FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-FC U CRAIOVA, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (18.03.2024)
Florin Stîngă, mesaj pentru conducerea Petrolului după ce a rupt seria de înfrângeri
Paul Papp și-a fixat obiectivul, după ce Petrolul a obținut prima victorie după patru etape. ”Este obligatoriu!”
Romania v Colombia - International Friendly
Denis Drăguș are preț! Belgienii au anunțat câte milioane de euro vrea Standard Liege

• 89 | Faze meciFC Viitorul
    Faug Porret centrează bine din banda stângă, însă Rîmniceanu iese oportun din poartă și reușește să boxeze în afara terenului
  • 86 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE VIITORUL! Achim rămâne singur cu portarul după pasa lui Chițu, dar reia foarte slab și nu reușește să marcheze dintr-o poziție foarte bună
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare și pentru Petrolul: Iese Farina și intră Velasco Salazar
  • 80 | Faze meciFC Viitorul
    Farina șutează pe jos din afara careului, însă mult pe lângă poarta gazdelor
  • 77 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE MARE VIITORUL! Echipa lui Hagi este aproape de un alt super gol: Bogdan Mitrea șutează excelent dintr-o lovitură liberă, însă balonul întâlnește bara transversală
  • 63 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE VIITORUL! Acțiune frumoasă a Viitorului, Ianis Hagi rămâne într-o situație foarte bună, însă trimite mult pe lângă poartă și se pierde într-un moment important, deși avea doi colegi foarte bine plasați
  • 61 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE PETROLUL! Replica oaspeților nu se lasă mult așteptată: Toto Tamuz pătrunde pe zonă centrală și trage bine din afara careului, puțin pe lângă poarta Viitorului
  • 56 | Goluri
    GOOOOL SENZAȚIONAL VIITORUL !!! Răzvan Marin înscrie un gol fabulos dintr-o lovitură liberă de la 30 metri. Jucătorul în vârstă de 19 ani îl învinge pe Pecanha cu un super șut din lovitură liberă, la care brazilianul din poarta Petrolului nu are nicio reacție
  • 53 | Schimbări
    Schimbare Petrolul: Iese Varga, intră Nepomuceno
  • 53 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE VIITORUL! Nicoliță centrează din banda dreaptă, îl găsește liber pe Ianis Hagi, însă acesta nu prinde cu șutul său spațiul porții adverse
  • 51 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE VIITORUL! Lovitură liberă pentru gazde, balonul este mișcat pentru Mitrea, iar fundașul Viitorului trage puternic, destul de bine, dar în plasa laterală
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Ianis Hagi este avertizat după un fault comis asupra lui Varga
  • 47 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE VIITORUL! Gazdele încep în forță repriza secundă: Ianis Hagi trimite periculos în careu din banda dreaptă, dar trei jucători trec pe lângă minge și nu reușeșc să reia în poarta lui Pecanha
  • 45+3 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45+3 | Faze meciFC Viitorul
    Viitorul cere penalty după duelul în careu dintre Aganovic și Peteleu, însă centralul Istvan Kovacs lasă jocul să continue
  • 43 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE VIITORUL! Hodorogea îi scoate lui Nicoliță în afara careului, însă fostul stelist trage puțin pe lângă poartă de la 18 metri
  • 38 | Faze meci
    Jocul este unul echilibrat pe finalul acestei reprize, cu Petrolul care blochează până acum destul de bine jocul de construcție al Viitorului
  • 33 | OcaziiFC Viitorul
    OCAZIE PETROLUL! Corner pentru ploieșteni, balonul este prelungit pe spate, iar Ropotan reia cu capul peste poarta gazdelor
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Tamuz vede și el un avertisment pentru proteste
    Benzar este avertizat pentru un fault dur comis asupra lui Ropotan
  • 25 | OcaziiFC Viitorul
    Nicoliță reia înșelător din careu, Pecanha este surprins și reține cu mari emoții
  • 24 | Schimbări
    Schimbare Petrolul: Iese Moussa (accidentat), intră Tamuz
  • 14 | OcaziiFC Viitorul
    Prima ocazie a meciului: Răzvan Marin trage de la distanță, însă Pecanha se întinde și reușește să rețină
  • 11 | Schimbări
    Schimbare Viitorul: Iese Florin Tănase, care a suferit o accidentare în minutul 8, iar în locul său este introdus Răzvan Marin
  • 4 | Faze meciFC Viitorul
    O primă acțiune de atac a gazdelor: Pecanha iese însă foarte bine pe o centrare din banda dreaptă și respinge din fața lui Florin Tănase
Eusebiu TudorPetrolul

VIDEO Viitorul - Petrolul 1-0. Echipa lui Gică Hagi a urcat pe primul loc în Liga 1!

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Viitorul şi-a continuat seria excelentă de pe teren propriu şi la meciul cu Petrolul, pe care l-a câștigat cu 1-0.

Gazdele l-au pierdut după doar opt minute pe golgheterul Florin Tănase. Înlocuitorul său, Răzvan Marin, a trimis primul şut pe poartă al Viitorului, reţinut de Pecanha. Ropotan a reluat apoi cu capul peste, iar ultima ocazie a primei reprize i-a aparţinut lui Nicoliţă, care a şutat alături.

La reluare, Ianis Hagi a centrat pentru Vlad Achim, care a trimis pe lângă colţul lung. Viitorul a deschis scorul în minutul 55, după ce puștiul Răzvan Marin a executat magistral o lovitură liberă de la distanţă.

Petrolul a reacționat imediat, iar Tamuz a ratat egalarea în două rânduri. Mai întâi a şutat pe lângă poartă, apoi a fost blocat de Rîmniceanu.

Fundașul Bogdan Mitrea a lovit bara din lovitură liberă, iar Vlad Achim a ratat o ocazie rarisimă cu 5 minute înaintea finalului, astfel că Viitorul - Petrolul s-a terminat 1-0.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano