FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Napoli, gata să-l transfere pe Philip Otele! Ce plan au italienii cu ”perla” CFR-ului
Rome, Italy. 18th Apr, 2024. Rome, Italy 18.04.2024: Stefano Pioli coach Milan greet Daniele De Rossi coach of Roma before the UEFA Europa League 2023-2024, quarter final, football match between AS Roma vs AC Milan at Olympic Stadium in Rome. Credit: Inde
Antrenorul care va pleca de la AC Milan în vară și-a găsit deja echipă! Tratează tot cu un club din Serie A
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

WolfsburgWolfsburg
1 - 4
NapoliNapoli
16.04, ora 22:00
Wolfsburg Wolfsburg
Napoli Napoli
    Final de meci! Napoli este aproape calificată în semifinalele Europa League, după ce s-a impus categoric în Germania, scor 4-1, în faţa lui VfL Wolfsburg.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Higuain i-a lăsat locul lui Henrique.
  • 82 | OcaziiWolfsburg
    Ocazie Napoli! Gabbiadini a fost aproape de dublă, dar şutul său a lovit transversala.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL Wolfsburg, 4-1 Napoli! Danezul Bendtner a redus din diferenţă pentru gazde, înscriind simplu din apropiere, după o pasă primită de la Perisic.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 4-0 Napoli! Abia intrat pe teren, Gabbiadini a reuşit să înscrie cu o lovitură de cap din apropiere, după o centrare ideală a unui alt jucător intrat în repriza a doua, Insigne.
  • 75 | Schimbări
    A doua schimbare la Napoli. Hamsik a ieşit, iar în locul său a intrat Gabbiadini.
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare la Wolfsburg. Arnold i-a luat locul lui Guilavogui.
  • 70 | OcaziiWolfsburg
    Ocazie Wolfsburg! Guilavogui putea reduce din diferenţă pentru gazde, dar reluarea sa din interiorul careului a fost respinsă de Andujar cu un reflex providenţial.
  • 66 | OcaziiWolfsburg
    Ocazie Wolfsburg! Perisic a tras superb de la distanţă, dar mingea a ocolit de puţin vinclul porţii lui Andujar.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 3-0 Napoli! Hamisk reuşeşte dubla, după o execuţie simplă din câţiva metri. Pasa decisivă i-a aparţinut lui Callejon.
  • 64 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Perisic a intrat în locul lui Schurrle.
  • 60 | Schimbări
    O primă schimbare şi la Napoli. Insigne a intrat în locul lui Mertens.
  • 58 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului, la Wolfsburg. Bas Dost a fost înlocuit de Bendtner.
  • 48 | OcaziiWolfsburg
    Ocazie Napoli! Higuain putea închide meciul şi chiar discursul privind calificarea în semifinale, dar atacantul argentinian a ratat din situaţie de unu contra unu cu Benaglio.
    Pauză! Napoli conduce cu 2-0 pe terenul lui Wolfsburg, prin golurile marcate de Higuain şi Hamsik.
  • 45+1 | OcaziiWolfsburg
    Ocazie Wolfsburg! Schurrle a tras superb de la distanţă, dar Andujar s-a întins şi a reuşit să devieze mingea în transversală. Cea mai mare şansă a gazdelor.
  • 43 | OcaziiWolfsburg
    Ocazie Napoli! Hamsik, la un pas de dublă, după un nou contraatac excelent al echipei lui Rafa Benitez. Căpitanul napoletanilor a tras bine din marginea careului, dar Benaglio a reuşit să respingă.
  • 35 | OcaziiWolfsburg
    Ocazie Napoli! Fază extraordinară creată de Hamsik şi Higuain, însă argentinianul a tras pe lângă poartă din poziţie bună.
  • 29 | OcaziiWolfsburg
    Ocazie Wolfsburg! Naldo putea reduce din diferenţă, după un corner, dar mingea trimisă cu capul de fundaşul gazdelor a trecut peste poartă.
  • 23 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 2-0 Napoli! Hamsik dublează avantajul lui Napoli, la capătul unei alte acţiuni de toată frumuseţea. Căpitanul italienilor a înscris simplu, după o pasă senzaţională a lui Higuain.
  • 15 | Goluri

GOOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Napoli! Italienii au reuşit să deschidă scorul prin Higuain. Atacantul argentinian a marcat ca un vârf veritabil, după o pasă senzaţională a lui Mertens şi o preluare pe măsură.

• 9 | Faze meciWolfsburg
    Primul şut pe poartă al meciului aparţine gazdelor. Naldo a tras de la distanţă, dar Andujar nu a avut emoţii şi a prins fără probleme.
Rafa BenitezNapoli

VIDEO Wolfsburg - Napoli 1-4. Echipa lui Rafa Benitez este aproape calificată în semifinalele Europa League

Napoli este cu un pas şi jumătate în semifinalele UEFA Europa League, după ce a învins-o cu 4-1 în deplasare pe Wolfsburg.

Italienii au preluat conducerea în minutul 15, printr-un gol marcat de Higuain, foarte bine servit de Mertens. A fost o fază la care gazdele au reclamat mai întâi offside şi apoi henţ la preluarea argentinianului.

Starul napoletanilor s-a remarcat şi în minutul 23, atunci când i-a pasat senzaţional lui Hamsik, care l-a bătut pe Benaglio pentru 2-0.

"Lupii" puteau reduce din diferenţă în prelungirile primei reprize, dar şutul splendid al lui Schurrle a fost repins în tranversală de Andujar.

Hamsik a făcut dubla în minutul 64, după o gafă a lui Guilavogui şi o pasă decisivă a lui Callejon.

Abia intrat pe teren, Gabbiadini a transformat în gol centrarea unei alte rezerve, Insigne, în minutul 77, şi a dus scorul la un incredibil 4-0.

Nemţii au punctat şi ei printr-un jucător venit de pe bancă, danezul Niklas Bendtner, care a marcat cu zece minute înainte de final, dintr-o pasă a lui Perisic.

Ultima şansă importantă a partidei din Germania i-a aparţinut lui Gabbiadini, a cărui execuţie l-a lăsat fără replică pe Benaglio, însă mingea a lovit transversala.

S-a terminat 4-1 pentru Napoli, care obţine prima victorie în Germania în cupele europene la a 11-a încercarea, chiar în ziua în care Rafa Benitez a împlinit 55 de ani.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar