și ratează lobul
  • 24 | Faze meciViitorul
    Antal își încearcă șutul de la peste 20 de metri, dar mingea nu pune în pericol poarta lui Balauru
  • 21 | Faze meciViitorul
    Același Gavra șutează din afara careului, însă acum nu mai nimerește spațiul porții.
  • 11 | OcaziiViitorul
    Gavra șutează de la limita careului, sub bară, dar Cerniauskas respinge spectaculos în corner
  • 5 | OcaziiViitorul
    Vaslui ratează o ocazie imensă prin Temwanjera. În urma unei centrări a lui Wilk de pe partea stângă, atacantul african nu reușește să introducă mingea în plasă din doar 3 metri.
Ionuț MoșteanuFC Vaslui

VIDEO Viitorul - FC Vaslui 2-0. Gazdele au obținut prima victorie cu "dubla" lui Axente

Viitorul lui Hagi a reuşit să spargă gheața în noul sezon, chiar dacă FC Vaslui a început mai tare meciul de la Chiajna.

Puștii gazdelor au avut noroc în minutul 5, când reluarea lui Temwanjera din trei metri, nu a prins cadrul porții. Replica gazdelor a venit chiar în ultimul minut al primei reprize - Lazăr a trimis bine cu capul, însă Cerniauskas a respins din plonjon în corner.

După o primă repriză echilibrată, Viitorul a beneficiat de un penalty, după un henţ în careu al lui Prahic. Fundașul a fost eliminat direct la aceeaşi fază, iar Axente a transformat lovitura de pedeapsă (66). Tot jucătorul adus de la Dinamo a reuşit să mai puncteze încă o dată pe final din pasa lui Toşca (78) și să aducă prima victorie pentru Viitorul în Liga 1.

Viitorul - FC Vaslui s-a terminat 2-0 şi moldovenii bifează a cincea deplasare din noul sezon fără victorie, iar atacanții continuă și ei seceta: niciun gol nu au reușit oamenii din ofensiva galben-verzilor.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...