FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Hagi, în extaz: ”Trebuia să marcăm 10 goluri, scuzați-ne! CFR să meargă acasă și să se gândească”
Marius Lăcătuș
Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

ViitorulViitorul
0 - 1
SteauaSteaua
Scor la pauză: 0-1
Viitorul Viitorul
Steaua Steaua
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Finalul meciului! Steaua câștigă cu 1-0 și obține a doua victorie consecutivă cu Laurențiu Reghecampf. De cealaltă parte, Viitorul suferă a doua înfrângere pe teren propriu, după 1-2 cu Astra
  • 90+3 | Schimbări
    Schimbare Steaua: Iese Muniru și intră Tudorie
  • 90+2 | Faze meciViitorul
    Centrare de pe partea dreaptă și Ianis Hagi reia cu capul din careu, dar pe lângă poarta Stelei
  • 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu 4 minute!
  • 88 | OcaziiViitorul
    OCAZIE MARE VIITORUL! Chițu are o șansă mare să înscrie, însă Niță îi închide bine unghiul acestuia și respinge la o nouă fază periculoasă a gazdelor
  • 87 | OcaziiViitorul
    Presiune tot mai mare a Viitorului! Același Ganea apare la finalizare și șutează puternic la colțul scurt, însă Niță respinge
  • 86 | OcaziiViitorul
    Corner pentru Viitorul, balonul este respins până la Ganea, acesta vine excelent pe șut, trage violent, destul de bine, însă puțin pe lângă poartă
  • 79 | OcaziiViitorul
    Contraatac al Stelei, Tade ajunge în poziție de finalizare, însă este din nou greoi și Boli îl deposedează în ultimul moment, acordând corner
  • 78 | Schimbări
    Schimbare Steaua: Iese Hamroun și intră Tahar
  • 76 | Schimbări
    Schimbare Viitorul: Iese Nicoliță și intră Ianis Hagi. Ultima mutare pentru Gică Hagi
  • 70 | OcaziiViitorul
    OCAZIE MARE STEAUA! Tade scapă singur cu Buzbuchi, în lateral, acesta îi iese în întâmpinare, francezul se precipită și reia modest, iar portarul Viitorului respinge în corner
  • 67 | Schimbări
    Schimbare și la Steaua: Iese Breeveld și intră Alcenat
    Schimbare Viitorul: Iese Nedelcu și intră Ganea
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Mitrea este avertizat pentru un fault la Tade
  • 62 | OcaziiViitorul
    Corner pentru Viitorul bătut de Cernat, Hodorogea se desprinde din marcaj și reia cu capul, însă Niță reține
  • 61 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    STEAUA RĂMÂNE ÎN 10 OAMENI! Papp îl faultează iar pe Nicoliță, vede al doilea galben și este eliminat. Mai bine de o jumătate de oră, Steaua va fi nevoită să joace în inferioritate numerică
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Paul Papp este avertizat pentru un fault la Nicoliță
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Breeveld este avertizat pentru o intrare dură la Hodorogea
  • 51 | Faze meciViitorul
    Viitorul începe mai bine repriza secundă, iar gazdele cer iar penalty. Același Hamroun este în prim-plan, după ce mijlocașul Stelei atinge iar cu mâna, însă la reluare se vede că mijlocașul este în afara careului. La fel ca în prima repriză, Alexandru Tudor lasă jocul să continue!
    Schimbare Viitorul: Iese Aganovic și intră Chițu
    Finalul primei reprize! La pauză, Steaua a conduce pe Viitorul cu 1-0
  • 45 | OcaziiViitorul
    Lovitură liberă pentru Viitorul, Aganovic preia pe piept și reia din careu, însă Niță reține la execuția lipsită de forță a croatului, care cere în același timp penalty la această fază, după ce este incomodat de Guilherme
  • 37 | Faze meciViitorul
    Steaua încearcă să taie elanul Viitorului printr-un joc prelungit de pase, jocul echipei lui Hagi suferind din nou pe faza de construcție, unde apar multe pase greșite
  • 33 | Faze meciViitorul
    Cernat îi trimite lui Boli, acesta intră în careu, însă Varela are o intervenție excepțională și îl deposedează pe jucătorul Viitorului într-un moment în care putea să facă penalty, dacă nu era atent
  • 28 | OcaziiViitorul
    OCAZIE VIITORUL! Aganovic centrează în careu pentru Cernat, mijlocașul Viitorului reia cu capul din careu, încercând mai degrabă o pasă pentru Achim, însă Niță este pe fază și reține
  • 21 | OcaziiViitorul
    OCAZIE MARE VIITORUL! Acțiune frumoasă a Viitorului, bihoreanul Ioan Filip îl fentează pe Filip și trage apoi superb din careu, însă balonul lovește bara transversală
  • 13 | Faze meciViitorul
    Viitorul cere penalty! Prima fază controversată a partidei: Hamroun comite henț în careu după o minge trimisă din apropiere de Nicoliță, însă Alexandru Tudor lasă jocul să continue. Pe margine, Gică Hagi protestează vehement și cere penalty pentru echipa sa
  • 11 | Faze meciViitorul
    INFO: Gică Hagi a pierdut până acum de fiecare dată în fața Stelei, din postura de antrenor. O dată pe banca Timișoarei și de două ori cu Viitorul
  • 9 | OcaziiViitorul
    OCAZIE STEAUA! Francezul Tade este aproape să mărească avantajul roș-albaștrilor, însă lovitura sa de cap, din poziție bună, trece pe lângă poarta gazdelor
  • 8 | Faze meciViitorul
    Foarte agresivă în joc, Steaua se închide excelent în defensivă și blochează foarte bine jocul de construcție al Viitorului, care nu se regăsește în acest început de meci
  • 3 | Goluri
    GOOOL STEAUA! Varela trimite o minge lungă pentru Hamroun, fostul jucător al Oțelului pleacă excelent, Hodorogea nu reușește să-l deposedeze, iar stelistul înscrie cu o execuție plasată și Steaua este deja în avantaj în fața Viitorului
Laurenţiu ReghecampfSteaua

VIDEO Viitorul - Steaua 0-1. Reghe, la a doua victorie consecutivă de la revenire

În primul episod dintre cele două dueluri programate în trei zile, Steaua a câştigat derby-ul etapei cu Viitorul, cu acelaşi scor ca în tur, 1-0.

Echipa lui Reghecampf a marcat singurul gol al meciului după doar trei puncte. Varela l-a servit ideal pe Hamroun, iar algerianul l-a invins pe Buzbuchi. Tade a avut apoi șansa de a dubla avantajul campioanei, dar nu a prins spațiul porții.

În minutul 13, marcatorul Hamroun a atins mingea cu mâna în propriul careu, dar Alexandru Tudor a lăsat jocul să continue. Echipa lui Hagi a ratat și o ocazie uriașă, după ce transversala l-a salvat pe Florin Niţă la execuţia lui Ioan Filip.

Emoțiile Stelei s-au amplificat în repriza secundă. Paul Papp a vazut două cartonașe galbene în doar şase minute şi a fost eliminat de Alexandru Tudor. Gazdele puteau profita imediat, prin Hodorogea, care a ratat o ocazie mare.

La cealaltă poartă, Tade a mai avut o șansă de a înscrie, dar francezul a fost neinspirat. Scăpat singur cu Buzbuchi, atacantul Stelei a întârziat momentul șutului și a fost blocat. Pe final, Viitorul a ratat pe banda rulantă. Intrați după pauză, Ganea şi Chiţu nu au putut sa-l învingă pe Niţă în trei situaţii.

Meciul de la Ovidiu s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru Steaua, a doua victorie din două meciuri de la revenirea lui Regehcampf. Campioana va juca din nou pe terenul Viitorului, în sferturile Cupei României, joi, în direct la Digi Sport 1, de la 20:30.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

La 34 de ani, Paul Papp a făcut...

paul-papp

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat