Total neașteptat! Ce se întâmplă cu jucătorul FCSB-ului care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"

FINAL
  • 84 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA REAL MADRID. A ieșit Benzema, a intrat ISCO.
  • 78 | OcaziiVillareal
    Giovani a șutat de la aproximativ 20 de metri, dar Casillas, pe fază, a reținut.
  • 61 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA VILLAREAL. A ieșit Moi Gomez, a intrat ESPINOSA.
  • 52 | Faze meciVillareal
    Acțiune prelungită de atac a celor de la Villareal, mingea a ajuns la Mario, care a încercat un șut de la marginea careului, dar execuția a lăsat de dorit și balonul s-a dus în aut.
  • 50 | Faze meciVillareal
    Vietto a șutat de la marginea careului, dar balonul a fost deviat de Varane în corner.
  • 48 | Faze meciVillareal
    Gabriel s-a demarcat bine, a trecut lejer de linia de fund a ”galacticilor”, a ajuns față în față cu Casillas, dar exact ultima execuție a fost și cea mai slabă; a tras peste poartă.
    S-a reluat partida cu repriza a doua.
    PAUZĂ
  • 43 | OcaziiVillareal
    ALTĂ MARE OCAZIE VILLAREAL. Trigueros a șutat excelent din interiorul careului, dar Marcelo, extraordinar, s-a opus unui gol ca și făcut.
  • 42 | OcaziiVillareal

RATARE ULUITOARE VILLAREAL. Trigueros a șutat de la marginea careului de 16 metri, Casillas a respins în lateral, Vietto a ajuns primul la minge și i-a pasat în lateral lui Uche, care, singur cu poarta goală, a trimis peste transversală!

• 40 | Goluri

GOOOOOL REAL MADRID: 0-2, RONALDO. ”CR7” a marcat cu un șut lejer din interiorul careului, de la 11 metri, din pasa lui Benzema.

• 38 | Cartonaşe Galbene
    RAMOS
  • 33 | OcaziiVillareal

Replica gazdelor nu s-a lăsat mult așteptată. Vietto a reluat bine cu capul din interiorul careului și mingea s-a scurs pe lângă bara din dreapta porții lui Casillas.

• 32 | Goluri

GOOOOOL REAL MADRID: 0-1, MODRIC. Mijlocașul a marcat cu un șut expediat, de pe loc, de la marginea careului de 16 metri.

• 30 | OcaziiVillareal
    Mario a prins un șut bun pe spațiul porții, dar Casillas, atent, a reținut.
  • 28 | OcaziiVillareal

Vietto a trecut lejer de Ramos, la marginea careului de 16 metri, după care a încercat un șut la poartă, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.

• 14 | OcaziiVillareal
    Moi Gomez a scăpat pe stânga, a centrat în careu de unde Vietto, complet nemarcat, a șutat, dar pe lângă poartă.
  • 13 | OcaziiVillareal
    PENALTY PENTRU VILLAREAL? Panică în careul madrilenilor. Ronaldo, ajuns în postura de fundaș a încercat o deposedare, dar a fost la un pas de a comite un penalty.
  • 11 | OcaziiVillareal
    Ronaldo a tras de la marginea careului de 16 metri, lateral dreapta, dar Asenjo a respins în corner.
  • 7 | OcaziiVillareal

Uche a încercat să-l surprindă pe Casillas cu un șut la colțul scurt, dar portarul Realului a fost pe fază și a respins în lateral.

• 5 | OcaziiVillareal

GOL ANULAT REAL MADRID. Ramos a marcat cu un șut din interiorul careului, în urma unei lovituri de colț, dar arbitrul a dictat fault în atac.

• 4 | OcaziiVillareal

Ronaldo a exepediat un șut de la distanță, dar Asenjo a acordat corner.

A început partida. Lovitura de start le-a aparțínut gazdelor.
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Villareal – Real Madrid 0-2. ”Galacticii” au forțat cât au avut nevoie. Goluri, Modric și Ronaldo

Elevii lui Carlo Ancelotti au câștigat la pas partida de pe ”El Madrigal”. Au marcat două goluri la un interval de opt minute, dar au avut și emoții la o fază controversată în propriul careu cu Ronaldo în prim plan.

Real Madrid pare a fi depășit momentul mai puțin bun de la începutul campionatului. După ce în precedentele două partide din La Liga au marcat 13 goluri și au primit doar trei, și de data aceasta, pe ”El Madrigal”, elevii lui Ancelotti s-au ”mulțumit” doar cu două reușite. ambele izbutite în prima repriză.

Ronaldo, cel care marcase până acum de fiecare dată în fieful celor de la Villareal, a dat startul atacurilor furibunde ale ”galacticilor”. În minutul 5, gruparea blanco a trimis pentru prima oară balonul în plasă în acest meci, prin Ramos, dar reușita n-a fost validată de către Undiano Mallenco, care a considerat că înainte de a intra balonul în plasă a fost fault în atac.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

După o primă parte în care madrilenii au fost în avanposturi, în minutul 13 s-a petrecut o fază ce ar fi putut influența derularea ulterioară a partidei. Ronaldo, care a ajuns în poziția de fundaș, a încercat să-l deposedeze de balon pe Muscahio, dar acesta din urmă a căzut în careu și a cerut penalty (DETALII AICI și VIDEO). Nici de data aceasta, ”centralul” nu s-a lăsat influențat și a făcut semn că meciul poate continua.

Au urmat apoi opt minute foarte bune ale Realului, care a punctat suficient cât să-și asigure liniștea ulterioară desfășurării meciului, dar și cele trei puncte de la final.
Mai întâi, a punctat Modric, care a finalizat cu un șut de pe loc, din afara careului, din pasa lui Kroos (DETALII AICI și VIDEO), pentru ca mai apoi Ronaldo să respecte tradiția și să facă 2-0 după un assist marca Benzema.

Și totuși, Villareal a avut șansa de a reintra în meci după fiecare gol primit. Mai întâi, am consemnat lovitura de cap a lui Vietto, care a trecut foarte puțin de poarta lui Casillas, imediat după golul marcat de croat.

Ratarea meciului i-a aparținut însă lui Uche, care, cu două minute înainte de final, a trimis peste poartă, deși avea toată poarta goală în fața ochilor.
Dacă meciul s-ar fi încheiat la pauză n-ar fi fost nicio problemă, pentru că în repriza secundă, în afară de schimbări n-a mai fost nimic demn de reținut. Madrilenii n-au mai turat motoarele, în timp ce ”Submarinul Galben” a arătat că nu se poate desprinde de nisipurile mișcătoare pentru a pune în pericol ”balenele” din La Liga.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...